Akceptuję, co czuję: Kłócimy się, godzimy się

 

  Umiejętność radzenia sobie z emocjami zdobywamy przez wiele lat. Nie jest to łatwe, zwłaszcza dla dzieci, dlatego warto im pomagać oswajać się z emocjami. Jedną z trudnych emocji jest złość, która często prowadzi do kłótni i konfliktów. Książka "Kłócimy się, godzimy się" pokazuje jak rozwiązywać problemy i dochodzić do porozumienia.


Kłócimy się godzimy się


  "Kłócimy się, godzimy się" to zeszyt ćwiczeń dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Moja córka ma 4,5 roku, ale świetnie poradziła sobie z zadaniami. W książce znajdują się różne ćwiczenia i zadania pokazujące jak postępować, aby nie wywoływać kłótni, bójek, konfliktów i w jaki sposób sobie z nimi radzić. Autorzy książki w prosty i łatwy do przyswojenia sposób uczą jak eliminować konflikty, jak rozmawiać z innymi, aby dojść do kompromisu. Poradnik zwraca uwagę na to jak ważne jest spojrzenie na wszystko z dwóch stron, poznanie wizji innej osoby i zrozumienie jej.

  Książka przeznaczona jest nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Na końcu znajduje się poradnik dla rodziców, nauczycieli pomagający przygotować się do rozmowy z dziećmi na temat kłótni i godzenia się.  Jako rodzic staram się uczyć swoje dziecko dobrego zachowania, a tym samym bycia miłym i pomocnym dla nich. Nie jest łatwo pokazać dziecku, że kłótnie są złe, ale ten zeszyt świetnie wprowadza w temat i jest pomocny. Moja córka chętnie rozwiązywała zadania, zadawała dużo pytań o różne rzeczy i widzę, że stara się je stosować.


  Kłócimy się, godzimy się to książeczka przedstawiona w prosty sposób graficznie. Kolorystyka utrzymana jest w bieli, granacie i czerni. Jest kilka rysunków do pomalowania, są naklejki do uzupełniania zadań i miejsca na ręczne uzupełnienia. Prosta i schludna grafika nie odwraca uwagi dziecka od tego, co ważne w książce. Bardzo podoba mi się to wydanie. Kłócimy się, godzimy się

Kłócimy się godzimy się


  Seria książek „Akceptuję, co czuję” jest bardzo fajna. Mamy jeszcze zeszyt dotyczący przyjaźni, o której napiszę Wam wkrótce. Uważam, że książeczki są pomocne w wychowaniu i nauce dziecka. Chętnie poznamy kolejne wydania, dlatego będę sprawdzać nowości z księgarni Taniaksiazka.pl.Widziałam, że Wydawnictwo HarperKids ma wiele fajnych propozycji dla dzieci, które warto poznać.


12 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się ta seria, mam cztery książki. Jest niezwykle wartościowa i zmusza do refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa książeczka. Ostatnio też zaczęłam zamawiać z tej księgarni i jestem z niej bardzo zadowolona. Ceny są świetne a wysyłka błyskawiczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ta ksiażeczka. Fajnie że są w niej obrazki, dzięki nim dziecko może łatwiej zrozumieć przedstawianą sytuację.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna jest ta książka. Też bardzo często zamawiam książki w Taniej Książce. Lubię tą księgarnię.

  OdpowiedzUsuń
 5. zastanawiałam się nad tą książką, ale Twoja recenzja rozwiała moje wątpliwości :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa tej publikacji, rzadko trafiam na książki, które poruszają tematykę kłótni i godzenia się, w ujęciu dla młodych czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niezwykle ważna książka, jak każda z tej serii. Czytałam ją z wielkim zaangażowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna jest taka książka. Myślę że każde dziecko powinno się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama jako dorosły lubię takie proste książki, które są poparte ćwiczeniami (polecam "Jak mówić, żeby dzieci słuchały" i inne książki tych autorek!), dlatego z chęcią kupię proponowaną książkę moim dzieciom. Akurat są w tym wieku, co zaleca wydawca.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajny pomysł na książkę, jestem ciekawa czy u mnie się sprawdzi ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger