Dlaczego warto zatrudnić firmę do zbierania danych?

 

 Badania naukowe i społeczne to długotrwały proces, który wymaga zgromadzenia rzetelnych danych, które pozwolą wyciągnąć prawdziwe wnioski i stworzyć rzeczywiste „wyniki” badań. Zbieranie potrzebnych informacji, odpowiedzi od społeczeństwa, zestawienie ich i przeanalizowanie jest trudnym zadaniem, które może zniechęcać do badania danego tematu, ale jest sposób, aby sobie pomóc. Do zbierania danych można zatrudnić specjalistyczną firmę, która na „tacy” poda wszelkie informacje.

 


  Zatrudniając firmę do zbierania danych na wskazany temat, należy się dobrze „dogadać”, aby współpraca przebiegła pomyślnie. Na początek należy zaprezentować temat badań i czemu mają się przesłużyć, przedstawić swoje oczekiwania, omówić z fachowcami jak zbierać dane, gdzie i jaka ma być grupa docelowa osób biorących udział w badaniu. Dodatkowe ustalenia powinny dotyczyć czasu zbierania danych, formy ich zapisu i wizualizacje przedstawienia. Im więcej ustaleń, pomysłów i wsparcia od firmy tym większe szanse na powodzenie współpracy i jej wyników. Dobrze zebrane i przedstawione dane są łatwe w analizowaniu i wyciąganiu z nich wniosków potrzebnych do podsumowania wyników badań.
 
  Specjaliści do zbierania danych wykorzystują wiele różnych sposób ich pozyskiwania, dopasowanych do tematu czy wymagań klienta. Dane mogą być zbierane online, telefonicznie, bezpośrednio z badanymi. Efekty takich działań są porządnej jakości, rzetelne i wiarygodne. Kolejną zaletą pracy firm zbierających dane to fakt, że ich działania są zgodne z prawem. Jedną z największych firm specjalizujących się zbieraniem danych jest Norstat.


 

Współpraca reklamowa

7 komentarzy:

 1. Nigdy nie potrzebowałam usług tego typu, ale większe firmy z pewnością wiele zyskają na skorzystaniu z nich, w obecnych czasach zbieranie danych i przetwarzanie ich według odpowiedniego klucza to często klucz do sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto mieć zaufaną firmę do zbierania danych. Jest to potrzebne chociażby do analizy rynku, czy potrzeb konsumentów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem przekonana, że jest to jedna z propozycji, która zainteresuje większe firmy.

  OdpowiedzUsuń
 4. dla niektórych dużych firm takie stanowsko może być na prawdę ważne i przydatne w przypadku mniejszych niekoniecznie
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie myślałam o takiej firmie. Na pewno się przyda takie coś firmom, które chcą dostosować.oferte do swoich klientów

  OdpowiedzUsuń
 6. Wybierając doświadczoną firmę, mamy pewność, że cały proces przebiegnie zgodnie z obowiązującymi normami prawymi i etycznymi, co jest nieocenione w dzisiejszych czasach, gdy ochrona danych i prywatności jest tak ważna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry artykuł. Myślę, że warto takie tematy poruszać i informować o takich możliwościach,

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger