„Ukochany wróg”, Kristen Callihan

 

  Ukochany wróg to pierwsza książka autorki, jaką miałam okazję przeczytać. Historia Delilah i Macona bardzo mi się spodobała, dlatego mam ochotę poznać inne książki Kristen. Ta opowiada o miłości, która zaczęła się od nienawiści i świetnie opisuje ją powiedzenie „Kto się czubi, ten się lubi”.


Ukochany wróg


„…Tak czy inaczej, on był najprzystojniejszym chłopakiem w szkole, a ona niepozorną dziewczyną o umyśle ostrym jak brzytwa i jeszcze ostrzejszym języku. Prócz wrogich uczuć w czasach szkolnych łączyło ich jeszcze jedno – jej siostra Samantha, która przez całe liceum była dziewczyną znienawidzonego Sainta. Z chwilą, gdy on zrywa z Sam na balu na zakończenie szkoły, znika z życia sióstr Baker na długie dziesięć lat….”


  Delilah i Macon poznają się jako dzieci i od pierwszego spotkania ich znajomość zamienia się w niechęć. Przez lata szkoły jedno dręczyło drugie, kłócili się i wyzywali. Po 10 latach los ponownie się łączy, siostra Delilah- Samantha kradnie cenną pamiątkę Macona i znika. Delilah w trosce o swoją matkę postanawia spłacić dług siostry i zatrudnia się u swojego wroga jako szef kuchni i asystent. Ich relacje są oschłe, kobieta pamięta każde upokorzenie ze strony mężczyzny. Czy uda im się pokonać przeszłość i zapanować nad uczuciami? Czy Samantha naprawi swoje błędy?


Kristen Callihan


  Ukochany wróg to historia trudna, pełna różnych emocji. Autorka pokazuje, jak szkolne przepychanki potrafią ciągną się latami, za bohaterami, a czas nie leczy ich ran. Nieporozumienia potrafią zawładnąć nastolatkami do tego stopnia, że ich wrogość jest wręcz namacalna. Wszystko jednak można wytłumaczyć, do czego potrzebne jest zaufanie i odwaga do przyznania się do winy. Bohaterom się to udało, ale nie było łatwo. Książka pokazuje, jak blisko jest nienawiść i miłość, jak ważna dla niektórych jest rodzina i odwaga poświęcenia się dla swoich bliskich, jak zazdrość niszczy życie, że prawda zawsze wychodzi na wierzch i wygrywa miłość. Historia jest bardzo realna i prawdziwa, mogłaby wydarzyć się naprawdę. Czytanie jej było czystą przyjemnością. Idealna lektura na długie wieczory.  Informacje techniczne:
Tytuł: Ukochany wróg
Autor: Kristen Callihan
Wydawnictwo: Muza/ Grzeszne książki
Ilość stron: 448„Myślę, że kiedy moje serce zechce poznać prawdę, kłamstwa mózgu będą bez znaczenia.”

 

 


6 komentarzy:

 1. Po przeczytaniu Twojego posta myślę, że sięgnęłabym po tą pozycję, czy by mi się spodobała kto wie. Na tę chwilę na pewno mnie zaciekawiła. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię historie pełne emocji ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię takie przewrotne historie, które od początku zwiastują ciekawe twisty fabularne

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc to nie lubię czytać romansów i erotyków, więc siłą rzeczy spasuję.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger