„Niegrzeczne święta” zbiór świątecznych opowiadań

 

 Grudzień to najlepszy  miesiąc na czytanie świątecznych książek. W tym roku, jak  na razie udało mi się przeczytać tylko zbiór opowiadań Niegrzeczne święta. Brakuje mi trochę czasu na czytanie, więc wybieram tylko te propozycje czytelnicze, które naprawdę mnie ciekawią.

 

niegrzeczne święta


  „Czy byłaś niegrzeczna w tym roku? Zastanów się dobrze… Jedno jest pewne, zasłużyłaś na prezent! Tegoroczne święta będą różnić się od poprzednich. Tej zimy czeka na ciebie niegrzeczna antologia dziesięciu świątecznych opowiadań pióra wyjątkowych polskich autorek i jednego niesfornego autora. Nie czekaj na Świętego Mikołaja, zamów książkę już dziś i spraw sobie przyjemność!”

  Niegrzeczne święta to antologia napisana przez 10 autorów, którzy serwują nam swoje świąteczne opowiadania. Mamy tutaj takich autorów jak: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Justyna Chrobak, Katarzyna Berenika-Miszczuk, Robert Ziębiński, Beata Majewska, Meg Adams, Anna Langner, Emilia Szelest, Kinga Litkowiec i Ewelina Dobosz. Nie każdego autora znałam, ale takie krótkie opowiadania pozwoliły mi zapoznać się z ich stylem i teraz chcę poznać twórczość każdego z nich.

   W książce znajdziemy różne opowiadania, łączy je jednak motyw około świąteczny, miłość i sex. Historie są lekkie i przyjemnie się je czyta, ich długość pozwala dobrze zapoznać się z życiem bohaterów. Akcja w opowiadaniach toczy się szybko bez zbędnego gadania, dzięki czemu każda historia wciąga i chce się poznać jej zakończenie. Niektóre historie chętnie przeczytałabym w dłuższej formie i myślę, że nadają się na książkę. Nie będę tutaj opisywać każdego z nich, żeby nie robić bałaganu, ale uwierzcie, że są ciekawe i warte poświęcenia im czasu. Znajdziemy w nich różne osoby, przez co na pewno nie odczujecie nudy.

  Niegrzeczne święta to idealna propozycja dla każdej zabieganej osoby w trakcie świąt. Można usiąść na chwilę, oderwać się od przygotowań i miło spędzić czas na czytaniu opowiadań. Książka ta sprawdzi się także jako prezent pod choinkę, ja bym się z niej ucieszyła.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Niegrzeczne święta
Autorzy: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Justyna Chrobak, Katarzyna Berenika-Miszczuk, Robert Ziębiński, Beata Majewska, Meg Adams, Anna Langner, Emilia Szelest, Kinga Litkowiec i Ewelina Dobosz
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 432Lubicie świąteczne książki?


11 komentarzy:

 1. Ojeeej, to na pewno wprowadza Cię w świąteczny nastrój <33

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie sobie takie książki w grudniu poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie w tym roku postawiłam w końcu na świąteczne książki i sama mam taki zbiór opowiadań kilku autorek do przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię krótkie formy literackie, zwłaszcza w trakcie świątecznego chaosu organizacyjnego, mozna po dniu pracy usiąść do nich i już na spokojnie wbijać się w klimat. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam każdą książkę, któreś mówi o świętach. Pozwała to na wprowadzenie tego wyjątkowego klimatu. Od początku grudnia tylko takie czytamy 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od dawna nie pamiętam żebym miała tyle czasu na czytanie co mam teraz. Paradoksalnie rzecz biorąc mam też wrażenie, że mam znacznie więcej obowiązków a i tak czasu jakby więcej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie wzięło na czytanie Małego Księcia

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie każde świąteczne książki lubię, ale za opowiadania chętnie się wezmę, bo właśnie takie krótkie formy trafiają do mnie najbardziej i nie przeszkadzają nawet jak gatunek nie jest do końca w moim stylu.

  OdpowiedzUsuń
 9. I u mnie co roku o tej porze wjeżdżają świąteczno-zimowe czytadła. W tym sezonie kończę aktualnie trzecią powieść - przede mną conajmniej 5 kolejnych! ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa i mocna propozycja na grudniowe wieczory z herbatą :)
  Wszystkiego dobrego w 2021 kochani! Aby przyszły rok był la nas wszystkich łaskawszy...

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nie za bardzo lubię erotyczne zbiory, więc na ten się nie skusiłam. Siostra jednak ma tę lekturę za sobą i była z niej zadowolona.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger