„Teraz cię rozumiem, mamo!”- antologia napisana z okazji Dnia Matki

 

   Jutro Dzień Matki, wyjątkowy dzień dla każdej kobiety, która jest mamą. Sama jestem mamą i czuję się wtedy inaczej. Ten dzień należy do mnie, dzień, w którym czuje, że jestem kimś szczególnym dla mojej córki. Z okazji Dnia Matki wydawnictwo Muza wydało piękną antologię z opowiadaniami, gdzie główną rolę gra matka- „Teraz cię rozumiem, mamo!”.


Teraz cię rozumiem mamo

  „Teraz Cię rozumiem, mamo!” to antologia przejmujących opowieści o trudnej sztuce bycia matką i córką, sile matczynej miłości oraz potrzebie odbudowania utraconych więzi. Na kartach zbioru nie brakuje także szczerych rozmów i skrywanych latami rodzinnych tajemnic, a wszystko to okraszone jest sporą dozą emocji i wzruszeń.”


Opis antologi na dzień matki

  „Teraz Cię rozumiem, mamo!” to historie pokazujące trudny bycia mamą, problemy, jakie się z tym wiążą i radość, jaką daje macierzyństwo. Każde opowiadanie jest inny, ale każde wywołało we mnie pewne emocje. Myślę, że sam fakt, iż sama jestem matką, dodatkowo wpłyną na moje odczucia względem tych historii. Opowiadania skłaniają do refleksji i pewnych przemyśleń, nakłaniają do spojrzenia na swoją matkę i na jej zachowanie od boku. Przyznaję, że sama nie zawsze zgadzałam się ze zdaniem swojej mamy, ale teraz inaczej widzę niektóre rzeczy. Książka pokazuje, że każda matka jest inna, każda ma inny sposób na wychowanie swojego dziecka i każda popełnia błędy. Opowiadania przedstawiają różne relacje matka-córka, pokazują, że szczerość i zaufanie jest kluczem do dobrych stosunków.

  Tak jak wspominałam, opowiadania są różne, poruszają różnorakie problemy i zachowania matek. Opowiadania zwracają uwagę na: nadopiekuńczości matki względem córki, niesprawiedliwe ocenianie, ukrywanie sekretów, brak wsparcia dla własnego dziecka, podejmowanie nie zawsze słusznych decyzji w imię miłości, fakt, że każda matka była także nastolatką. Wszystko to kręci się wokół relacji, które nie zawsze są zbudowane na trwałych i mocnych fundamentach. Skłaniają, czytelnika do potwierdzenia racji i powiedzenia przez dzieci- Teraz cię rozumiem, mamo.


Teraz cię rozumiem mamo

  Antologia „Teraz cię rozumiem, mamo!” to zbiór ośmiu historii napisanych przez polskie autorki: Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Warda i Sabina Waszut. Przyznaję, że nie znałam większości z nich i bardzo się cieszę, że dzięki książce je poznałam. Panie stworzyły fantastyczną książkę, dla kobiet w różnym wieku. Dla mnie ta książka jest wyjątkowo piękna, wywołała we mnie prawdziwe wzruszenie, łzy i uśmiech.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Teraz cię rozumiem, mamo
Autorzy: Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Warda i Sabina Waszut.
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 384

  Lubicie czytać historię o relacjach rodzicielskich?

 

 

11 komentarzy:

 1. Dobra data na ten wpis :D książki nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na tę książkę. Na pewno jest refleksyjna i wzruszająca. Autorki odsłoniły jakiś skrawek własnej codzienności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię od czasu do czasu sięgać po zbiory opowiadań, z tym już też się zapoznałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Antologie to nie jest coś za czym ja przepadam. Nie lubię opowiadań, jestem tym razem na Nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam propozycję przeczytania tej książki i zapomniałam się zgłosić. Muszę ją sobie kupić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię antologie ale jeśli są to wątki z książek o tematyce miłosnej, taka mnie zupełnie nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam zamiar sprawdzić antologie na Legimi, myślę, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytałabym tą książkę i dowiedziała się jakie historie przedstawiły wszystkie Panie. Może polecę ją mojej mamie.

  OdpowiedzUsuń
 9. jeszcze nie lubię czytać takich książek, ale wydaje mi się, że zmieni się to za parę lat ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tej antologii ale się na nią nie skusiłam, bo jednak wolę czytać książki w których są pojedyncze historie a nie krótkie opowiadania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger