Kilka chwil miłości. Antologia  Miłość to najpiękniejsze i najlepsze uczucie, jakie może spotkać człowieka. Gdyby zabrakło na świecie miłości, stałyby się on smutny i szary. O tym, jaka jest lub może być miłość, pokazują opowiadania w książce Kilka chwil miłości. 14 różnych opowiadań i autorów, każdy pokazuje inną miłość.


opowiadanie o miłości


  „Miłość. Przedziwne uczucie, którego nie sposób ująć w ramy, zamknąć w jednej definicji czy opisać w sposób uniwersalny. Za każdym razem inna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Czasem gwałtowna, pełna namiętności i uniesień, innym razem subtelna, objawiająca się spokojnym biciem dwojga serc w tym samym rytmie, a zdarza się i taka, która zamiast szczęścia przynosi gorycz i cierpienie. Nie pyta o zgodę, często przychodzi nieproszona, zadomawiając się na dłużej, niekiedy na całe życie, lub pokazując, że może być też ulotna, trwać jedynie kilka chwil…”

  Kilka chwil miłości to zbiór 14 opowiadań. Ich autorami są: Adriana Rak, Angelika Ślusarczyk, Ana Rose, Aneta Grabowska, Samanta Louis, Paulina Wiśniewska, Justyna Dziura, Małgorzata Manelska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Kasprzyk, Dominika Smoleń, Anna Głowacz, Cassie D., Bartłomiej Bartoszyński.


  Opowiadania dotyczą miłości, jednak każde z nich jest inne. Mamy tutaj przedstawioną miłość od pierwszego wejrzenia, skrytą, dojrzałą, do zwierząt, wakacyjną, niespodziewaną itp. Każde opowiadanie wywołuje inne odczucia, składania do przemyśleń. Nie będę opowiadać każdej historii, myślę, że każdy inaczej je odbiera. Zdradzę Wam, że moją ulubioną jest napisana przez Alicję Skirgajło "Walentynkowa niespodzianka". Historie są krótkie, każda na kilka minut czytania. Warto je czytać z przerwami, przemyśleć i powrócić do kolejnej. Ja czytałam książkę kilka dni, spodobał mi się ten system. Książka spodoba się osobom, które nie mają czasu na czytanie lub lubią krótkie treści.
  Kilka chwil miłości to przyjemna książka, pokazuje jak ważne są uczucia. Miłość to coś pięknego, ale potrafi przynieść ból. Na końcu znajduje się miejsce na napisanie swojego opowiadania o miłości. Uważam, że to świetny pomysł i kiedyś chętnie zapełnię to miejsce. Zachęcam Was do kupienia książki, zwłaszcza że dochód zostaje przeznaczony na cel charytatywny. Warto w ten sposób pomóc.„…Na pewno zdarzają nam się gorsze dni, ale mamy siebie, mamy miłość, która prowadzi nas w dobrą stronę. Nie poddamy się i będziemy walczyć o nasze wspólne jutro.”

 Poznaliście prawdziwą miłość? Lubicie historie o miłości?


2 komentarze:

  1. Chętnie bym przeczytała :) Przepiekny cytat!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się być dobra na jesienny, długi wieczór. Pewnie kiedyś zdecyduję się na lekturę :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger