Akceptuję, co czuję: Przyjaźń, jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić

 

  Kilka dni temu pokazywałam Wam świetną książkę dla dzieci ze serii „Akceptuję, co czuję- Kłócimy się, godzimy się”. Dziś chcę przedstawić Wam podobną książkę, która także porusza temat dziecięcych emocji. Pomaga się z nimi oswoić i nabyć umiejętność zawierania nowych znajomości. „Przyjaźń, jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić” to fantastyczny zeszyć ćwiczeń dla każdego dziecka.


Akceptuję co czuję przyjaźń


  Przyjaźń jest bardzo ważna dla każdego człowieka, daje poczucie przynależności i wsparcia ze strony drugiej osoby. Małe dzieci bardzo szybko potrafią nawiązać nową znajomość, uznać kogoś za swojego przyjaciela i zbliżyć się do niego. Niestety nie zawsze stosunki między dziećmi są poprawne i warto pokazać dziecku na czym polega prawdziwa przyjaźń i jak ją nawiązać.


Przyjaźń wśród dzieci


  Zeszyt ćwiczeń „Przyjaźń, jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić” zawiera ćwiczenia, zadania i zabawy, które pomogą dzieciom w tworzeniu dobrej, wspierającej relacji z przyjaciółmi. Zadania są różne, pokazują wiele sytuacji, które spotykają dzieci każdego dnia. Uczą i tłumaczą, w jaki sposób należy postępować, co jest złe, a co dobre w przyjaźni. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym, ale moja 4-latka chętnie z niej korzysta. Przepracowaliśmy ćwiczenia, które pomogły jej zrozumieć zachowanie koleżanek w przedszkolu, dzięki czemu łatwiej będzie jej utrzymać dobre relacje z rówieśnikami. Temat z pozoru jest łatwy, jednak dla małych dzieci zrozumienie zachowania innych nie jest oczywiste, a samo nawiązywanie przyjaźni może okazać się kłopotliwe, jeśli nie znają zasad przyjaźni.


Jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić


  „Przyjaźń, jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić” to świetna propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na końcu znajduje się mały poradnik dla rodziców. Książka jest opracowana w prosty i zrozumiały sposób, szata graficzna jest estetyczna i przyjemna w odbiorze. Całość utrzymana jest w biało-różowej kolorystyce.

  „Akceptuję, co czuję” to zestaw książek pomagających nauczyć dziecko radzenia sobie z emocjami i odczuciami. Jest to bardzo ważne w wychowaniu, dzięki czemu zachowanie dziecka będzie poprawne. Harper Kids wydało już takie książki jak: Pewność siebie, Moje emocje, Bracia i siostry, Strach- wróg czy przyjaciel, Prawa dziecka. Jeśli interesują Was inne książki dla dzieci, sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

 

  Jakie książki czytacie swoim dzieciom, aby pomóc im w rozwoju?

 

 

12 komentarzy:

 1. Jestem entuzjastką tego typu książek dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sama nie rozumiem czasami zachowania mojego dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że jest w ogóle taka seria książeczek - będę musiała im się przyjrzeć bliżej, bo być może wykorzystam je w mojej codziennej pracy z dzieciakami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super tematyka książki. Przyjaźń to zdecydowanie najcenniejsze uczucie w życiu każdego człowieka!

  OdpowiedzUsuń
 5. emocje i uczucia są bardzo ważne, naszego pokolenia nikt niestety tego nie uczył i teraz chodzimy na terapię. super książeczka

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysł na grafiki w środku dzięki temu książka zyskuje

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie, że powstaje coraz więcej tego typu książek dla dzieci. Im jest cieżko wyrażać swoje emocje i uczucia, często nie umieją ich nazwać i ich nie rozumieją, a takie książki znacznie to ułatwiają.

  OdpowiedzUsuń
 8. fajnie że są takie książeczki które uczą dzieci jak radzić sobie z emocjami

  OdpowiedzUsuń
 9. BardO ciekawa propozycja. Tak kskazeczeknpowinno być więcej

  OdpowiedzUsuń
 10. Rewelacyjna książka. Myślę że każde dziecko może być zadowolone z tej pozycji

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że to fajna książka i mogłaby się znaleźć w mojej domowej biblioteczce. Może mój syn by po nią sięgnął!?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger