"Niebezpieczne związki" antologia od Grzesznych książek

 

   Powtarzam się na temat antologii, ciągle mówię, że je lubię i chętnie czytam, ale taka jest prawda. Krótkie opowiadania idealnie sprawdzają się, kiedy mam mniej czasu na czytanie. Niegrzeczne związki to antologia, która trafiła do mnie już kilka tygodni temu, ale dopiero w ostatnich dniach postanowiłam z nią spędzić czas. Nadrabiam czytelnicze zaległości i w tym tygodniu czytam bardzo dużo, dlatego spodziewajcie się kilku recenzji w tym tygodniu.


Niebezpieczne związki antologia


  Niebezpieczne związki to zbiór 10 opowiadań, gdzie tematem są związki z osobą, która ma coś niezgodnego z prawem na sumieniu. Autorki stworzyły bardzo fajne opowiadania, każde z nich nawiązywało do jakiegoś przestępstwa, które na końcu było wyjaśnione z prawnego punktu widzenia. Każda historia jest inna, ale w każdej znajdziemy romans, sex i niebezpieczeństwo. Książka wypełniona jest strachem, bólem, cierpieniem, kłamstwami, intrygami, przyjemnością i chwilowym szczęściem bohaterów, dla których nie zawsze zakończenie było miłe. Po stronie "zła" nie zawsze stoją mężczyźni, wśród niebezpiecznych par znalazły się także kobiety i te opowiadania podobały mi się.


Niebezpieczne związki recenzja książki

  Po przeczytaniu niektórych opowiadań czułam niedosyt i niezadowolenie, że już koniec. Miałam ochotę na więcej, na dokładniejsze poznanie danej historii. Autorki tych opowiadań rozpaliły moją ciekawość i zdecydowanie za szybko go zgasiły zakończeniem.

Opowiadania zamieszczone w książce Niebezpieczne związki:
  - "To nie ja", Alicja Sinicka- Asia daje korepetycje Oli. Jej ojciec Arek handluje bronią, w świecie internetu opisany jest w jak najgorszym świetle. Jakim mężczyzną jest naprawdę i co połączy go z nauczycielką swojej córki?
  - "Pustynia bez końca", K. C. Hoddenstorm- Lara i Ethan uciekają przez pustynię przed policją. Mężczyzna jest ścigany i próbuje zwiać, czy mu się to uda?
  - "Pocałunek śmierci", I. M. Darkss- Niyja jest niebezpieczną kobietą, która swoich ukochanych zabija w imię miłości. Czy uda się ją okiełznać policjantowi, który poszukuje mordercy posługującym się nożem?
  - "Spalam się", Agata Suchocka- Alicja zastępuje nauczyciela angielskiego i uczy w klasie samych nastolatków. Z pozoru cicha myszka, okazuje się kimś innym. Filip jej uczeń jest zauroczony nauczycielką i poznaje jej tajemnicę. Jak zachowa się Alicja i co zaproponuje Filipowi za milczenie?
  - "Kleptomanka", Patrycja Strzałkowska- Kasia odchodzi od toksycznego chłopaka i postanawia się zabawić. Spotyka nieznajomego mężczyznę, którego postanawia okraść. Czy uda się jej zabawić i zaspokoić rządzę kradzieży?
  - "Znajomy nieznajomy", Anna Wolf- Lisa wyjeżdża na wakacje do Włoch i poznaje Luciana. W tym samym czasie jej rodzice próbują sprzedać firmę, która kobieta chce ratować. Czy uda się jej zatrzymać rodziców i co wspólnego ze sprzedażą będzie miał jej włoski kochanek?
  - "Niebezpieczne związki... przyczynowo-skutkowe", Magdalena Winnicka- Laily niemożne znaleźć sobie chłopaka, każdy ucieka po jednym spotkaniu. Kiedy poznaje swojego ochroniarza, zakochuje się, jednak ten trzyma dziewczynę na dystans. Dziewczyna zostaje porwana, kto chce się jej pozbyć i dlaczego? Czemu każdy ze spotykanych chłopaków się wycofywał?
  - "Fatalne zauroczenie", Edyta Folwarska- Julia poznaje recydywistę Pawła i jest nim zauroczona. Ich relacja opiera się na sexie, do czasu kiedy kobieta dowiaduje się o żonie i dzieciach kochanka. Jej życie staje się zagrożone. Kto i dlatego będzie chciał się jej pozbyć?
  - "Pułapka", Kinga Litkowiec- agentka FBI próbuje złapać gangstera, który sprytnie unika policji. Kobieta związuje się z przestępcą i staje pod murem. Czy uda się policji zamknąć poszukiwanego przestępcę?
  - "Gra", Paulina Świst- Nina i Patryk poszukują płatnego mordercy, czy uda im się go znaleźć?  Lubicie czytać antologię czy wybieracie dłuższe historie?

 

10 komentarzy:

 1. Mnie faza na krótkie opowiadania minęła kilka lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z jednej strony fajnie że książka pozostawiła apetyt na jeszcze, może pojawią sie kolejne części, kto wie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie krótkie opowiadania mi pasują, bo mogę szybko zakończyć dany wątek i przejść do kolejnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja po takie krótkie opowiadania też chętnie sięgam między różnymi obowiązkami, szybko się je czyta a są odskocznią od codzienności

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo tego jest ale z drugiej strony krótkie opowiadania to super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Na początku myślałam, że "Niebezpieczne związki", o których piszesz to książka pewnego francuza. Polecam ją bardzo serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię czytać antologie, często sięgam po jakąś podczas podróży samochodem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zbiory opowiadań są bardzo ciekawe, bo można poznać twórczość nowych autorów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama także lubię takie książki, bo ani nie trzeba czytać wszystkich od razu, ani też nie musisz przerywać lektury, bo opowiadania są na tyle krótkie, że przeczytanie jednego nie zajmuję za dużo czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się wspaniała uczta czytelnicza :D Choć zwykle nie sięgam po tego typu książki, to naprawdę się nad ta zastanowię

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger