„Najlepsza oferta”, Georgia Le Carre

 

   Początek roku niesie ze sobą wiele premier książek. Przyznaję, że jestem zaskoczona, ile wspaniałości pojawia się na rynku literatury i śledząc zapowiedzi trudno wybrać mi te najbardziej obiecujące propozycje. Na szczęście płynę z prądem i przenikam do świata książek, dzięki czemu mogę poznać więcej historii. Dziś premierę ma książka „Najlepsza oferta”, która uzależnia i ciężko ją odłożyć.

 

Najlepsza oferta Georgia Le Carre recenzja książki

  „Po śmierci ojca Freya i jej matka stały się bankrutkami. Za chwilę stracą dach nad głową, a Freya będzie zmuszona porzucić studia. Wyjściem z tej beznadziejnej sytuacji może być… wystawienie swojego dziewictwa na licytację w klubie Błękitny Motyl. Jego członkowie, obrzydliwe bogaci faceci, są w stanie zapłacić tysiące funtów za noc z dziewicą. Choć Freya nie tak wyobrażała sobie swój pierwszy raz, rozumie, że czas porzucić dziecięce sny.
  Dla ratowania rodziny zrobi wszystko, ale nie wie jeszcze, czym naprawdę okaże się dla niej najlepsza oferta.”

 

„Najlepsza oferta”, Georgia Le Carre

  Freya to młoda, ambitna i odważna dziewczyna. Po samobójstwie ojca zostaje sama z matką. Zmienia się jej status społeczny. Rodzina Wpada w długi, grozi im utrata domu. Freya nie chce pozwolić, aby stracili wszystko. Musi pomóc matce, która sama nie potrafi wyjść z dołka finansowego, a nawet go pogłębia. Deską ratunkową dla dziewczyny jest sprzedaż dziewictwa w klubie, gdzie klientami są bogaci i znani ludzie. Dziewczyna postanawia się „sprzedać”. Otrzymuje niewyobrażalnie wysoką sumę za swoje dziewictwo, a kupcem jest znajomy z dawnych lat. Czy jej kupiec okaże się wybawieniem i zaoferowana stawka za noc z nią pomoże jej wyjść z długów? Czy najlepsza oferta nie sprowadzi na nią jeszcze większych problemów?

  Najlepsza oferta to książka, która wciąga i wzbudza ciekawość. Od początku jest w niej coś, co intryguje, chociaż z drugiej strony miałam wrażenie, że to będzie banalna historia dla nastolatek. Bohaterowie to głównie młode osoby, zmierzają się z różnymi problemami i próbują je rozwiązać. Zachowania bohaterów chwilami były dziecinne, dziwne i całość traciła na wiarygodności, ale można to przepuścić przez palce.  Książka napisana jest prostym językiem, całość pokazana głównie z perspektywy głównej bohaterki. Czyta się ją szybko i łatwo. W książce jest wiele scen sexu, ale nie ocieka to tandetą. Ja lubię takie książki i wcale nie uważam, że one ogłupiają (ostatnio przeczytałam takie sformułowanie, że czytanie romansów ogłupia kobiety). Po skończeniu książki mam mały niedosyt i wrażenie, że nie wszystkie wątki do końca zostały dokładnie wyjaśnione, więc pozostała niewiadoma.

 

najlepsza oferta recenzja książki

  Jak z każdej książki tak i tej próbowałam wyciągnąć pewne wnioski, które warto przenieść do prawdziwego życia. Dla mnie autorka próbuje pokazać w niej: jak zmienia się życie, gdy zmienia się grubość portfela, jak kobiety potrafią się poświęcić dla rodziny, do czego skłonni są ludzie, aby zbliżyć się do innej osoby, jak walczy się o kogoś. Najważniejsze chyba jest to, żeby nie oceniać ludzi przez pomówienia innych, ale samemu dążyć do ich poznania.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Najlepsza oferta
Autor: Georgia Le Carre
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 312

„… naucz mnie, jak mam być tym, kogo potrzebujesz. Inaczej jestem bez szans.”  Co aktualnie czytacie? Lubicie sięgać po niegrzeczne książki?

 

 


 8 komentarzy:

 1. Aktualnie nic nie czytam, ale jest kilka pozycji, które czekają w kolejce.
  Ciekawa historia, która wciąga już po przeczytaniu recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie za bardzo przepadam za Niegrzecznymi książkami, ale siostra lubuje się w tej serii, więc jej polecę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki z serii Niegrzeczne książki, na tę już wcześniej zwróciłam uwagę i na pewno kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie byłam do końca przekonana, aż przeczytałam podsumowanie. Nie wiem, czy to książka dla mnie, ale jestem ciekawa jak autorka pokazała te wszystkie zmiany

  OdpowiedzUsuń
 5. Niegrzeczne książki lubię, może nie sięgam po nie zbytnio często, ale dla odmiany dobrze jest taką przeczytać. Ta mnie bardzo ciekawi i chętnie ją umieszczę w biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niegrzeczne książki? Bardziej kojarzy mi się to z grupą docelową z gospodyniami z wiejskiego koła. Albo zaniedbanych kur domowych...
  Nie sięgnę po nią, zresztą ten gatunek "erotyki" powinien zostać wydawany tylko w ebookach.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger