Obrazkowe encyklopedie dla dzieci od wydawnictwa Wilga

 

  Najlepszym sposobem na pokazanie dziecku świata są encyklopedie obrazkowe. W jednej książce możemy znaleźć wszystko z jednej kategorii, która nas interesuje. W naszym zbiorze książek znajdują się dwie takie encyklopedie z wydawnictwa Wilga. To piękna książki pokazujące zwierzęta i przyrodę.

 

ecyklopedie obrazkowe dla dzieci

  Encyklopedie obrazkowe mają po 1000 haseł przedstawionych w formie obrazka. Rysunki są wykonane z największą starannością, dokładnością pokazują dane zagadnienia.Encyklopedia podzielona jest na kategorię, dzięki czemu dzieci mogą łatwiej zapamiętać informacje dotyczące pojedynczych rzeczy.Książeczki są dużego rozmiaru i zawierają po 34 strony wypełnione pięknymi rysunkami.

Encyklopedia obrazkowa zwierzęta

  Encyklopedia przedstawia różnego rodzaju zwierzęta, są one przypisane do różnych grup tematycznych. Każdy rysunek jest podpisany, jest to pełna nazwa. Znajdziemy w niej zwierzęta z całego świata. Fani zwierząt na pewno docenią taką encyklopedię, która jest pięknie opracowana i pozwala poznać wiele zwierząt. Mojej córce przypadła ona bardzo do gustu i wywołała radość w trakcie poznawania nowych zwierząt.

 

encyklopeida obrazkowa zwierzęta
encyklopeida zwierząt

Encyklopedia obrazkowa przyroda

  Książka zawiera podział na dane kategorie, do których przypisane są obiekty przyrodnicze (drzewa, gniazda, skały, jeziora, góry) i zwierzęta. W ten sposób dzieci mogą poznać miejsca, w jakich znajdą różnego rodzaju rośliny i w których mieszkają zwierzęta.

 

encyklopeida obrazkowa przyroda

  Encyklopedie w formie obrazków to hit dla dzieci w wieku 3-5 kat, które najbardziej ciekawe są świata i chętnie go poznają. Myślę, że książeczki idealnie nadają się także na prezent. 

 

 


 

15 komentarzy:

 1. Zawsze zachwycałam się takimi pomocami edukacyjnymi dla dzieci, ale musze przyznać ze te encyklopedie są przepiękne, do tego takie kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie publikacje wyglądają dla mnie niezwykle interesująco i będę chciała mieć je obie w domowej biblioteczce w przyszłości. Są super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne encyklopedie dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to żałuję jednej rzeczy ze swojego dzieciństwa - a mianowicie, że nie było takich książeczek dla dzieci. Te zafascynują nie jedno dziecko:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne książki, zresztą Wilga ma wiele fajnych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla dzieci rewelacyjne. Moje dzieci już za duże ale myślę ze braranice mogły by zainteresować

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie publikacje koniecznie muszą znaleźć się w naszej domowej bibliotece, z przyjemnością do nich zaglądamy po porcję wiedzy, cała rodzina się nią fascynuje. Tytuły już zapisuję, aby o nich nie zapomnieć. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama jako dziecko uwielbiałam takie encyklopedie i zwykle kończyło się na tym, że poza nią kupowałam jeszcze jakąś dotyczącą danego zagadnienia. Moje dzieci też kochają takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiamy książki wydawnictwa Wilga i mamy ich całą masę. Dzieci bardzo lubią je oglądać i czerpią z nich dużo wiedzy 🙂 Lubimy wszystkie encyklopedię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tego typu encyklopedie powinny być moim zdaniem w każdym domu. Dzieci lubią oglądać obrazki, a przy okazji nauczą się nazw. Bardzo fajne, muszę je zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 11. uwielbiam takie encyklopedie, sama je chętnie przeglądam i się z nich uczę, uważam, że jest to totalny niezbędnik każdej półki z książkami ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudowne propozycje dla najmłodszych! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger