„Ten, którego szukam”, Kennedy Fox

 
  Ten, którego szukam to kolejna historia z serii Bishop Brothers od Kennedy Fox. Żałuję, że pierwszy tom został pominięty i niewydany w Polsce. Podoba mi się ten cykl i chciałabym poznać historię wszystkich braci Bishop, o ich siostrze książka nie powstała. Wracając do książki, to już teraz zachęcam do jej przeczytania.


Ten którego szukam

„John Bishop nie jest typowym samotnym ojcem.

Jest zdystansowany, niecierpliwy i nieporadny.

Prowadzenie rodzinnego pensjonatu B&B ma pewne zalety, lecz nie należą do nich długie godziny pracy, sprzątanie po gościach i słuchanie przez całą noc energicznie kochających się par. Za to chodzenie do łóżka z panienkami, które przyjeżdżają na ranczo, by uczuć się konnej jazdy, zdecydowanie tak.

Tak jest się do chwili, gdy na schodach swojego domu John znajduje dziecko z karteczką, iż jest jego. Dorastając na ranczu, przywykł do ciężkiej pracy, lecz opieka nad noworodkiem jest najtrudniejszym zadaniem, przed jakim w życiu stanął. Porzucając kawalerskie życie, skupia się na znalezieniu opiekunki, która nauczy go tego i owego o opiece nad maluchem. Nie spodziewa się, że będzie to piękna i ekscentryczna dziewczyna, mająca niezdrową obsesję na punkcie futbolu... „


Książka ten którego szukam


  John z dnia na dzień zostaje samotnym ojcem. Mężczyzna po drzwiami pensjonatu znajduje dziecko, a przy nim list informujący, o tym, kim jest malutka dziewczynka i kto jest jej matką. Zaskoczony John zostaje rzucony na głęboką wodę w tej sytuacji, niestety przerasta go opieka nad niemowlakiem, prowadzenie pensjonatu i pomoc w stadninie. Jego matka zatrudnia opiekunkę do Maize, która okazuje się zaklinaczką dzieci. Mili to młoda kobieta, która skończyła studnia i pragnie dostać posadę w szkole jako nauczycielka. Na okres wakacji jedzie do swoich dziadków i tam podejmuje pracę jako niania. Od pierwszej chwili jest zauroczona swoim pracodawcą, jednak ten ma swoje zasady i traktuje opiekunkę z dystansem. Między parą iskrzy, jednak John boi się przyznać do swoich uczuć, a kiedy nabiera odwagi, Mili planuje powrót do domu. Czy John wyjawi Mili swoje uczucia? Czy Mili wróci do swojego dawnego życia i spełni swoje marzenia jako nauczycielka?

  Ten, którego szukam to przyjemna historia z przewidywalnym zakończeniem. Samotny ojciec i niania to trochę oklepany temat, ale książka jest dobrze napisana i gwarantuje udany czas jej czytania. Mamy super dialogi, zabawne sytuacje i wymiany zdań, fajnie przedstawionych bohaterów, różne emocje. Jest to naprawdę udana książka, podczas której czytania można odpocząć. Autorka pokazuje życie samotnego ojca, który zmaga się z wychowaniem dziecka i pracą, wspiera go zżyta rodzina i młoda opiekunka. Sytuacja jest przedstawiona w ciekawy i lekki sposób. Zakończenie zaskakuje i daje pewność, że kolejna historia brata bliźniaka Johna będzie ciekawa.


Ten którego szukam recenzja książki


  Informacje techniczne:
Tytuł: Ten, którego szukam
Seria: Bishop Brothers
Autor: Kennedy Fox
Wydawnictwo: Muza, Grzeszne książkiZnacie tę książkę? Co aktualnie czytacie?


3 komentarze:

  1. aktualnie czytam jedną z moich ulubionych serii w nowej odsłonie, pochłonęła mnie tak książka całkowicie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przewidywalne zakończenie za bardzo mi nie przeszkadza. Może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger