„Say Yes”, Lucia Franco

 

  Od dłuższego czasu mimo chęci czytam dużo mniej niż bym tego chciała. Bycie mamą 6. miesięcznego bobasa pochłania wiele czasu, dlatego wybieram tylko książki z polecenia znajomych książkoholików. „Say Yes” to kontynuacja książki „Hush Hush”,  napisana została tak, że można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu. Jestem już po lekturze, ale niestety czuję że czas w jej towarzystwie mógł być lepiej wykorzystany. Ta polecajka okazała się nie być dla mnie.
  Aubrey i James są parą z dużą różnicą wieku. Dziewczyna mogłaby być córką prawnika, ale jest jego ukochaną. Ich związek przeszedł wiele, aktualnie są szczęśliwi i cieszą się życiem. James jednak chce czegoś więcej, pragnie małżeństwa z Aubrey. Kobieta odrzuca oświadczyny, wyszukuje różne wymówki, które oddalają parę od siebie. Czy James zdoła przekonać ukochaną do ślubu? Czy przekonania Aubrey są słuszne, co może wydarzyć się po ślubie?


  „Say Yes” to książka, która skupia się w całości na przekonaniach  Aubrey do ślubu. Kobieta nie chce niczego zmienić w swoim życiu, boi się że "papierek" zniszczy jej związek. Autorka pokazuje relacje bohaterów, ich ciągłe wyznawanie sobie miłości i zbliżenia są przesadne, chwilami męczące. W tej książce nie działo się nic emocjonującego, zero zaskoczeń, zwrotów akcji. Mam wrażenie, że książka to takie lanie wody, wszystko co zostało napisane na 200 stronach mogło zostać napisane na 30. Autorka napisała tę książkę na prośbę czytelników, myślę że są osoby którym się ona spodoba jeśli zżyli się z bohaterami, ale dla mnie osoby która nie czytała pierwszej części było nudno. Zakończenie tej książki daje wrażenie, że powstanie historia o córce głównego bohatera Natalii. Czytając te kilkanaście rozdziałów, dziewczyna pojawiła się kilka razy i muszę przyznać, że jej postać mi się spodobała.

  Doszukałam się w głębi tej historii ważnego przesłania: trzeba rozmawiać z bliskimi zawsze i szczerze, mówić o swoich myślach, przeczuciach, strachach i razem przeżywać emocje, rozwiązywać problemy, wątpliwości i podejmować wspólnie decyzje.


  Gdzie szukać fajnych i ciekawych książek? Oczywiście na stronie Taniaksiazka.pl gdzie w dziale nowości znajduje się wiele propozycji polskich oraz zagranicznych autorów. Ja teraz stawiam na znanych twórców, po których wiem czego się mogę spodziewać.


Współpraca reklamowa z TaniaKsiazka.pl

5 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger