„Wybrana przez mafię”, Ada Tulińska

 

   Mafijne klimaty to, coś, co lubię w książkach. Seria Ady Tulińskiej Bracia Vedetii opowiada trzy historie miłości, która zrodziła się w mafijnym świecie. Wybrana przez mafię to trzeci tom serii, którą polubiłam. Tym razem poznajemy historię gorącego Roberto i Wandy.


Wybrana przez mafię

„Wanda ma doświadczenie w byciu ślepą i głuchą wtedy, kiedy tego się od niej oczekuje. Nie zadaje pytań, nie docieka, nie ocenia. W ten sposób zarabia na życie.

Za pensję, której pozazdrościć mógłby jej niejeden menedżer z korporacji, Wanda sprząta rezydencję bezwzględnego mafiosa. Czasem oznacza to konieczność poznania wszystkich sposobów na usunięcie śladów krwi z drogich dywanów, ale to praca z gwarancją stałego dochodu. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy – a zwłaszcza pieniądze i łaska szefa mafii.

Kiedy ojciec Wandy traci źródło utrzymania, dziewczyna nie ma wyboru – musi przeprowadzić się za swoim pracodawcą na Sycylię. Na miejscu okazuje się, że zabójczo przystojny Roberto ma wobec niej zupełnie inne plany. Wanda nie może już dłużej pozostawać w cieniu. Oczy przedstawicieli skłóconych sycylijskich gangów zwrócone są właśnie na nią.”


Bracia Vedetii

  Wanda jest gosposią w domu Vedetii, a jednocześnie przyjaciółką Juli i Łucji. Prosta i skromna dziewczyna, potrafi milczeć i nie zwracać uwagi na „pracę” swojego szefa. Niestety traci pracę w domu mafioza i dostaję posadę w klubie walk. Kiedy jej ojciec traci pracę, a matka wymaga drogiego leczenia, Wanda zostaje zmuszona wyjechać na Sycylię i pracować dla Robetro. Jest to jeden z braci Vedetii, przystojny Włoch. Mężczyzna nie zwracał wcześniej uwagi na dziewczynę, a gdy się to zmieniło, chce się z nią zabawić. Kobieta jest twarda i nie chce ulec urokowi mafioza. Ich relacje są napięte, oboje poznają się coraz lepiej i wybucha między nimi namiętność. W mafijnym świecie jednak nie ma miejsca na uczucia, są układy i zobowiązania, które musi wypełnić Roberto. Wanda staje na celowniku mafii, czy uda się ją ochronić? Czy Roberto zostanie lojalny ojcu i mafijnej rodzinie, czy poświęci władze dla sprzątaczki?


Ada Tulińska Wybrana przez mafie


  Wybrana przez mafię to książka, która pokazuje, że miłość potrafi złamać nawet największego twardziela i skruszyć jego serce. Roberto w pierwszym tomach serii przedstawiony był jako groźny i nieustraszony mafijny boss, w tej części się zmienia, staje się przyjemniejszy. Zmieniłam o nim swoje zdanie. Wanda ma kompleksy ma punkcie swojego wyglądu, jednak mimo to jest podziwiana przez mężczyzn. Pokazuje to, że kobieta jest piękna w każdym rozmiarze i potrafi się podobać. Książka nie jest rozlewem krwi, mafijne klimaty są stonowane, ale potrafią wywołać gęsią skórkę. Akcja płynie dynamicznie, pojawiają się zwroty akcji i zaskoczenia, jednak zakończenie mnie zdziwiło. Spodziewałam się chyba czegoś innego, większego „wybuchu”. Autorka wprowadziła do gry nowego brata Vedetti, mam nadzieję, że jego historia znajdzie się na kartkach kolejnej książki. Zostały niedokończone pewne wątki, co pozostawia niedosyt i wzbudza ciekawość.


Recenzja książki Wybrana przez mafię


  Informacje techniczne:
Tytuł: Wybrana przez mafię
Seria: Bracia Vedetti
Autor: Ada Tulińska
Wydawnictwo: Kobiece, Niegrzeczne książki
Ilość stron: 304

„W jego świecie każda rana zasklepiała się posypana kasą. Jednak pieniądze to nie wszystko.”


Lubicie mafijne książki?

 


14 komentarzy:

 1. Mogłabym sie zapoznać z nia. Chętnie bym przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za powieściami mafijnymi, zupełnie to nie mój styl. Próbowałam, nie wyszło, ale wiem, że takie książki mają spore grono fanów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w domu tę część, ale jeszcze nie zdążyłam jej przeczytać, W moim życiu ostatnio za dużo się dzieje i nie wyrabiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo wiele osób teraz recenzuję książki z mafią, ja nigdy nie czytałam takiej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam już o ej autorce, ale jeszcze nie czytałam jej książek. Co do tematów mafijnych to bardzo je lubię w książkach i chętnie czytam .

  OdpowiedzUsuń
 6. nie mogę się przekonać do takich książek, jakoś wydają mi się przerysowane na potrzeby fabuły

  OdpowiedzUsuń
 7. Też lubię mafijne klimaty, ale to bardziej w kryminałach niż romansach ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Miłość nie ma sobie równych,dociera do serc każdego, przed nią nie można się ustrzec, schować przed gorącymi uczuciami. :) Co prawda, nie buszuję w takich klimatach czytelniczych, ale lubię o nich poczytać, na złapanie ciepłych barw. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam dostawać książki z dedykacją Autorów! Zazdroszczę. Sama historia też brzmi bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś mafijne książki nie są w moim guście. Ale może pierwszy raz skuszę się na taki gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię mafijne klimaty, ale ostatnio jest ich trochę za dużo w książkach. Chciałabym poczytać o czymś innym.

  OdpowiedzUsuń
 12. Swego czasu czytałam wspaniały reportaż o neapolitańskiej mafii. I wiem, że nie ma przebacz. Jestem ciekawa, czy fabuła tej książki będzie się zgadzała z tamtym reportażem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki jednak książka należy do mojego ulubionego gatunku ostatnio.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakoś czuję że nie do końca byłabym zadowolona z tej książki, wolę jednak inne historie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger