Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom podczas prac budowlanych wysokościowych?

 

   W trakcie prac budowlanych przy stawianiu wysokich budynków lub konstrukcji bardzo ważne jest bezpieczeństwo pracowników. Środki bezpieczeństwa przed upadkiem z wysokości są niezbędne i powinny być egzekwowane przez pracowników odpowiedzialnych za BHP pracy. Jakie zabezpieczenia i urządzenia powinny znajdować się na placu budowy na wysokościach?

 


  Podczas prac na wysokościach pracownicy powinni zostać zabezpieczeni przed ewentualnymi upadkami lub innymi niebezpiecznymi wydarzeniami, jakie mogą mieć miejsce w czasie pracy. Takie zabezpieczenia dają poczucie bezpieczeństwa w trakcie pracy, co poprawia jej jakość i komfort. Wymienione poniżej elementy bezpieczeństwa dostępne są na stronie strumin.pl

  Konstrukcje, urządzenia i zabezpieczenia, jakie powinny znajdować się na budowie to:
- liny asekuracyjne (życia)- chroni pracownika przed upadkiem z wysokości i zapobiega tworzeniu się wahadła podczas upadku.
- szubienica- zapobiega upadkom z wysokości podczas prac montażowych.
- siatki zabezpieczające- chronią osoby znajdujące się na niższych poziomach lub ziemi, „łapią” spadające elementy z góry i uniemożliwiają im upadek na kogoś.
- systemy zabezpieczeń otworów windowych- specjalne „kratownice” i bramki, które chronią otwory wind, które stwarzają niebezpieczeństwo upadku z wysokości.
- zabezpieczenia krawędziowe- specjalne bariery stosowane na krawędziach budynków, oddzielające stanowisko pracy od „przepaści”.
- tymczasowe schody- umożliwiają łatwe i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy piętrami.

 

Wpis reklamowy

1 komentarz:

  1. Bez wątpienia przypadnie pracach na wysokości szczególnie trzeba dbać o bezpieczeństwo budowlańców.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger