„My name is Lena”, Alicja Skirgajłło

 

   Alicja Skirgajłło to jedna z moich ulubionych polskich autorek, której książki bardzo lubię i kolekcjonuje. Seria „Romans Mafijny” doczekała się czwartego i chyba ostatniego tomu „My name is Lena”. Poznajemy losy Leny i Lily dwóch nastolatek, przy których nie można się nudzić.
  Lena to córka rosyjskiego mafioza, jego mały pączuś. Nastolatka jest wygadana, pełna życia i zwariowanych pomysłów. Jej charakter jest nietypowy, nie da sobą pomiatać, zdobywa to czego chce. Jej życie się zmienia kiedy na jej drodze staje Evan, typowy lowelas i podrywacz, któremu zależy tylko na dobrej zabawie. Lena odgania od siebie natarczywego adoratora, tylko czy jej się to uda? Lily to najlepsza przyjaciółka Leny i córka Jacoba. Dziewczyny razem studiują, mieszkają w akademiku, a wolny czas spędzają w domu Declana. Gdy obok Leny kręci się Evans to przy Lily pojawia się jego przyjaciel Liam. Obaj panowie są starsi od młodych dziewczyn, ale czy to im przeszkadza? W życiu mafijnej rodziny pojawia się wróg, który chce zniszczyć Siergieja (ojca Leny) i tym samym sprowadza na dziewczynę niebezpieczeństwo. Czy uda się ją ochronić?
  Uwielbiam twórczość Alicji Skirgajłło, a w tej książce kolejny raz pokazała się jako nietuzinkowy autor. Historia jest świetna, pokazuje życie młodych zakochanych dziewczyn, pierwszą miłość, niebezpieczeństwo, zdradę, mafijne porachunki, tajemnice, a także zabawne sytuacje, przy których śmiałam się z łzami. Lena to prawdziwa petarda, nie da się przewidzieć jej pomysłów i zachowania, zaskakuje na każdym kroku. W jej życiu zawsze wiele się dzieje, dlatego akcja książki jest szybka i szalona. Rozwój sytuacji i wydarzeń nie pozwala na dłużej odłożyć książki, chce się jak najszybciej poznać dalsze losy Leny i Lily. Dowiadujemy się także, co dzieje się u bohaterów z wcześniejszych tomów, co bardzo mi się podobało. Książkę można czytać bez znajomości wcześniejszych tomów, jednak polecam zapoznać się z wszystkimi czterema.

  Znacie serię „Romans mafijny” Alicji?


9 komentarzy:

 1. Cała seria jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twórczość tej autorki zupełnie nie jest mi znana, ale romans mafijny to nie mój gatunek czytelniczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze wcześniejszych tomów tej serii więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś już dawno nie zaczytuje się w takich pozycjach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam autorki, ale wszystko jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cała seria przede mną, nie czytałam żadnej książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mafijne klimaty to niezupełnie moja bajka :) Ale super, że Ty się w nich odnalazłaś!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kojarzę, ale niestety nie przepadam za romansami mafijnymi :/ Sparzyłam się na dwóch książkach z tego gatunku i jakoś tak nie mogę się znów do nich przekonać :/ Więc na razie omijam je szerokim łukiem :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przepadam za romansami mafijnymi, ale myślę, że tej serii mogłabym dać szansę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger