Czytaj dziecku „Mądre opowieści”

 

 

   Jako mama przekonałam się, jak czytanie wpływa na rozwój dziecka. Czytałam swojej córce od początku, jeszcze jak była niemowlakiem. Większość jej książeczek znam na pamięć tak jak ona sama. Mam nadzieję, że przełoży się to na jej przyszłość. Od kilku tygodni w naszej domowej biblioteczce malucha znajdują się Mądre opowieści z wydawnictwa Wilga.

 


  Mądre opowieści to seria książeczek, które niosą w sobie przesłanie. Każda z nich mówi o ważnych rzeczach takich jak miłość, przyjaźń, pomoc, emocje. Treść bajek uczy i pomaga poznawać świat. W naszej kolekcji znajduje się 7 książek: Wielka podróż małego ptaszka, Wielki dzień małej króliczki, Morze opowieści, Magiczny słoik, Małpka wiercipiętka, Zaginiona księgarnia, Dom na górze. Książeczki są w twardej oprawie, ozdobione pięknymi ilustracjami. Nie ma w nich dużo treści, czcionka jest duża i szybko się je czyta.

Wielka podróż małego ptaszka


  Mały ptaszek w trakcie lotu ze swoim stadem rani się w skrzydełko. Przez uraz nie może dalej lecieć i musi się zatrzymać. Ląduje w lesie, gdzie poznaje jelonka. Zwierzęta zaprzyjaźniają się i razem wyruszają na poszukiwanie stada ptaszka. Ich wspólna podróż okazuje się być pełna przygód i niespodzianek, co zbliża zwierzaki do siebie. Czy ptaszek odnajdzie swoją ptasią rodzinę?

 

Wielka podróż małego ptaszka


Małpka Wiercipiętka


  Mała mapka mieszka w dżungli, gdzie emanuje wielką energią. Małpka chce się bawić, ciągle skacze po drzewach i jest głośna. Inne zwierzęta czują się zmęczone jej zachowaniem i nie chcą się z nią przyjaźnić. Małpka zmieniła swoją miejscówkę, ale jest tam całkiem sama. Pewne zdarzenie sprawiło, że zwierzęta w lesie są zagrożone i tylko małpka może im pomóc. Czy uda się jej ocalić zwierzaki? Czy leśne zwierzęta polubią ruchliwą małpkę?

 

Małpka wiercipiętka


Zaginiona księgarnia


  Milly bardzo lubi książki. Chodzi do księgarni pani Minty, która organizuje czytanie bajek dla dzieci. Zna się na książkach i potrafi doradzić co wybrać. Pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta i nikt nie wie, co się stało. Milly boi się, że straci kontakt z panią Minty, a jej ulubiona księgarnia przestanie istnieć. Czy dziewczynka dowie się, co się stało i dlaczego księgarnia jest zamknięta?

 

Zaginiona księgarnia


Wielki dzień małej króliczki


  Mała króliczka się nudzi i nie ma z kim się bawić. Postanawia pomóc dziadkowi w załatwieniu kilka spraw. Wyruszają przez łąkę i las, gdzie spotykają znajomych- kreta, jeża, wiewiórkę. Dziadek Wielki Królik pomaga wszystkim w potrzebie. Pokazuje tym małej króliczce jak ważna jest pomoc innym.

 

Wielki dzień małej króliczki


Morze opowieści


  Ania lubi odwiedzać swojego dziadka, który opowiada jej różne historie. Dom dziadka skrywa wiele przedmiotów z przeszłości. Każdy przedmiot wiąże się z pewną opowieścią, którą poznaje dziewczynka. Ania postanawia przygotować niespodziankę dla dziadka i o pomoc prosi dorosłych. Jakie historie poznała dziewczynka? Czy niespodzianka dla dziadka się udała?

 

Morze opowieści

Magiczny słoik


  Maciek idzie do nowej szkoły, robi to niechętnie, bo się boi. Chłopiec chciałaby cofnąć czas i zmienić pewne wydarzenia. W szkole poznaje Malinkę, dziewczynka chce się z nim zaprzyjaźnić. Jednak on jest zamknięty w sobie i nie chce zawrzeć nowej znajomości. Pewnego dnia Malinka daje Maćkowi magiczny słoik, który wszystko zmienia. Czy chłopiec przełamie niechęć i zaakceptuje nową szkołę? Co znajduje się w magicznym słoiku?

 

Magiczny słoik


Dom na górze 


  Yasmeen znajduje w dżungli niedźwiadka. Dziewczynka boi się, że mieszkańcy miasteczka nie zaakceptują zwierzaka. Wkrótce budują płot, który odgrodzi miasteczko od tego co nieznane. Dziewczynka z Gwizdkiem (niedźwiadkiem) postanawiają znaleźć inne miejsce do życia. Wyruszają w świat i spotykają ludzi, którzy także szukają swojego miejsca na ziemi. Czy uda im się znaleźć swój dom?

 

Dom na górze

  Seria Mądre Opowieści to niesamowite książeczki z przekazem. Pięknie pokazują różne problemy i sposoby jak je rozwiązać, jak ważna jest wzajemna pomoc, przyjaźń, empatia. Historie mają przesłanie, warto po przeczytaniu książeczek porozmawiać o nich z dzieckiem. Zapytać, czy rozumnie historię, pokazać co ona uczy i jaki jest morał.Czytacie dzieciom?

 

 


 

 5 komentarzy:

 1. Wilga w swojej ofercie ma dużo ciekawych i wartościowych książek dla najmłodszych. W domu mam sporo ich wydań.

  OdpowiedzUsuń
 2. gdybym miała bobasa czytałabym mu te książki, pięknie wyglądają ;)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam trzy książeczki z tej serii, są naprawdę cudowne. Pięknie wydane i z morałem. Tę o króliku zostawiłam sobie na stałe na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam z tej serii dwie pierwsze i przyznam się, że małpkę czytałam ze ściśniętym gardłem... Autentycznie chciało mi się po prostu płakać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger