„Letnie przesilenie” Anna Langner

 

   Z twórczością Anny Langner spotkałam się w antologiach, nie miałam wcześniej okazji przeczytać jej książek. Letnie przesilenie jest pewnego rodzaju pierwszym spotkaniem z moim i autorki, z czego się cieszę. Jest to książka idealna na letnie wieczory, która przenosi nas w leśne tajemnice.


Letnie przesilenie

„Nie ufaj niczemu, co zobaczysz w lesie.

Kiedy Oliwia staje przed posiadłością Leśniewiczów, czuje się nieswojo. W Starej Sośnie nic nie jest takie, jakie się wydaje. Mała dziewczynka twierdzi, że ktoś odwiedza ją w nocy, jej neurotyczną matką miotają emocje, a ojciec – biznesmen, znika na długie godziny w lesie. Są jeszcze intrygujący bracia bliźniacy, którzy uwielbiają mącić Oliwii w głowie. I jest on. Las, który ją obserwuje.

Oliwia za chwilę wejdzie w głąb – dzikiej namiętności, tajemniczego lasu, ale i mrocznej, zręcznie uknutej intrygi. Komu zależy, by przejąć kontrolę? Co ukrywa przed nią dziwna rodzina z leśniczówki? Któremu z braci można ufać? W noc letniego przesilenia spełnią się wszystkie słodkie obietnice, ale i potworne groźby.”


Anna langner letnie przesilenie

  Oliwia przyjmuje posadę opiekunki małej dziewczynki. Dom, w którym ma pracować znajduje się w głębi lasu, z dala od innych ludzi. Leśniczówka Stara Sosna to specyficzne miejsce, które kryje w sobie mrok i tajemnice. Kobieta poznaje bliźniaków- braci małej Helenki, którzy wywołują w niej sprzeczne emocje. Kobieta nie czuje się pewnie i nie wie, co czeka ją w lesie, który jest mroczny i niebezpieczny. Dziewczyna zostaje ostrzeżona, aby sama nie wychodziła poza teren leśniczówki, ale dlaczego? Jaką tajemnice skrywa las i jej mieszkańcy? Co się stanie w Noc Świętojańską?

  Letnie przesilenie to książka, która trzyma w napięciu, jest pełna mroku, grozy i wywołuje gęsią skórkę. Tajemnice i strach skrywają się każdym rogu, nie wiadomo kiedy i co się wydarzy, ale cały czas ma się świadomość, że czeka na bohaterów (i czytelnika) coś niebezpiecznego. Dziwnie się czułam poznają losy domowników Starej Sosny, historia jest naprawdę wciągająca, ale i mroczna. Chwilami przewidująca, jak i zaskakująca, były też momenty, gdzie czułam, że autorce niewiele brakuje do przekroczenia linii „smaku” w książce. Letnie przesilenie to książka z odrobiną horroru, thrillera, fantastyki i erotyki. Pomieszanie gatunków zapewnia świetne przeżycia, nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Moja wyobraźnia miała duże pole do popisu w trakcie czytania tej książki. Myślę, że póki będę ją pamiętać, nie wejdę do lasu po zmierzchu.


Letnie przesilenie recenzja książki


  Informacje techniczne:
Tytuł: Letnie przesilenie
Autor: Anna Langner
Wydawnictwo: Kobiece, Niegrzeczne książki
Ilość stron: 376

„Nie walcz z każdym koszmarem. Z niektórymi z nich spróbuj się zaprzyjaźnić albo chociaż zawrzeć układ. Wtedy też przestaniesz się bać.”


  Czytaliście Letnie przesilenie? Lubicie książki, gdzie przeplecione są dawne tradycje?

 

8 komentarzy:

 1. Widać, że książka wzbudziła wiele emocji, mnie zwłaszcza przyciąga z niej mrok, to coś, w co z zainteresowaniem wchodzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie wciągające książki z dawnymi tradycjami, więc na pewno będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie miałam okazji jeszcze czytać tej książki, choć bardzo podoba mi się jej opis, który przygotowałaś:) z chęcią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 4. Niekoniecznie gustuje w książkach o takiej tematyce, ale to leśne otoczenie mnie skłania ku przeczytaniu. Czasem lżejsza książka też jest potrzebna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię historie trzymające w napięciu ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest to bardzo ciekawa historia, od której nie sposób oderwać się przed przeczytaniem ostatniego zdania. Bardzo zaskakująca i wciągająca, miło spędziłam z nią czas.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger