„Pieprz”, Iza Maciejewska

 
 

  Twórczość Izy Maciejewskiej poznałam przy jej debiutanckiej książce Pociąg. Historia bardzo mnie zaciekawiła, jest niezwykle życiowa i realna. Niecierpliwie czekałam na kontynuację bohaterów książki i kiedy dowiedziałam się od autorki, że wkrótce pojawi się drugi tom, aż zacierałam ręce. Pieprz jest kontynuacją Pociągu, a jednocześnie pokazuję drugą historię popieprzonej miłości.


Iza Maciejewska Pieprz


„Emocjonalna bomba!
Nie taka oczywista kontynuacja Pociągu.
Zdawałoby się, że mimo wielu przeciwności uczucie, jakie połączyło Ewę i Michała, przetrwa wszystko. Los ma jednak dla nich w zanadrzu kolejną niespodziankę. Taką, która zdecydowanie nie wywoła uśmiechu na twarzy.
Taką, która może być zarówno początkiem, jak i końcem ich związku.
Taką, która będzie miała również ogromny wpływ na Dominikę i Filipa.
Czy życie Ewy i Michała może się jeszcze bardziej skomplikować? Jak mocno powiązane są ze sobą ludzkie losy? Czy bycie złym człowiekiem jest nieuleczalne? Do czego prowadzi desperacja?
To tylko garstka pytań, a odpowiedzi na nie...nie zawsze muszą być oczywiste. Tak jak nieoczywista i nieprzewidywalna jest ta książka. Tak jak nieoczywiste i nieprzewidywalne jest życie.
Pieprz to zaskakująca, pikantna lektura, która wywoła wzruszenie, uśmiech i niejeden orgazm.”


Pieprz opis książki

  Ewa i Michał mimo zaskakujących informacje kończących pierwszy tom są razem. Ich związek przeszedł prawdziwą próbę, z której wyszedł obronną ręką. Ich los wydaje, się być przesądzony, jednak to, co jeszcze ich spotka będzie prawdziwym zaskoczeniem. Autorka nie szczędzi niespodzianek i emocji bohaterom, które ostatecznie prowadzą je w stronę szczęścia. Na pierwszym planie książki znajduje się Dominika i jej adoratorzy. Ta kobieta to istny wulkan, który wybucha w najmniej oczekiwanym momencie. Po rozstaniu z Szymonem jest na rozstaju dróg, jedna prowadzi do Łukasza, a druga do Filipa. Dominika przejdzie bardzo wyboistą drogę do swojego szczęścia, a kto będzie jej rycerzem na białym koniu?

  Pieprz pokazuje dalsze losy Ewy, Michała, Dominiki, Filipa, Stanisława, ale też nowych bohaterów. Losy wszystkich krzyżują się i razem tworzą smutną, ale jednocześnie piękną historię o miłości, dążeniu do szczęścia, walce o ukochane osoby. Bardzo polubiłam Stanisława, chociaż mniej było go w tej książce. To wspaniały człowiek, a gdy kończyłam książkę z jego powodu walczyłam z płaczem. Dominika i Filip zapewnili mi wiele humoru, ta dwójka to prawdziwa petarda.


Pieprz Iza Maciejewska


  Pieprz to druga książka Izy Maciejewskiej, ale jest napisana inaczej. Autorka przeszła wielką przemianę, jej styl jest bardziej profesjonalny. Chwilami brakowało mi jej ciętego języka, jaki poznałam w pierwszej książce, jednak mimo to dobrze czytało mi się całość tej książki. Chciałam także pogratulować autorce założenia swojego wydawnictwa- Magnolia, trzymam kciuki za jego rozwój.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Pieprz
Autor: Iza Maciejewska
Wydawnictwo: Magnolia
Ilość stron: 315

…wszystko jest po coś, nawet to, co zdawałoby się wyrządzać nam krzywdę…

 


Poznaliście już książki Izy Maciejewskiej?

 

 

***

  Kochani czy ktoś z Was ma tapetę w pokoju dziecięcym? Zastanawiam się nad taką dla córki. Fototapeta do pokoju dziecka to dobre rozwiązanie, które zdobi pomieszczenie, ale zastanawiam się nad trwałością i wytrzymałością. 

 

 
8 komentarzy:

 1. Fajnie, że autorka przeszła przemianę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej autorki jeszcze nie znam. W ogóle to ostatnio mało powieści miłosnych czytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że styl autorki przeszedł przemianę. Rewelacyjnie gdy autor tak się pięknie rozwija! Chociaż to nie moja dziedzina, bo po podobne lektury sięgam bardzo rzadko, to intryguje mnie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że druga książka autorki jest jeszcze lepsza. Nie miałam okazji jej czytać.
  Fototapetę polecam, mamy już chyba kilka od 15 lat.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger