Pasierbica gangstera, Monika Magoska-Suchar

 

  Mam ostatnio szczęście do książek, trafiam na małe perełki. Cieszę się, bo dzięki temu czytanie sprawia mi przyjemność i miło spędzam czas. Ostatnia czytana książka pochłonęła mnie bez reszty, gdy zaczęłam czytać wiedziałam, że nie odłożę jej, póki nie skończę i tak było. „Pasierbica gangstera” to rewelacyjna historia, której nie może zabraknąć w waszej biblioteczce.


Pasierbica gangstera Monika Magoska-Suchar


„Dwa zwaśnione mafijne rody, nienawiść zapisana w genach i namiętność, która łamie wszelkie reguły.
Chiara wychowała się z dala od świata, wśród fanatycznie oddanych religii sióstr zakonnych. Nie zna swoich krewnych, a już na pewno nie przypuszcza, że jest jedyną żyjącą osobą, w której żyłach płynie krew dwóch zwaśnionych mafijnych rodzin sprawujących władzę na Sardynii. Już wkrótce upomni się jednak o nią przeznaczenie.
Fabio jest przyszłym donem rodu Candeloro. Przed laty ożenił się z pochodzącą z rodu Russo Dafne, by przez ten związek zapewnić pokój na wyspie. Kiedy kobieta umiera, widmo wojny między gangami staje się coraz bardziej realne. Fabio widzi tylko jedno rozwiązanie – musi odnaleźć pasierbicę i wydać ją za mąż za swojego brata. Nigdy wcześniej nie widział Chiary, ona zaś nie zna bezwzględnego świata, którego Fabio jest królem. Dzieli ich ogromna różnica wieku, łączą skomplikowane układy. Co zrobią w obliczu rodzącej się między nimi namiętności? Przeciwstawią się jej w imię zasad? A może, zanim sami zniszczą kiełkujące w nich uczucie, zrobią to ich wrogowie? Czy jak zwiastowała wróżba uważanej za wiedźmę ciotki Fabia, pojawienie się na Sardynii Chiary będzie powodem upadku rodu Candeloro?”


Pasierbica gangstera książka

   Fabio i Marco są braćmi po jednym ojcu, obaj działają w mafijnym święcie. Fabio jako, starszy sprawuje pieczę nad interesami, jest głową rodziny. Marco jest lekkoduchem, lubi zabawę i kobiety. Kiedy umiera żona Fabio, ten postanawia do domu sprowadzić jej córkę. Tylko Chiara może utrzymać spokój między skłóconymi od lat rodzinami, które zawarły rozejm ze względu na ślub Fabia i Dafne. Układ przestaje istnieć, kiedy kobieta umarła, więc jej córka staje się celem mafijnych rodzin. Chiara została ukryta w zakonie, gdzie wiedzie życie męczennicy. Jej temperament i charakter nie pasuje do mieszkanki zakonu, dziewczyna się wyróżnia, chce żyć po swojemu, przez co jest karana. Kiedy Marco zabiera ją z zakonnego koszmaru, nastolatka chce korzystać z życia. Niestety jest na celowniku rodziny Russo, bracia Candeloro muszą ją chronić. Pojawienie się dziewczyny w życiu Fabio i Marco wiele zmienia. Czy uda im się ochronić Chiare? Czy dziewczyna zniszczy więzy rodzinne braci?


Pasierbica gangstera recenzja książki


  „Pasierbica gangstera” to nietypowa historia, gdzie mamy świat mafii, braterskie obowiązki, zakazane uczucia i pożądanie władzy. Autorka stworzyła wyjątkową historię, gdzie dużą rolę odgrywa temat religijny, przesądy i rodzinne powiązania. Bohaterowie są dobrze wykreowani, mają charakter z pazurem, ich zachowanie może być odbierane jako kontrowersyjne. Akcja wydarzeń jest zaskakująca, pełna tajemnic, intryg i walki o władzę, a także walka o uczucia. Nic tutaj nie jest typowe, autorka z rozmachem wprowadza nas w świat zakazanej miłości z różnicą wieku, która nie powinna się pojawić. Fabuła jest oryginalna, zaskakująca i wywołująca różne emocje. Podczas czytania nie można się nudzić, a to, co dostajemy na końcu, sprawia, żeby szczęka opada. Niecierpliwie czekam na kontynuację, która na pewno będzie wyjątkowa. Autorka zdradziła, że będzie to trylogia, więc przed nami jeszcze dwa tomy serii. Ja jestem zachwycona tą informacją, czuję się pochłonięta przez tę historię i jak najszybciej chcę poznać dalsze losy bohaterów.

„Serce nigdy nie było dobrym doradcą. Emocje to nasza słabość, przez nie łatwo trafić w nasz czuły punkt. Wrogowie tylko Czekaja, by go odkryć.”


Czytaliście tę książkę? Lubicie twórczość tej autorki?

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Niegrzeczne książki


9 komentarzy:

 1. Siostrze podobają się książki tej autorki i tę chyba też już czytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mocne mroczne elementy w fabule, sięganie po klasyczne pomysły na wątki, klimatycznie ciekawie się zapowiada. Pierwszy tom bardzo dobrze rokuje dla trylogii. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie wczoraj skończyłam ją czytać i mimo, ze nie byłam do niej jakoś bardzo przekonana to naprawdę mogę ją uznać za ciekawą lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda emocje potrafią być złym doradcą. Niestety czasami nie da się ich wyłączyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamówiłam tą książkę i na nią czekam. Ona ma tak dobre opinie, że nie mogę jej przegapić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta książka cieszy się teraz dużą popularnością na insta.

  OdpowiedzUsuń
 8. widzę żę lubisz takie klimaty, często się u Ciebie pojawiają, dla mnie to dobrze bo sama chętnie takie czytam

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chciałabym przeczytać tę ksiązkę. Uwielbiam twórczość Moniki i jeśli nie wygram jej w konkursie, którego koniec jest dzisiaj, to zamówię na TK ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger