Błąd medyczny- na czym polega i za co możemy pociągnąć do odpowiedzialności lekarza?

 

 Lekarz to osoba, którą obdarzamy zaufaniem powierzając mu swoje zdrowie i życie. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy lekarz popełnia błąd w swojej diagnozie, leczeniu, podczas zabiegu czy innej sytuacji, która ma wpływ na nasze zdrowie i życie. W takiej sytuacji możemy pociągnąć go do odpowiedzialności przedstawiając i udowadniając jego błąd.

 
  Błąd medyczny inaczej zwany błąd lekarski może dotyczyć wielu różnych sytuacji kiedy to lekarz przypadkowo lub z pełną świadomością wykonuje czynności, które zagrażają zdrowiu i życiu pacjenta. Błąd może dotyczyć diagnozy, leczenia, źle przeprowadzonych zabiegów i operacji, decyzji podjętych na niekorzyść pacjenta. Za wszelkie błędne, nie trafione lub źle wykonane czynności, które doprowadziły pacjenta do utraty zdrowia lekarz może ponieść konsekwencje. Błędy nie zawsze są widoczne i zauważalne od razu, niektóre wychodzą po dłuższym czasie i wtedy udowodnienie takich rzeczy jest trudniejsze, ale możliwe. Aby pokazać błąd lekarski należy dokładnie się do tego przygotować, przedstawiając pełną i prawdziwą dokumentację lekarską przedstawiającą daną sytuację. Dodatkowo opinię innych lekarzy, badania potwierdzające słuszność naszego oskarżenia. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza jeśli nie zna się prawa i przepisów, dlatego chcąc pociągnąć lekarza do odpowiedzialności za błąd i otrzymać za to rekompensatę warto zatrudnić do tego profesjonalistów, których znajdziesz na stronie prawapacjenta.org

 

Współpraca reklamowa

2 komentarze:

  1. Obyśmy nigdy nie byli w takiej sytuacji, ale warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze znać swoje prawa jako pacjent. Oby tych błędów medycznych nigdy nie było w naszym życiu.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger