„Rider”, Anna Langner

 

   Nie miałam okazji poznać wszystkich książek Anny Langner, ale mimo to mam słabość do jej historii. Podobają mi się jej pomysły i styl pisania, co doprowadziło do chęci poznania jej nowej książki „Rider”. Jest to niegrzeczna książka, której poziom hot level został oznaczony na 4/5, taka ocena zachęca do czytania. Mam nadzieję, że uda mi się szybko poznać pozostałe książki autorki.


Anna Langner Rider

"Nielegalne wyścigi, uzależnieni od adrenaliny rajdowcy i namiętności, którym nie sposób się oprzeć.

Kiedy los stawia na drodze bogatej, trzymanej pod kloszem dziewczyny chłopaka o złej reputacji, to musi skończyć się historią pełną emocji. W wyniku zakładu, który przegrał jej brat, Ivy jest zmuszona spędzić dziesięć godzin w towarzystwie bezczelnego i aroganckiego Ridera. Dziewczyna nie jest z tego zadowolona, więc postanawia jak najbardziej uprzykrzyć życie zwycięzcy.

Okazuje się jednak, że nie ona jedna nosi maskę, a ocenianie po pozorach to nawyk, którego trudno się pozbyć. Bez widowni, stereotypów i uprzedzeń zakłócających osąd tajemniczy chłopak okazuje się kimś zupełnie innym, niż Ivy się zdawało.

Czy lokalna księżniczka i typ spod ciemnej gwiazdy mają prawo do wspólnego szczęścia? Kochający ryzyko i gotowi na wszystko motocykliści często tylko na pozór są twardzielami, a delikatne kobiety mają w sobie więcej mocy, niż najsilniejsza maszyna. Zawrotna prędkość gwarantowana."  Ivy pochodzi z dobrej i bogatej rodziny. Jej rodzice ciągle pracują i nie mają czasu dla swoich dzieci, dlatego Ivy więcej czasu spędza ze swoim bratem. Doug jest rozrywkowym nastolatkiem, który kocha motocykle i wyścigi. Ivy prosi brata, aby zabrał ją na nielegalne wyścigi. Tam Doug zakłada się ze swoim rywalem o siostrę, jeśli przegra Ivy musi spędzić 10 godzin z Riderem. Chłopak jest organizatorem wyścigów, znany jako podrywacz i wolny ptak. Ich wspólna noc zmieni wszystko, ich spotkanie okaże się przełomem. Pomiędzy Ivy a Riderem zrodzi się przyciąganie i dziwne uczucie, które zburzy ich dotychczasowe ułożone życie. Jak zakończy się ta noc? Jak zmieni się grzeczna Ivy i chłopak z patologicznej rodziny?

  Rider to historia, która pokazuje życie młodych ludzi, których los nie oszczędzał. Życie Ivy i Setha różni się od siebie wszystkim, nie łączy ich nic, a jednocześnie wszystko przyciąga. Uczucia i pragnienia, jakie się w nich rodzą, spowodują wiele wzlotów szczęście i upadków rozczarowania. Każde z nich ma swój styl bycia, który kłóci się ze stylem drugiego, a to powoduje niedopowiedzenia. Trudno się dotrzeć, kiedy górą jest porządnie, a miłość nie wystarcza, aby pokonać przeszkody. Ta historia nie jest łatwa, nie ma banalnych sytuacji, akcja zaskakuje na każdym kroku. Autorka stworzyła wyjątkową historię o trudach miłości, różnicach społecznych, przyjaźni, zemście, walce o siebie. To nie jest łatwa książka, początkowo myślałam, że czytam romans nastolatków, który wciągnął mnie od pierwszego rozdziału. A ostatecznie przekonałam się, że to książka z przekazem, która dostarcza wiele emocji w trakcie czytania. Historia przedstawiona jest z perspektywy dwóch osób, co lubię i dzięki czemu mogę łatwiej zrozumieć ich postępowanie, myślenie i zachowanie. Jestem pozytywnie zaskoczona i zadowolona, że ta książka znalazła się w moich rękach. Polecam.


Rider recenzja książki


“Oboje jesteśmy podobni. Zbyt uparci, by ustępować sobie nawzajem. Niby pewni siebie, a w rzeczywistości chujowo niestabilni.”


Znacie książki Anny Langner?

 

 
Za książkę dziękuję wydawnictwu Kobiece 

 

11 komentarzy:

 1. Nie czytałam nic tej autorki, ale siostra za każdym razem zachwyca się jej książkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka zapowiada się bardzo ciekawie, z chęcią zapoznam się z tą pozycją, bo jest stworzona akurat dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi się okładka, ale jeśli chodzi o samą historię to raczej się nie skuszę

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam książek tej autorki, ale też nie buszuję w takich klimatach czytelniczych, jednak tematyka oceniania po pozorach jest mi bliska, jak wiele tracimy, kiedy nie chcemy poznać drugiej osoby, aby potwierdzić to, co o niej myślimy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio miałam mało czasu na czytanie, więc nie zamawiałam sobie nowości. O tej ksiązce słyszałam, ale czy zamówię, to nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezwykle podona mi się okładka. W końcu brak męskich klat na pierwszym planie, dzieki czemu ta książka wyróżnia się na tle innych. A fabuła ciekawa, może zamówię kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz czytam w ogóle recenzję o tej ksiazce i w sumie bardzo zaciekawiłaś mnie.
  Moze akurat znajdę wreszcie czas na przeczytanie czegoś nowego ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Historia wydaje się niestety przewidywalna, a ja jakoś lubię być jednak zaskakiwana. Być może sięgnę kiedyś po pozycję, tą czy inną, autorki, ale na chwilę obecną wolę coś mniej gorącego i oczywistego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam okazję zapoznać się z tą powieścią i czekam na kolejne tej autorki. Podobało mi się nawiązanie do bohaterów z innej książki. Super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Po okładce to myślałam że to "tanie romansidło", a jednak ta książka pozytywnie zaskakuje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger