„Żądanie miłości”, Kristen Ashley

 

  Żądanie miłości to pierwsza książka autorki, jaką miałam okazję poznać. Spodobał mi się jej styl pisania i pomysł na fabułę, więc na pewno sięgnę po inne jej książki. Ta lekka i przyjemna historia pozwoliła mi miło spędzić czas na czytaniu. Tytuł wskazuje na romans, ale jest to bardziej historia obyczajowa.

 

Żądanie miłości Kristen Ashley

  „Josephine dziedziczy po ukochanej babci piękny dom i pokaźny majątek. Testament zawiera jeszcze jeden, kuriozalny zapis: staruszka zapisała wnuczkę Jake’owi – trzykrotnemu rozwodnikowi, właścicielowi nocnego klubu, samotnie wychowującemu trójkę dzieci. Jake zamierza przyjąć i zatrzymać zaskakujący spadek. Dlaczego starsza pani postanowiła połączyć dwoje zupełnie obcych sobie ludzi? Co kryje się w głębi duszy Josephine? Kim naprawdę jest Jake i co zamierza zrobić z nieoczekiwanym darem losu?”

 

książka żądanie miłości

  Josephine (Josie) to 45-latka, straciła babcię, swoją jedyną rodzinę. Przyjechała na pogrzeb i poukładać sprawy związane ze spadkiem. Na odczytaniu testamentu dowiaduje się, że została zapisana nieznanemu jej Jake’owi. Kobieta czuje wzburzenie i nie chce wypełnić ostatniej prośby swojej babci. Mężczyzna jednak jest uparty i postanawia przekonać Josie do siebie. Z czasem wywiązuje się między nimi i przyjaźń i uczucia, jednak los stawia im przeszkody i nie pozwala spełnić marzeń Josephine. Czy Josie zaakcetuje Jacka i jego przeszłość, gdzie były trzy żony, a aktualnie jest właścicielem klubu go-go? Czy uda im się odnaleźć szczęście?

  Bohaterowie książki to osoby dojrzałe, ze sporym bagażem doświadczeń. Oboje szybko zyskali moją sympatię, mają barwne i wyraziste charaktery. Autorka pokazała, że miłość dotyka także starsze osoby, które zasługują na szczęścia. Historia pokazuje codzienne problemy i konflikty, jest przy tym zabawna i zaskakująca. Rodząca się przyjaźń pomiędzy Josie i Jackiem, a także jego dziećmi jest ciepła i pokazuje jak bardzo jedni potrzebują drugich. Josie zawsze marzyła o takim mężczyźnie i dzieciach, dlatego Bunia postanowiła jej to dać po swojej śmierci. Historia jest bardzo pozytywna i ciepła, jednak nie brak w niej zawodu, bólu i złych wspomnień. Podobało mi się pokazanie relacji rodzic- dziecko, które warto naśladować. Jack to wspaniały ojciec, a Josie szybko odnalazła się w roli matki.

Żądanie miłości to gruba książka liczy ponad 500 stron pisanych małym drukiem. Czytanie jednak jest przyjemne i szybko pochłania się strony. Mimo braku szalonej akcji książka jest wciągająca i wzbudza ciekawość. Udało mi się ją przeczytać w dwa dni, co na taką ilość stron jest niełatwe. Autora porusza w niej różne problemy, które dotykają zwykłych ludzi, jest prawdopodobna. Ja jestem zadowolona z tej książki i polecam.

 

Żądanie miłości Kristen Ashley


  Informacje techniczne:
Tytuł: Żądanie miłości
Autor: Kristen Ashley
Wydawnictwo: Akurat
Gatunek: literatura obyczajowa, romans


„Trawił mnie żar i jego również, ale wewnątrz płonęło coś jeszcze, jakiś płomień, który miał już nigdy nie zgasnąć. Miłość.”  Lubicie książki obyczajowe, które pokazują różne oblicza miłości i trudów życia?

 

 


 

4 komentarze:

  1. Dużo stron, ciekawa fabuła - dla mnie super. Zapowiada się fantastyczny czas spędzony podczas zimowych wieczorów!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ją przed sobą. Styl pisania Kristen jest wyjątkowo lekki i zachwyca!

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba jednak nie moja tematyka, więc odpuszczę ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger