„Niepokorny gracz”, Emilia Szelest

 

   „Niepokorny gracz” to ostatnia książka z Niegrzecznej kolekcji. To historia o motocyklistach, więc z ciekawością po nią sięgnęłam. Mam słabość do książek, gdzie bohaterowie lubią motory, dlatego nie mogłam pominąć tej historii.


Niepokorny gracz Emilia Szelest

„Julka spędza lato ze swoim bratem, należącym do zespołu zawodników FMX (freestyle motocross). Byłoby jej jednak łatwiej, gdyby nie musiała trzymać się absurdalnych zasad, które narzucił jej lider klubu, Sebastian. Dziewczyna od samego początku pała do niego gorącą niechęcią – najwyraźniej z wzajemnością – dlatego też stara się go unikać. Nie jest to łatwe, skoro mieszkają pod jednym dachem.

Zbliżają się ważne eliminacje, a Sebastian czuje, że coraz trudniej mu skupić się na treningach. Wie, że nie powinien był zgadzać się na przyjazd Julki, jednak nie mógł odmówić jej bratu, który sporo zainwestował w siedzibę klubu. Dziewczyna zaburza jego codzienną rutynę, rozprasza go i nieustannie działa mu na nerwy. Dlaczego więc nie umie po prostu dać sobie z nią spokoju?”  Julia spędza wakacje u swojego brata, który należy do FMX. Jego drużyna mieszka z nim, a ich „szefem” jest Sebastian. Julia nie lubi przyjaciela brata i od pierwszego spotkania wybucha między niechęć, ale i pożądanie. Dziewczyna musi dostosowywać się do zasad panujących w domu pełnym mężczyzn. Nie przychodzi jej to łatwo, a mieszkanie pod jednym dachem ze wkurzającym Sebastianem jest wyzwaniem. Wspólna niechęć coraz bardziej przemienia się w pożądanie, które jest zakazane. Do czego doprowadzi ich niechęć? Dlaczego Mateusz zawsze staje za Sebastianem?


Niepokorny gracz recenzja książki

  Historia Juli, Mateusza i Sebastiana pokazuje, że od nienawiści do miłości jeden krok. Autorka zwraca uwagę na miłość braterską, na jakie poświęcenie jest w stanie zrobić rodzeństwo, aby drugie z nich było szczęśliwe. Ogólnie pomysł na fabułę fajny, ale przez długość historii niewykorzystany w pełni. Szkoda, że książka jest cienka, a historia mało rozwinięta. Zakończenie nie jest zadowalające, chciałbym wiedzieć, co było dalej. Podobały mi się tytuły rozdziałów, które były nazwami różnych motocyklowych sztuczek i miały swoje objaśnienie. Fajnie było je poznać.

  Macie ochotę przeczytać fajną książkę? Jeśli tak, propozycje znajdziecie wśród nowości na tania książka. Dla siebie znalazłam tam książkę jednej z ulubionych autorek i mam nadzieję, że wkrótce spędzę z nią udany wieczór.

  Czytaliście książki z Niegrzecznej kolekcji?


9 komentarzy:

 1. Nie jestem fanką takich książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. książki z tej serii śledziłam na paru blogach, podoba mi się ich różnorodność, myślę że niejedna kobieta chciałaby mieć całą kolekcję na swojej półce :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście nie jestem za motorami, ale książkę bym przeczytała bo lubię taką tematykę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie czytałam książek o motocyklistach, ale może warto to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Siostra ma w planach tę serię i dodatkowo na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 6. Skończyłam właśnie czytać jedną z nowszych książek Emilii Szelest i ponownie autorka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Z przyjemnością przekonałabym się, czy w tej książce również dała popis swoich umiejętności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tej serii kupiłam sobie tylko książkę Pani Sinickiej. Na razie nie planuję zakupy tej, ale kto wie, może za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam wszystkie książki z Niegrzecznego Boxa i bardzo mi się podobały. Lubię również inne propozycje tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szukam akurat ciekawego romansu, który pozowli mi zapomnieć o świecie i problemach. Chętnie się skuszę i sięgnę po tę powieść.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger