Boska Akademia- ukorzenianie roślin

 
   Dziś wystartowała Boska Akademia, którą zorganizował Kamil z profilu Boskie Rośliny na instagramie. W akademii bierze udział czterech uczestników, którzy mają za zadanie ukorzenić roślinki, które przygotował Kamil. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tej zabawie i razem z Ulą, Karolem i Anetą będziemy rozwijać swoje zainteresowania kwiatami i uczyć się „ich obsługi”.
 
Boska Akademia

  Otrzymałam paczkę w której znalazły się roślinki i przyrządy potrzebne do ich ukorzenienia. Wszystko zapakowane było w piękne opakowanie. W środku były:
- kubeczki plastikowe, jeden z nich z otworami
- rhizotonic
- mech torfowiec
- perlit
- 2 ogryzki
- 3 sadzonki do ukorzenienia
  Nasze zadanie polega na ukorzenianiu roślin na różne sposoby. Każdy jest inny i każdy został przypisany do jednej roślinki. Mam nadzieję, że uda mi się wszystkie ładnie ukorzenić i nie zaliczyć wtopy.
 


  W wodzie mamy ukorzenić najpiękniejszą roślinkę z całej paczki Philodendrona Floryda Beauty. Liść, jaki otrzymałam jest cudny i trzymam za niego mocno kciuki. Sadzonka znajduje się już w kubeczku z wodą i rhizotonic (wspomaga wzrost systemu korzeniowego). Dodatkowo raz dziennie będzie zraszana mieszanką wody i rhizotonicu.
Philodendron Floryda Beauty

  W perlicie ukorzeniać będzie się Hoye polyneura. Do plastikowego kubeczka z dziurkami wsypałam wypłukany perlit i wsadziłam sadzonkę. Kubeczek wsadziłam do drugiego i całość zalałam wodą z rhizotonicem, aż w większym kubeczku było jej 1/3 wysokości.
Hoya polyneura
  W mchu znalazła się monstera laniata. Kubeczek wypełniłam wilgotnym mchem, który wcześniej spędził pół godziny w wodzie, został odciśnięty i na chwilkę wsadzony w wodę z rizotonicem. Mech musi być ciągle wilgotny, więc będę go zraszać i czekać, aż sadzonka puści korzonki.
monstera laniata
  Ogryzki zostaną ukorzenione w mchu i perlicie w zamkniętych słoiczkach. Do jednego słoiczka dałam opłukany perlit i na górę położyłam jeden z ogryzków, drugi znalazł się na wilgotnym mchu. Nie wiem, z jakich roślinek zostały ucięte ogryzki, tego dowiemy się w przyszłości, kiedy roślinka wypuści korzonki i liście.
  Boska Akademia to super sprawa i mam nadzieję, że każdy z uczestników świetnie poradzi sobie z ukorzenianiem. Trzymam za nas kciuki i życzę powodzenia. Za jakiś czas pokaże Wam aktualizację stanu sadzonek i efekty ukorzeniania (jeśli będzie co pokazać).
 

  Lubicie kwiaty? W jaki sposób je ukorzeniacie?


17 komentarzy:

 1. O, fajna zabawa i wymiana doświadczeń. Czasami roślinkę wkładam do pojemniczka z woda i czekam aż wypuści korzonki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam ręki do kwiatów. Siostra bardzo wkręciła się w palmy.
  Taka akademia to na pewno super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna akcja, mi z samej roślinki jeszcze się nie udało, a chciałabym ukorzenić storczyka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. OO. To zadanie nie dla mnie, kompletnie nie mam ręki do roślin, u mnie trzymają się tylko kaktusy i storczyki, które nie wymagają jakiejś super uwagi

  OdpowiedzUsuń
 5. to zestaw idealny dla mnie, nie umiem zajmować się roślinami, chociaż chciałabym się nauczyć i upiększyć dom :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedyny rodzaj kwiatów, które mogę mieć, to takie powietrzne, które wystarczy raz w tygodniu dać do wody :D Nie mam ręki do roślin niestety ;) Ale moja mama to co innego. Pewnie jej też spodobałaby się taka zabawa :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedyne rośliny które ukorzeniałam to zielistki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nigdy nie ukorzeniałam roślin, ale wszystko przede mną. Przy okazji dwóch wydarzeń w Trójmieście, pojawiło się u nas kilka nowych roślin.

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę swietny pomysł jeśli chodzi o nauke ukorzeniania roślin, sama się z chęcią skuszę na to, bo nie d konca umiem to robic, dziękuje za wpis!

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama od dawna bawię się w ogrodnika i ukorzeniam swoje roślinki, przesadzam je, rozmnażam. bardzo to lubię, więc taki zestaw to byłaby dla mnie frajda.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie ukorzeniałam roślin. Taka akademia to ciekawa propozycja dla każdego z nas.

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam kwiaty domowe! MAm już ich sporą kolekcję i powoli bawię się w ukorzenianie. Mam nadzieję, że uda Ci się dopiąć celu i wszystkie roślinki wypuszczą korzonki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W sumie mam słaba rękę do kwiatów ale taka paczuszka by mnie ucieszyła
  Życzę powodzenia w pielęgnacji

  OdpowiedzUsuń
 14. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Albo wkładałam w wodę i czekałam, aż puści gałązka korzenie, albo od razu do ziemi.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ależ zazdroszczę filodendrona Florydy - jest na mojej "chciej liście"! Ja to ogólnie jestem zachwycona wszystkimi zielonymi roślinami - wolę je o wiele bardziej, niż kolorowe kwiaty!

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem ciekawa jak pójdzie Ci z tym wyzwaniem, sama kiedyś próbowałam ukorzeniać rośliny i nie do końca wszystko wyszło tak, jak powinno. A wydaje się, że to nie jest trudne zadanie. Powodzenia! Jestem ciekawa efektów!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger