Jak miło spędzić czas z dzieckiem na wakacjach?

 

   Wakacje mijają bardzo szybko, nie mogę uwierzyć, że za nami już dwa tygodnie. Czas ten w pełni spędzam z Milenką, razem się bawimy, uczymy i korzystamy z wolnego. Staram się zapewnić córce inną rozrywkę na każdy dzień. Na szczęście pomysłów mi nie brakuje, chociaż zdarzają się momenty, kiedy po prostu leniuchujemy. Poznajcie nasze pomysły na wspólne spędzenie czasu, może znajdziecie wśród nich inspiracje na Wasz czas z dziećmi.
  Nasze pomysły na wakacyjny atrakcje:
1.    Wizyta w papugarni- idealnie sprawdzi się w deszczowy dzień. Byliśmy już w takim miejscu i był to udany czas, dlatego go powtórzymy. Papugarnia to wyjątkowe miejsce, gdzie można poznać różne odmiany ptaków, nakarmić je czy się z nimi pobawić.
2.    Ścianka wspinaczkowa- Milenka jest bardzo aktywnym dzieckiem, uwielbia wyzwania, dlatego w naszych planach nie mogło zabraknąć wizyty na ściance wspinaczkowej. Jest to ciekawy sport, który daje możliwość rywalizacji między dziećmi, nauki wygrywania i przegrywania. Dziecko mierzy się ze swoją siłą i uczy sprytu.
3.    Jazda gokartem- jest to sport motoryzacyjny pełen emocji i adrenaliny. Wyścigi zapewniają świetną zabawę, można zorganizować je ze znajomymi i razem spędzić czas. W przypadku Milenki jazda gokartem odbywa się zawsze z osobą dorosłą, która kieruje pojazdem.
4.     Basen- upalne dni są idealne do spędzania czasu w wodzie, dlatego wizyty na odkrytym basenie są wpisane jako stały wakacyjny element naszej rozrywki.
5.    Wizyta w parku trampolin- aktywne atrakcje sprawdzają się najlepiej, dlatego kolejnym punktem jest zabawa w parku trampolin. Jest to miejsce, gdzie dziecko może się wyszaleć i poprawić swoją sprawność fizyczną.
6.    Park linowy- na naszej liście są głównie miejsca, gdzie można aktywnie spędzić czas, dlatego kolejne z nich to park linowy. Zabawa w takim parku będzie niezwykłym przeżyciem, córka na „wysokości” zmierzy się  przeszkodami na swojej drodze, będzie musiała użyć sprytu i swojej zręczności, aby dotrzeć do mety. Taka aktywność na świeżym powietrzu na pewno pozytywnie wpłynie na jej rozwój.
7.    Kino- po aktywnych atrakcjach musi być też czas na przyjemny odpoczynek, dlatego na liście jest wyjście do kina. Należy dbać nie tylko o aktywność fizyczną dziecka, ale także o rozwój kulturalny, dlatego kino to dobry wybór.

 

  Jakie macie plany na wakacyjny czas z dzieckiem?

 


13 komentarzy:

 1. Nasi harcerze bardzo lubią spędzać czas w parkach rozrywki i innych atrakcjach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy dzisiejszych cenach to wypady w różne miejsca mogą nie być aż tak miłe 😱 zwłaszcza kiedy ma się dwoje lub więcej dzieci. My zawsze na urlopie cały czas poświęcamy w 100 % sobie i dzieciom. Wspólne zabawy,spacery i to je najbardziej cieszy. Ale i jakchis atrakcji nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mając więcej dzieci niż jedno napewno nie wychodzi tanio, ale czasem warto zafundować dzieciom takie atrakcje. My dużo korzystamy także z darmowych opcji

   Usuń
 3. Każdy z punktów sama bym chciała zaliczyć w wakacje. Ta papugarnia mnie zaintrygowała!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z moimi nabuzowanymi energią dzieciakami wakacje zawsze upływały pod hasłem aktywności fizycznych, ale starałam się je przeplatać chociażby wizytami w muzeum połączonymi z warsztatami artystycznymi. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. My spędzamy czas zupełnie inaczej, nie wydając na to zbyt dużej sumy gotówki. Ważne, aby dziecko było zadowolone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas za większość atrakcji płaci Milenka, wydaje pieniądze które dostaje np. od dziadków
   Często takie atrakcje są też w formie prezentu

   Usuń
 6. My właśnie wróciliśmy z wakacji nad morzem.Plażingu było mało,bo moje pociechy na plaży wytrzymują do 2 godzin ;) Za to dużo zwiedzaliśmy i to już się dzieciaczkom podobało:)

  OdpowiedzUsuń
 7. My właśnie co przyjechaliśmy z Miasta Myszy w Kołobrzegu. uwielbiam takie drobne a ciekawe atrakcje dla dzieci jak gdzieś jestem. Same spacery czy plażowanie to jednak trochę mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem tego zdania. My często same dla siebie wyszukujemy sporo tanich i darmowych atrakcji. Takich na mapie Polski nie brakuje, a Miasto Myszy jest dodatkowo nietuzinkową atrakcją.

   Usuń
 8. Ja uwielbiam Zoo, w każdym wypadku.

  OdpowiedzUsuń
 9. My planujemy wyjazd do teatru. Na basen właśnie zaczęłam chodzić i synkowi bardzo się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 10. My byliśmy 4 dni w Uniejowie i bardzo nam się podobało. Za rok też tam pojedziemy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger