„Uwikłana”, Alicja Sinicka

 

  Alicja Sinicka to moja ulubiona autorka thrillerów. Jej mroczna twórczość od pierwszych stron pochłania mnie niczym mrok, który przychodzi każdej nocy. „Uwikłana” to najnowsze działo autorki, wchodzące w skład serii „Uwikłane”. Każda historia dotyczy innych bohaterów i wydarzeń, dlatego można czytać je osobno. Pierwszy tom „Będziesz tego żałować” podobał mi się, więc z ciekawością zabrałam się do czytania tej historii.


Uwikłana Alicja Sinicka

"Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w planach ma kolejny, a profil na Instagramie rośnie z dnia na dzień. Mimo że dziewczyna rozwija skrzydła w działalności twórczej, sprawy rodzinne nie pozwalają jej w pełni cieszyć się tym, co osiągnęła. Wraz ze swoim chłopakiem, Michałem, postanawia wyjechać do urokliwego domku położonego w spokojnej miejscowości Zadry. Ale nie będą niestety sami: są tam już brat bliźniak Michała oraz ich wspólna przyjaciółka. Postarają się nie wchodzić sobie w drogę.

Zuza chce wyciszyć myśli i skoncentrować się na pracy nad drugim tomem poezji. Jednak powoli nabiera przeświadczenia, że wokół niej dzieją się niepokojące rzeczy. Ogarnia ją coraz większy lęk. Czy ktoś za tym stoi? Czy da się wytłumaczyć to, co ją spotyka? Czy dom tuż przy lesie, który miał być jej schronieniem, okaże się pułapką?"


Uwikłana książka

  Zuza pisze wiersze, które publikuje je na instagramie. Jej konto się rozwija, przybywa czytelników, a ona tworzy drugi tomik swojej poezji. Dziewczyna wyjeżdża ze swoim chłopakiem do domu w lesie, gdzie ma w spokoju pisać. Jej ostatnie lata nie były łatwe, najpierw umarła jej mama, potem ojciec, siostra zaginęła w lesie podczas imprezy, na której dziewczyny były razem, upadła jej kawiarnia. Zuza jest zmęczona, te wydarzenie zniszczyły ją psychicznie, szuka ukojenia w pisaniu. Jej chłopak Michał pomaga jej na każdym kroku i wspiera. Kiedy razem zamieszkują w jego domu, życie Zuzy przybiera mroczny charakter. Dziewczyna zmaga się z przeszłością, która atakuje ją na każdym kroku. Ktoś chce jej śmierci, prześladuje ją i gnębi. Dziewczyna nie radzi sobie z tą sytuacją, czuje, że wariuje, nie pamięta nic z nocy, kiedy zaginęła jej siostra, a prześladowca zdaje się mieć informacje na ten temat. Czy Zuza odkryje, co stało się z jej siostrą i kto się na nią uwziął?

  „Uwikłana” to mroczna i trudna historia młodej dziewczyny, której los nie oszczędza. Bohaterka i jej towarzysze zostali w ciekawy sposób wykreowani, fabuła jest pełna niepokoju, strachu i tajemnic. Autorka od pierwszych stron wprowadza czytelnika w stan niepewności, trudno odgadnąć co jest prawdziwym wydarzeniem, a co wytworem wyobraźni Zuzy. Początkowo trudno było mi zrozumieć tę historię, chwilami czułam się nią przytłoczona i znudzona, brakowało mi mocniejszych zwrotów akcji. Kiedy się wkręciłam, kartki poszczególnych stron uciekały mi w szybkim tempie. Autorka stworzyła niewiarygodnie ciężką historię z psychologicznym tłem, to co spotkało główną bohaterkę, jest zaskakujące. Spodziewałam się szokującego zakończenia, ale to jakie na mnie czekało było całkowicie nieoczekiwane. Nauczyłam się, że Alicja pisze książki, gdzie zakończenia trudno przewidzieć, ale tutaj do ostatniego momentu nawet nie przeszło mi przez myśli, że taki będzie finał. Liczne poszlaki i ślady, kierujące nasze myśli na „sprawców” zaginięcia siostry Zuzy i jej prześladowcy namieszały mi w głowie. Jeśli macie ochotę na historię z gęstą atmosferą, chcecie pobawić się w detektywa, to ta książka jest dla Was idealna.


Uwikłana recenzja


  Zaglądnijcie do działu nowości na Tania Książka, a znajdziecie tam wiele ciekawych propozycji książek na jesienne wieczory. Sama zwrócę uwagę na książki w świątecznym klimacie.

„Wysoka wrażliwość to więzienie.
Człowiek cały czas czuje się osaczony przez własne emocje.”


  Lubicie thrillery? Czytacie książki Alicji Sinickiej?Wpis powstał w ramach współpracy z Tania Książka.


8 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł na fabułę. Lubię takie książki, w których do końca nie wiadomo ile to prawda, a ile ułuda umysłu. Idealny prezent dla mnie na gwiazdkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie to całkiem ciekawa propozycja chętnie przeczytałabym ją w wolnej chwili

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba gdzies już widziałam tą książką. Własnej zastanawiałam się nad nią. A więc jednak się skusze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie książki, gdzie zakończenie mocno nas zaskakuje. Zapisuję sobie ten tytuł na liście.

  OdpowiedzUsuń
 5. Próbuję się przekonać do tego typu książek, ale jakoś nie mogę :/ Nie mój gatunek po prostu i jakoś mi nie leży :P

  OdpowiedzUsuń
 6. czuję już święta i chętnie oglądam oraz czytam książki o tej tematyce

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje mi się że już kiedyś słyszałam o tej ksiązce. Zainteresowałaś mnie nią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger