Interesujące książki z księgarni „Wydaje nam się”

 

  Jak wiecie, jestem książkoholiczką, uwielbiam czytać i poświęcam na to sporo czasu. Moim ulubionym gatunkiem literackim jest romans. Chcąc wyjść trochę z tej strefy komfortu czytelniczego i poszerzyć grono książek, które mam w swojej biblioteczce o tytuły z innych gatunków. Przeglądając księgarnię „Wydaje nam się” zdecydowałam się na trzy dodatkowe gatunki: thriller, literatura piękna i obyczajowa.
  Asortyment księgarni jest ciekawy, jednak moją uwagę zwróciły szczególnie trzy gatunki literackie: thriller, literatura piękna i obyczajowa. Wśród książek podlegających każdej z tych kategorii znalazłam po trzy książki, które mnie zainteresowały. Pokrótce streszcze Wam opisy książek.

Interesujące thrillery

 

 • Zmora- zostaje wznowione śledztwo, które rozpoczęło się lata temu. Tajemnicze zaginięcie siedmiolatka i śmierć kobiety. Trop prowadzi do policjanta. Kto odpowiada za popełnione zbrodnie?
 • Idealna rodzina- Libby po latach poznaje tożsamość swoich biologicznych rodziców. Poznaje także historię dziwnego wydarzenia sprzed lat, kiedy w pewnym domu znaleziono zwłoki trzech osób, a w pokoju małe dziecko. Kim było dziecko? Kto zabił pozostałych domowników?
 • Wszyscy słyszeli jej krzyk- poznański szef policji trafia w sam środek napadów na uczestników targów powszechnej wystawy krajowej. W tym samym czasie odbywa się zamach. Czy inspektor odkryje, co się kryje za tymi wydarzeniami?

 

Ciekawe książki z literatury obyczajowej

 

 • Od pierwszych słów- z Warszawy do Gdańska przyjeżdża śledczy, którzy ma rozwikłać zagadkę znikających kobiet. Poznaje Amelię, która nie szuka miłości i nowych wrażeń, ale czy oprze się detektywowi?
 • Poza dzień i poza czas- Antonina na cmentarzu spotyka Daniela. Ona wrażliwa studentka weterynarii i on chłopak z dużym bagażem doświadczeń, który wpakował się w kłopoty. Co wywiąże się z tej znajomości?
 • Tylko Ty- Ewa i Paulina to przyjaciółki, które są w stanie zrobić dla siebie wszystko. Jedna z nich jest matką adoptowanych bliźniaków, a druga skrywa tajemnice, które zostają zagrożone powrotem w jej życie dawnej miłości. Jak zakończą się te historie?

Literatura piękna, którą warto poznać

 

 • Czterdzieści zasad miłości- Ella jako recenzentka literacka ma zapoznać się z powieścią o Rumim, poecie Islamu. Czytając lekturę odkrywa, że jej życie jest podobne do historii Rumiego. Zmienia swoje życie. Czy ta zmiana przyniesie jej miłość?
 • Trzy godziny ciszy- Patrycja jest śmiertelnie chora, wyjeżdża do miejsca, gdzie spędzała dawniej wakacje. Ściąga w to samo miejsce swoją dawną miłość- Marnixa. Co wyniknie z tego spotkania?
 • Szpagat- Aleksander odrzucił swoją miłość, oddał ją najlepszemu przyjacielowi. Po latach przeżywa drugą młodość, wraca na stare śmieci, jednak nie ma tam już nic, co kiedyś było dla niego ważne. Czy mężczyzna odnajdzie się w nowej rzeczywistości i odzyska swoją miłość?


  Czytaliście którąś z tych książek? Jaki gatunek literacki jest Waszym ulubionym?


Artykuł reklamowy 


11 komentarzy:

 1. Nie znam żadnej z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie kojarzę żadnego tytułu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie książki które są thrillerami chętnie zgarnęłabym z półki :D Kocham klimat takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej księgarni, widzę tutaj kilka tytułów które mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nic nie czytałam, lubię różne gatunki. Gargaś i Przybyłek mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 6. O widzę kilka dobrych książek, Małecki piszę świetnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nawet nie wiedziałam, że jest taka księgarnia. Bardzo lubię thrillery i ostatnio często je zamawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzy godziny ciszy polecam gorąco, tak samo inne książki autorki. Za to przede mną też Poza dzień i poza czas, ale to książka Agaty - musi być dobra.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam niestety żadnej z tych książek. Bardziej ciągnie mnie w stronę thrillerów i z nich bym coś ciekawego wybrała.

  OdpowiedzUsuń
 10. nie słyszałam o tej księgarni, ale patrząc na ich asortyment, jest w czym wybierać, także może się na coś skuszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ryszard Ćwirlej pisze bardzo dobre książki, więc warto skusić się na tytuł, o którym wspomniałaś. Lubię też twórczość Przybyłek.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger