„Zobowiązana”, Patrycja Strzałkowska

 

  Seria Dark Book od Patrycji Strzałkowskiej doczekała się kontynuacji i jednocześnie zakończenia, które zamyka „Zobowiązana”. Trylogia o kryminalnym świecie, do którego nie każdy wszedł z własnej woli, to ciekawa propozycja warta uwagi.


Zobowiązana Patrycja Strzałkowska


„Pobyt w olbrzymiej luksusowej willi może na pierwszy rzut oka wydać się spełnieniem marzeń…, chyba że jest się w niej więźniem. Przekonała się o tym Agata Sonik, po tym, jak została razem z córką prezydenta, Ewą, porwana z celebryckiej imprezy na barce. Kiedy okazuje się, że za całą sprawą stoi partner Ewy, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje... I choć Agacie udaje się uciec z pułapki, wydaje się, że znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Musi się bowiem zmierzyć z przeszłością i nierozwiązaną sprawą zabójstwa swojej siostry, ale też czuje się zobowiązana do tego, by pomóc Ewie, którą zostawiła na pewną śmierć. Od tej chwili pętla na jej szyi coraz bardziej się zaciska. Czy może komukolwiek zaufać? Czy profilerka Iwona Kwiecień, komisarz Wójcik i Burza jej pomogą? Czy uda jej się ocalić córkę prezydenta? I kim tak naprawdę jest Agata?”  Agata Sonik dostaje zlecenie od Czerwińskiego, które wydaje się łatwe do wykonania. Niestety zostaje porwana wraz z córką prezydenta Ewą i obie są przetrzymywane w zamknięciu. Za uprowadzeniem kobiet stoi Mrozow. Agacie udaje się uciec, jednak Ewa pozostaje w rękach swojego oprawcy. Sonik nie wie co robić i szuka pomocy, tam gdzie nie powinna i ponownie wpada w problemy. Kobieta chce pomóc Ewie, ale czy jej się to uda? Komisarz Wójcik we współpracy z Iwoną Kwiecień próbują dowieźć prawdy, kto stoi za zabójstwem Maji Sonik, odbić Ewę z rąk porywaczy i pomóc córce Czerwińskiego. Czy przestępcy zostaną ukarani?

  „Zobowiązana” to zakończenie serii, więc mamy tutaj sporo wyjaśnień. Bohaterowie zmagają się z przeszłością, która nie była łatwa i próbują uniknąć kary za swoje zbrodnie. Nie wszyscy stróże prawa ukrywają prawdę, a wręcz chcą ją pokazać światu i o to walczą. Walka kłamstwa i tajemnic z prawdą, dobra ze złem trwa i nie jest równa, więc kto wygra? Zostaniecie zaskoczeni obrotem niektórych spraw. Historia do końca budzi ciekawość, a uknute intrygi napędzają akcje.
  Cała seria Dark Book jest udana, warto poświęcić jej czas i przeczytać. Nie jest to jednak lekka i relaksująca historia, podczas czytania trzeba się skupić, aby nie zaginąć w pętli kłamstw i intryg kryminalnego świata, w którym znajdują się bohaterowie. Dla fanów thrillerów jest to pozycja do nadrobienia. Ja dla siebie poszukuje nowych nietypowych książek w dziale nowości na tania książka.

Znacie książki Patrycji Strzałkowskiej?

4 komentarze:

 1. Siostra swego czasu czytała chyba coś tej autorki, więc polecę jej tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze przyjemności poznać twórczości tej pisarki, ale bardzo zachęcasz do przeczytania serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jak jesień-zima wręcz zjadam książki, tam przyznam, że w sezonie moto totalnie odeszły u mnie w odstawkę. Ale niebawem znów zrobi się chłodno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Swego czasu czytałam inne książki tej autorki, więc mam co nadrabiać w najbliższym czasie. Podobała mi się jej twórczość. Jest co czytać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger