Kabina prysznicowa szklana czy z płyty plexi?

 

   Urządzając w ostatnich miesiącach, dom musieliśmy podjąć wiele różnych decyzji. Jedne z nich były błahe i proste, a inne wymagały analiz, poznania tematu z różnych stron i czasu. Nie każda decyzja okazała się dobrym wyborem, co możemy stwierdzić po krótkim mieszkaniu na swoim. Jednym z zaskakujących wyborów okazała się kabina prysznicowa, która zrobiła nam wielkiego psikusa i wymagała wymiany, zanim na dobre się przeprowadziliśmy, dlatego chcemy przedstawić różnice w wyborze kabiny szklanej, a z płyty plexi. Być może nasza historia ochroni Was przed nieodpowiednim wyborem, a nawet przed utratą zdrowia.  Urządzając łazienkę, wiedzieliśmy od początku, że wybór kabiny prysznicowej nie będzie łatwy. Miała być ona duża, tz. szeroka na 130cm, czyli bardzo niestandardowy wymiar. W sklepach stacjonarnych nie ma takich kabin i zostały nam poszukiwania online. Udało się znaleźć odpowiednią kabinę, która została zamówiona, a następnie miała być wstawiona. Niestety po rozpakowaniu poszczególnych elementów i wniesieniu ich do łazienki jedna z szyb wybuchła. Sama od siebie strzeliła na miliony kawałeczków szkła, które zasypało nie tylko łazienkę, ale wszystkie pomieszczenia obok, gdzie były otwarte drzwi, urazu doznał także montażysta. Wizja pięknej szklanej kabiny pękła podobnie. Po tym wydarzeniu postanowiliśmy zastąpić szybę płytą pleksi, aby uniknąć kolejnej niemiłej niespodzianki. Płyta pleksi wygląda tak samo, jak szkło, ale jest lżejsza i przede wszystkim bezpieczniejsza. Wchodząc pod prysznic, nie mamy obaw, że coś pęknie i nas pokaleczy. Nawet nie chcemy myśleć, co by było, gdyby doszło do wystrzelenia tej szyby w trakcie kąpieli.

  Zaletą płyty plexi jest także jej niższy koszt niż szkła hartowanego, jest ona odporna na wysokie temperatury i parę w łazience. Nie ulega zniszczeniu podczas stosowania środków chemicznych do mycia. Niestety jest też minus, czyli łatwiejsze rysowanie się płyty. Gdybyśmy mieli drugi raz urządzać łazienkę, od razu wybralibyśmy kabinę wykonaną z płyty. Uważamy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze zwłaszcza przy dziecku, które nawet przez przypadek może uderzyć w kabinę i ją rozbić.

Macie szklane czy plastikowe kabiny prysznicowe?


Wpis sponsorowany- współpraca z agencją Afterweb

4 komentarze:

  1. My akurat mamy w mieszkaniu szklaną kabinę prysznicową. Dla nas bardzo ważna przy przejściu z wanny była również jej szerokość i ona się sprawdza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie bardziej lubię szklaną, choć przy dzieciach to wiadomo - trochę strachu jest kiedy ją rozbiją ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przy wyborze kabiny warto zwrócić uwagę również na sposób jej czyszczenia. Jeśli masz problem z zaciekami czy osadem warto stosować środki czyszczące na bazie octu.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger