„Uwięziona”, P. A. Paris

 

  Wspominałam ostatnio, że zamierzam czytać więcej książek z gatunku thriller i idąc swoim postanowieniem właśnie skończyłam książkę „Uwięziona”. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością P.A. Paris, ale zostałam namówiona, żeby teraz przeczytać jej hitową książkę „Za zamkniętymi drzwiami”. Znacie?
  Amelie nie miałam łatwego życia, jej mama zmarła przy drugim porodzie. Ojciec także szybko umarł na raka, gdy dziewczyna miała 17 lat. Pozostawiona sama sobie wyjeżdża do Londynu i tam zaczyna nowe życie. Poznaje nowe przyjaciółki, zdobywa dobrą pracę i planuje iść na studia prawnicze. Pewnego dnia jej życie ulega diametralnie zmianie, wychodzi za mąż. Ned oferuje jej pieniądze za układ, jakim jest ich małżeństwo. Miało być wszystko proste i wygodne, ale okazało się być całkiem inne. Amelie wraz z Nedem zostaje porwana. Przebywa w zamkniętym pokoju, w całkowitej ciemności. Mijają dni, a ona coraz bardziej pragnie ucieczki. Jest zdeterminowana i gotowa na wszystko, aby uciec z rąk porywaczy i swojego męża. Czy jej się to uda? Czy niewola jest dla niej ratunkiem?
  „Uwięziona” to zawiła historia młodej kobiety. Poznajemy Amelie z dawnych lat i z teraźniejszości, jej losy się przeplatają. Dziewczyna ma twardy charakter, jest sprytna, gotowa do walki, jeśli jest taka potrzeba. Wplątała się w zły układ, który zmienił jej życie. Porwanie dało jej szansę. Polubiłam ją i z zaciekawieniem czytałam jej historię. Porwanie, przetrzymywanie i cała sprawa z okupem jest zagadkowa i wzbudza ciekawość. Akcja nie jest zbyt rozbudowana, trochę monotonna, ale chęć poznania zakończenia nie pozwala odłożyć książki. Samo zakończenie jest zaskakujące, na pewno nie tego się spodziewałam. Ogólnie książka jest dobra, jednak brakuje w niej tego „czegoś”. Jeśli lubicie kryminalne i zagadkowe historie to ta może być dla was odpowiednia.

„…wolałabyś od razu dostać milion funtów, czy jednego funta na początek, a potem przez miesiąc każdego dnia dwukrotnie więcej niż poprzedniego…?”


  Thriller przeczytany, więc teraz kolej na romans. Następnie dalej wybiorę coś z mrocznych historii, a poszukam ich wśród nowości na stronie TaniaKsiazka.pl

 

Współpraca reklamowa z TaniaKsiazka.pl

3 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger