„Faida. Prawo zemsty” Anna Tuziak

 

  Wielokrotnie powtarzałam, że lubię mafijne książki. Przeczytałam ich naprawdę dużo, czasem czułam przesyt, ale jest to gatunek, do którego powracam. „Faida. Prawo zemsty” to fantastyczna książka w mafijnym klimacie, ale nie takim zwykłym. Ta historia jest niebanalna, to coś innego, coś, co pokazuje dziwne zasady w mafijnym świecie. „Oko za oko, ząb za ząb, krew za krew” ma tutaj większe znaczenie niż rodzina i miłość.


Faida prawo zemsty


  Giusi to młoda kobieta, która żyje w mafijnym świecie, mimo że tego nie chce. Jej ojciec jest niebezpiecznym mafiozem, a jego mała córeczka udaje głupiutką, rozkapryszoną dziewczynę, aby ukryć swoją prawdziwą twarz. Takie zachowanie pozwala jej przetrwać. Kiedy na pewnej imprezie odkrywa, że jej były chłopak chce ją zgwałcić i wszystko nagrać, postanawia się zemścić i ośmiesza go publicznie. Jej wybryk wywołuje wojnę między mafijnymi rodzinami, a ona sama jest w wielkim niebezpieczeństwie. Z opałów ratuje ją ochroniarz ojca, Goran, który dostaje za zadanie dowieść dziewczynę całą i zdrową do domu. Ojciec dziewczyny chce załagodzić sytuację, wyjeżdża, a Giusi zostaje pod opieką ochroniarza. Między nimi rodzi się pewna więź, która odmienia ich życie. Czy Goran ochroni Giusi przed żądnym zemsty chłopakiem? Czy mafijne zasady skarżą dziewczynę na karę? Co z uczuciami, które są zakazane?


Recenzja książki faida prawo zemsty


  Mafia w tej książce stanowi mocną fabułę, wokół niej kręci się życie bohaterów. Nie każdy z nich chce się jej podporządkowywać, jednak ustalone zasady są twarde i nie ma opcji ich zmienić. Akcja jest świetna, autorka bardzo fajnie stworzyła mroczny i niebezpieczny klimat. Bohaterowie są charakterni, mimo że muszą działać zgodnie z zasadami, chcą robić wszystko jak najlepiej. Giusi jest młoda, ale mądra i potrafi poświęcić swoje życie. Goran został przedstawiony jako mężczyzna mądry, pewny siebie i odważny. Od pierwszych chwil go polubiłam. Z nimi nie można się nudzić, cała historia sprawia, że trudno się z nią rozstać. Ostatnie strony książki podnoszą ciśnienie, szok i niedowierzanie. Zapewniam, że przy tej historii spędzicie miło czas. Ja niecierpliwie czekam na kontynuację, jestem ciekawa dalszych losów pobocznych bohaterów.

  „Faida. Prawo zemsty” to książka dla każdego fana mafijnych historii z romansem w tle. Jeśli jesteście zainteresowani tą książką, to zapraszam do zakupów na stronie TaniaKsiazka.pl

Lubicie czytać takie historie?

 

Współpraca reklamowa z TaniaKsiazka.pl

7 komentarzy:

 1. Dla osób, które lubią mafijne romanse to na pewno pozycja obowiązkowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. boje się takich mafijnych klimatów, ale nie mówię nie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wolę inne książki, ale recenzja mi się podoba:)
  Pozdrawiam ❤️

  OdpowiedzUsuń
 4. Mafia rządzi się swoimi prawami, ale mam wrażenie, że bardzo dużo książek w tym temacie powstaje właśnie z wątkiem romansu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zwróciłam wcześniej uwagi na to wydanie, jednak jestem przekonana, że spodoba się ona mojej siostrze. Polecę jej tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jestem fanką takich klimatów, ale wiem, że książki mają swoich fanów i dobrze, że są ciekawe.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger