"Niedoskonały", Małgorzata Falkowska i Ewelina Nawara

 

  „Niedoskonały” to drugi tom cyklu Kingdom of Martagon dwóch autorek Małgorzaty Falkowskiej i Eweliny Nawary. Pani stworzyły świetną historię, którą można czytać bez znajomości pierwszej części. Książka pokazuje, że piękno jest w nas, a nie na nas. Ma w sobie ważny przekaz i warto ją przeczytać.


Niedoskonały książka

„Po wypadku Simon ma problemy: ze sobą, z ludźmi, z całym światem. Przyjaciele postanawiają mu pomóc. Lekiem na zło ma być Majka- pyskata, śmiała dziewczyna, która szybko stwierdza, że pod szorstką powłoką kryje się opiekuńczy, troskliwy mężczyzna. A także namiętny kochanek. Choć wmawiają sobie, że to tylko przyjacielski seks, to w głębi duszy wiedzą, że to coś więcej. O ile więcej, Simon przekonuje się w chwili, kiedy Majka znika. Bez wahania rusza jej śladem, gotów poświęcić wszystko, żeby odzyskać ukochaną.”


Niedoskonały

  Majka zaczyna nowe życie po zdradzie swojego chłopaka w królestwie Martagon. Chce znaleźć pracę i się ustatkować, zapominając o swoim byłym. Simon po wypadku traci chęć do bycia wśród swoich przyjaciół. Zamyka się w domu, przestaje dbać o siebie i zapada w swoim żalu. Blizny na ręce i szyi sprawiły, że mężczyzna czuję się nieatrakcyjny. Majka dostaje zadanie i ma swoim sposobem bycia i ostrym językiem pomóc Simonowi. Dziewczyny przyjmuje wyzwanie i zbliża się do mężczyzny. Rodzi się między nimi przyjaźń, pożądanie, ale na drodze do szczęścia stają przeszkody. Czy uda im się je pokonać? Czy Simon odzyska wiarę w siebie?

  "Niedoskonały" to przyjemny i zabawny romans, który umilał mi czas chorowania. Historia jest lekka, a jej czytanie szybkie. Pokazuje życie ludzi, którzy mają problemy i muszą się z nimi zmagać, nawet jeśli nie wszystko układa się dobrze. Odczuwamy emocje bohaterów, łatwo wejść w obserwatora tej historii i ją odczuć na sobie. Autorki pokazały, najważniejsze w człowieku jest w środku, nieważny jest wygląd, a jego charakter i dobre serce. Mamy tutaj podobieństwo do Pięknej i Bestii, ale w bardziej przyziemnej historii.


Niedoskonały Małgorzata Fałkowska i Ewelina Nawara


„Kiedyś to ja nie pozwoliłem jej się rozsypać, teraz to ona trzymała mnie, nie pozwalając zapaść się w ciemną otchłań.”

 


  Lubicie nowoczesne historie, które nawiązują do baśni?

 

 Książkę do recenzji otrzymałam od wydawnictwa, za co dziękuję

9 komentarzy:

 1. Lubię historie nawiązujące do baśni. Nie wiedziałam, że autorki napisały coś w duecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. lubię takie historie, ale w formie filmów, czy seriali, także nie wiem, czy skusze się na książkę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię takie ksiązki niby są proste ale chetnie po nie sięgam i wczuwam się w rolę

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem przekonana, że ta historia przypadłaby mi do gustu. Książki nawiązujące do baśni leżą w kręgu moich zainteresowań, więc dla mnie super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo jestem ciekawa tej historii. Jestem niesamowicie ciekawa tej pozycji i mimo, że nie znam autorek, to jestem pewna, że to świetna książka, której nie może zabraknąć na mojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją w domu ale nie czytałam jeszcze tej książki. Pierwsza część mi się bardzo podobała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię Małgosię Falkowską i mam pierwszy tom tej serii, ale nie miałam okazji jeszcze zamówić kolejnego. Muszę to nadrobić!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że już wyzdrowiałaś, ale fakt, takie książki, w trakcie choroby, czyta się bardz dobrze. Tytuł zapiszę i sięgnę, gdy będę poszukiwała lekiego romansu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger