„Naomi”, Kinga Litkowiec

 

   Kinga Litkowiec staje się wśród polskich pisarek królową mafijnych historii. Jako młoda autorka ma ciekawe pomysły na swoje książki i świetnie sprawdza się w ich zapisaniu. Podoba mi się jej styl i sposób przedstawiania sytuacji. Wróżę jej wielką karierę i chętnie sięgam po książki, które wydaje. Naomi to jej najnowsze książkowe dziecko, które musiało znaleźć się w mojej biblioteczce.


Naomi Kinga Litkowiec

  „Naomi Lorenz miała zginąć z rąk Mateo Terrona, ale płatny zabójca darował jej życie. Problemy zaczęły się wtedy, kiedy szef klanu dowiedział się o zdradzie swojego człowieka. Pogłębiły się jeszcze bardziej, kiedy Mateo po raz drugi uchronił Naomi przed śmiercią, a stały się naprawdę poważne, kiedy do gry włączył się Zachar Morozow, bezwzględny boss rosyjskiej mafii. Jeśli Naomi do tej pory miała wątpliwości, czy rzeczywiście nikomu nie może ufać, to teraz rozwiały się one bez śladu…”


Naomi opis książki

  Naomi znalazła się w nieodpowiednim miejscu i czasie, przez co została skazana na śmierć. Mateo jest płatnym zabójcą i to on dostał rozkaz zabić dziewczynę. Z niewiadomych powodów nie zrobił tego, a nawet dał jej chwilowe schronienie. Ich drogi się rozeszły, do czasu kiedy szef zabójcy dowiedział się o zdradzie i kazał innym zabić dziewczynę. Mateo ponownie ratuje jej życie i tym samym skazuje się na zemstę swojego klanu. Oboje znajdują się w trudnym położeniu i jedynym ich ratunkiem staje się pomoc rosyjskiego mafioza. Czy Zachar pomoże Mateo i Naomi? Jaką cenę będą musieli ponieść za swoje czyny?

  Naomi to młoda i piękna kobieta. Zwraca na siebie uwagę mężczyzn, pożądają jej. Jest z dobrego domu, jej życie się zmienia, kiedy wstępuje na drogę zabójców i mafiosów. Musi szybko nauczyć się przetrwać w ich świecie, ukształtować charakter i wydorośleć. Mateo to zawodowy zabójca, jednak Naomi budzi w nim odczucia, których nie chce. Bohaterowie różnią się od siebie, nic ich nie łączy, prócz wspólnego wroga. Wspólnie muszą stawić mu czoła, a potem wrócić do swojego życia, co wcale nie jest łatwe.


Naomi Kinga Litkowiec


  Bardzo podobała mi się fabuła i pomysł na tę historię. Jest to mafijna książka, ale dość delikatna. Wątek romansu nie jest wybuchowy, a raczej dodatkiem do całej akcji. Autorka świetnie poprowadziła całość, zwroty akcji, chwile życia na krawędzi i niespodziewane wydarzenia, sprawiały, że czyta się całość z różnymi emocjami. Intrygi, kłamstwa, tajemnice, zbrodnie, pożądanie i miłość wypełniają historię po brzegi, zapewniając udany czas z książką. Ta książka różni się od tego typu propozycji i jest niebanalna. Serdecznie polecam każdemu, myślę że ta historia przypadnie do gustu nawet osobom, które na co dzień nie sięgają po mafijne historie.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Naomi
Autor: Kinga Litkowiec
Wydawnictwo: Akurat/ Grzeszne książki
Ilość stron: 320  Lubicie książki Kingi Litkowiec? Kusi Was Naomi?

 

7 komentarzy:

 1. Dobrze, że jest to dość delikatna mafijna powieść. Polecę ją siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej autorce, ale książka mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nic tej autorki nie czytałam i do tej książki mnie nie ciągnie, ale najważniejsze, że tobie się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chociaż wcześniej nie miałam do czynienia z tą pisarką - książka wydaje się ciekawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię książki z wątkiem mafijnym, nawet delikatnym, więc dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się ciekawa przygoda czytelnicza dla miłośników tego gatunku, coś innego, nieszablonowego, a to przyciąga. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger