„Robię Włosing, czyli jak świadomie i skutecznie dbać o włosy!”, Agnieszka Niedziałek

 

   Lubię książki z działu uroda, mam kilka takich i chętnie do nich zaglądam. Fajnie, jest się uczyć od specjalistów w danej dziedzinie i czerpać z ich wiedzy. Z takim podejściem postanowiłam poznać nową na rynku książkę dotyczącą pielęgnacji włosów „Robię Włosing, czyli jak świadomie i skutecznie dbać o włosy!”. Autorka książki Agnieszka Niedziałek to prawdziwa królowa polskiego włosomaniactwa, którą warto śledzić.


Książka robię włosing

  „Robię Włosing, czyli jak świadomie i skutecznie dbać o włosy!” to książka przypominająca encyklopedię, w której znajdziemy multum informacji dotyczących włosów, ich pielęgnacji, wyjaśnienie definicji, tabelki i odpowiedzi na włosowe problemy. W twardej oprawie na 350 stronach książki autorka przekazuje swoją wiedzę w przystępny dla każdego sposób. Styl całej książki jest przyjemny w odbiorze, format treści łatwo przyswoić i zapamiętać. Podoba mi się to, że autorka przedstawia wszystko w normalny sposób, bez udziwień i zbędnych informacji.


Robię włosing czyli jak świadomie i skutecznie dbać o włosy


  W książce znajdziemy 20 rozdziałów, każdy z nich jest rozbudowany i zawiera w sobie dużo informacji. Nie będę wszystkich opisywać, jednak wymienię je, abyście mogli wyobrazić sobie zasób treści jakie znajdziemy w książce. Tak więc mamy takie działy:
- Wszystko, co musisz wiedzieć o włosach
- Akcesoria do pielęgnacji
- Produkty do pielęgnacji włosów
- Trzy filary pielęgnacji
- Jak czytać składy kosmetyków
- PEH
- Problem: porost włosów
- Problem: przetłuszczanie
- Problem: łupież
- Problem: puszczeni się włosów
- Problem: zniszczone włosy
- Problem: brak objętości
- Stylizacja kręconych włosów
- Przede wszystkim ochrona
- Farbowanie
- Przygotowanie ziołowych mieszanek koloryzujących
- Włosingowy DIV
- Dodatki i kontrowersyjne zabiegi
- Co robić, gdy świadoma pielęgnacja nie daje wymarzonych efektów
- Podsumowanie


Robię włosing książka

  Jak widzicie autorka porusza bardzo dużo kwestii związanych z pielęgnacją włosów. Każdy temat szczegółowo omawia i pomaga w rozumieniu problemu, a także rozwiązaniu. Uważam, że książka naprawdę jest super sformułowana i pomocna. Sama w świecie włosomaniactwa jestem kilka lat, w tym czasie miałam wzloty i upadki. Moja wiedza na temat włosów i ich pielęgnacji jest obszerna, a mimo to książka zaskoczyła mnie. Wiele informacji było dla mnie nowych, niektórymi tematami wcześniej się nie interesowałam, a teraz z chęcią o nich przeczytałam. Nauczyłam się także nowych rzeczy, utrwaliłam i odświeżyłam te które już znałam. Jestem zadowolona, że ta książka się u mnie znalazła. Myślę, że każda kobieta, która chce mieć zdrowe i piękne włosy powinna poznać tę książkę i wykorzystać poznane porady w swojej pielęgnacji włosów.
Książka „Robię włosing” nie jest pierwszą książką dotyczącą pielęgnacji włosów jaką czytałam, ale nie chce porównywać jej do pozostałych. Każda z książek jakie posiadam jest inna, mimo że dotyczy tego samego tematu. Autorki w inny sposób przedstawiły wszelkie informacje i podeszły po swojemu do tematu. Książki fajnie się uzupełniają, dlatego nawet jeśli macie już jakąś w swojej biblioteczce nie pomijajcie tej propozycji. Myślę, że warto po każdą sięgnąć, a ta dla mnie będzie numerem jeden jeśli będę szukać wskazówek do pielęgnacji swoich włosów.


Robię włosing recenzja książki


  „ Robię Włosing, czyli jak świadomie i skutecznie dbać o włosy!” znajdziecie w dziale nowości na Tania Książka. Polecam jednak zapoznać się z całym działem „Uroda i kosmetologia”, gdzie znajdziecie wiele ciekawych poradników na temat pielęgnacji i nie tylko.

 

  Lubicie czytać poradniki urodowe? Skusicie się na opisaną książkę?

 

Wpis powstał we współpracy z Tania Książka

 

10 komentarzy:

 1. lubię oglądać Agnieszkę na YT :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sięgnę po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo tych tematów i książka wydaje się ciekawa, ja bardzo lubię dbać o włosy :) A Agnieszkę chętnie oglądam na Youtubie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam włosy Agnieszki i ich kolor. Lubię oglądać jej filmy na YouTube, książka z pewnością równie interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł wydaje się interesujący - fajnie, że są wewnątrz i grafiki :)
  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka to kompendium wiedzy dla każdej kobiety która chce skutecznie dbać o włosy. Agnieszkę pamiętam jeszcze z jej bloga i jestem pełną podziwu nad sukcesem który udało się jej osiągnąć. Lubię też oglądać jej kanał na Youtube.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kupiłam książkę! Będzie czytane, bo ostatnio totalnie tematy włosowe mnie pochłonęły:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam tę książkę Agi i podziwiam za ogrom pracy, który w nią włożyła! Faktycznie mnóstwo przydatnej wiedzy i wskazówek :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ktoś może polecić też inne książki o tej tematyce?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger