„Heart Stopper”, Michelle Hercules


   Buntownicy z Rushmore to nowy cykl od Niegrzecznych książek, który zwrócił moją uwagę, ponieważ jest podobny do serii Game On. Postanowiłam przeczytać pierwszy tom „Heart Stopper” i sprawdzić, czy historia młodzieżowa mi się spodoba.


Heart Stopper Michelle Hercules

„Wściekłość i pożądanie, nienawiść i miłość… Charlie i Troy żywią do siebie wyłącznie intensywne uczucia. Czy okażą się one mieszanka wybuchową?
Troy Alexander to rozgrywający drużyny Buntownicy z Rushmore, uosobienie sexu i marzenie każdej dziewczyny. A także największy koszmar Charlie Fontaine.
Ci dwoje zostają wrogami już od pierwszego do spotkania. Podczas wywiadu dla uniwersyteckiej gazety sportowiec nazywa dziennikarkę Kijonką, a ona wyrzuca mu kiepskie wyniki na boisku. Po opublikowaniu przez Chalie zjadliwego artykułu na temat Troya, który ochlapuje ją za to wodą w czasie jazdy samochodem, oboje pałają żądzą zemsty.
Właśnie wtedy muszą razem zamieszkać.
Gdy zostają współlokatorami, odkrywają jednak z zaskoczeniem, że przyprawiają się wzajemnie o szybsze bicie serca. Przeciwieństwa się przyciągają, ale czy dwei osoby z tak różnych światów może połączyć prawdziwe uczucie?”


Heart Stopper

  Troy należy do drużyny Buntownicy z Rushmore i zajmuje pozycję rozgrywającego. Przystojny czwartoklasista zwraca na siebie uwagę wszystkich dziewczyn. Chłopak mimo sławy w drużynie nie jest zapatrzony w siebie, to normalny nastolatek z różnymi problemami. Charli pracuje dla szkolnej gazetki i ma przeprowadzić wywiad z Troyem. Ich spotkanie okazuje się klapą, chłopak się spóźnia i jest niemiły. Dziewczyna postanawia go „obsmarować” w swoim artykule i tak między nimi powstaje niechęć. Los sprawia, że oboje będą mieszkać w jednym domu, co zwiastuje kłopoty. Jak poradzą sobie ze wspólnym mieszkaniem, niechęcią do siebie i jednocześnie pożądaniem?

  Heart Stopper to książka to dwójce młodych ludzi, którzy pokazują, że od nienawiści do miłości krótka droga. Bohaterowie są „normalni”, to młodzi ludzie, którzy zmagają się z codziennymi obowiązkami i problemami, a mimo to nie narzekają. Mają ciekawe pomysły i nie boją się iść do przodu. Ich „walka” była całkiem zabawna. Historia ogólnie jest dobra, jeśli przeczyta ja nastolatek, to będzie w swoim świecie. Dla mnie chwilami wiało nudą, lubię, gdy coś się dzieje, a tutaj mamy przedstawione życie studentów. Motyw hate-love został przedstawiony w prosty sposób, liczyłam na coś więcej. Przyjemny lekki romansik nastolatków na nudny wieczór, sprawił, że czytanie totalnie mnie odprężyło i mogłam się zrelaksować.


Heart Stopper opinie o książceLubicie romanse nastolatków? Sięgacie po młodzieżowe książki?


9 komentarzy:

 1. omijam romanse dla nastolatków, najczęściej czytam poradniki lub powieści kryminały o osobach zbliżonym wieku do mojego

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdarza mi się sięgać po młodzieżowe książki, ale bardzo rzadko. Tytuł będę miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Malo kiedy czy takie ksiazki ale jestem jej bardzo ciekawa. Jeden wieczór będzie dla niej

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdarza mi się sięgać po takie książki, zwłaszcza jeśli ciekawie się zapowiadają. Ta wydaje się być warta przeczytania, więc na pewno będę ją mieć na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. widzę że ostatnio podobna tematyka u Ciebie króluje chyba się wkręciłaś :P
  sama czasem sięgam po takie ksiażki

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie kojarzę książek tego autora, ale ten tytuł wydaje się interesujący. Ogólnie chętnie sięgam po wszystkie niegrzeczne książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Musi być bardzo ciekawa książka, chętnie i ja bym po nią sięgnęła :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Powoli już wyrastam z takich książek 😅 I coś ostatnio nie potrafię się nimi zainteresować w takim stopniu jak kiedyś

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger