„Jego wróg”, Beata Majewska

 

   Historia polskiej kobiety i księcia z Arabii Saudyjskiej wywołała we mnie dużo emocji. Po dwóch pierwszych częściach czułam wielki niedosyt, czekałam jak na szpilkach na kontynuację i gdy tylko otrzymałam książkę, zaczęłam czytać i przepadłam. Jego wróg to kontynuacja losów Izy i Omara, historii wielkiej miłości, która doprowadziła do złamania. To nie jest łatwa i bajkowa historia, znajdziemy w niej wachlarz emocji, które odbiją się na czytelniku. Jest to seria, którą powinna przeczytać każda kobieta ku przestrodze.


Jego wróg Beata Majewska

„Iza przeżywa prawdziwe piekło: doświadcza niewoli i skrajnego poniżenia, ale udaje się jej przetrwać pobyt w więzieniu. Za sprawą Omara wraca do Polski, a tam ślepy traf stawia na jej drodze innego mężczyznę. To właśnie z nim dziewczyna pragnie rozpocząć nowe życie: wolne, spokojne i pełne poczucia bezpieczeństwa. Niestety, książę al.-Saud jeszcze nie skończył z madame Isabelle, a rachunek, który jej wystawi, będzie bardzo wysoki.
Izabela musi podjąć najtrudniejszą decyzję: wybrać między życiem a życiem, między sobą a kimś, kogo kocha. Kim jest wróg Omara? A może to inna miłość odbierze mu jego największą obsesję?
Trzeci tom bestsellerowej serii arabskiej uderza w najczulsze struny: Budzi w sercu nie tylko tkliwość, ale również nienawiść i gniew. Ta historia Cię pochłonie…”


Książka Jego wróg


  Omar rozwiódł Izę, która ma wrócić do Polski i dawnego życia. Na lotnisku zostaje aresztowana za przemyt narkotyków, trafia do więzienia i tam doświadcza okropieństwa, nieposzanowania ludzkiej godności. Nie wie, co się z nią stanie żyje nadzieją, do czasu kiedy pojawia się Omar. Książkę wyciąga ja z więzienia, a za swoją pomoc chcę wysoką zapłatę. Iza oddaje się mężczyźnie i to pozwala wrócić jej do kraju. Jest złamana psychicznie i fizycznie, jej życie się zmieniło, musi stawić czoła trudnej przeszłości, poradzić sobie z wydarzeniami, jakie ją spotkały. Pomaga jej w tym dawny znajomy, który staje się wrogiem księcia. Kiedy Iza staje na nogach, zaczyna cieszyć się życiem, na jej drodze ponownie staje Omar. Książę ją zniewala, niszczy jej radość, rozbija wizję normalnego życia. Co ją spotkało i jaki finał będzie mieć jej pobyt w świecie Omara?


Jego wróg recenzja książki


  "Jego wróg" to prawdziwy rollercoaster uczuć i wrażeń. Autorka zaserwowała nam historię, która szokuje, a najgorsze jest to, że opisane w niej sytuację mają prawdziwe miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Główna bohaterka przeżyła prawdziwe piekło, musiała znieść niewolę, wybrać życie za życie, poświęcić coś najważniejszego. To, co ją spotyka, można byłoby rozdzielić na trzy kobiety, a tutaj ona jedna musi się z tym zmierzyć. Iza jest bardzo silna, wiele znosi w imię miłości, ale zostaje złamana psychicznie. Miłość, jaką ofiarował jej książkę, była zgubna, chora, miał na jej punkcie obsesję, co doprowadziło do tragedii. Czytając o jej losach, chciało mi się płakać, były takie momenty, że przyjmowałam do siebie jej ból i cierpienia jako matka. Myślę, że osoby, które będą czytać tę książkę domyślą się, o które sytuację mi chodzi. Zakończenie historii jest zaskakujące, to co zgotuje Izie książkę, poruszy Was, wzbudzi chęć mordu, a w głowie pojawią się niekulturalne określenia wobec Omara. Książka jest mocna, a cała historia od początku wielkiej miłości do nienawiści wciągająca i nieprzewidywalna. Zapewniam, że czytając tę historię nie poczujecie ani chwili nudy, a Wasz spokój może zostać zburzony. Przeczytajcie i sprawdźcie, czy naprawdę miłość zawsze zwycięża.


  "Jego wróg" oficjalną premierę będzie mieć 2 marca, moja recenzja jest przedpremierowa, dzięki objęciu patronatem książki. Bardzo dziękuję autorce za zaufanie i powierzenie swojego dzieła w moje ręce. Od 21 lutego książka dostępna będzie na Legimi, a już dziś możecie ją zamówić na stronie drobrarada.com.pl


  Śledzicie losy Izy i Omara? Macie ochotę przeczytać tę historię?

 

   P.s. Na moim profilu Ig (Anszpi) trwa rozdanie, gdzie do wygrania jest cała seria arabska.
12 komentarzy:

 1. ból i cierpienie matki... odkąd sama jestem matką takie tematy są dla mnie zbyt emocjonujące, za bardzo wczuwam się w emocje takich bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta recenzja mocno mnie zaciekawiła by samej przeczytać tą książkę jak i pozostałe wcześniejsze części.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o twórczość tej autorki przyjemnie można spędzić czas z jej pozycjami, ale jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z tą powieścią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paulina Kwiatkowska9 marca 2022 21:10

  Miałam okazję zapoznać się z pierwszym tomem serii i chętnie skuszę się na kolejne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam całą serię u siebie w domu, ale jeszcze nie czytałam żadnej z książek. Jak będę miała chwilę, to się za nie zabiorę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam okazji czytać tej serii, ale przyznaję, że bardzo jestem jej ciekawa. Swego czasu bardzo lubiłam tego typu historie i chętnie poznałabym tę osobiście.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tej serii autorki, ale to chyba nie moje klimaty, stronię trochę od tego typu historii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiem że książka zbiera ogorm pozytywnch opinii, jak i cała seria, ale to nie moje klimaty, więc na razie odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książka. Bardzo dobrze mi się ją czytało i cieszę się, że jestem jej patronką.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger