Jak powinien być dobrze dopasowany biustonosz?

 

   Natura obdarzyła mnie dużym biustem. Jako nastolatka cieszyłam się rozmiarem 70C, a dziś jest to aż 85F. Duży rozmiar potrafi przynieść sporo problemów przy wyborze biustonosza i dopasowaniu go do ciała. Niejednokrotnie miałam źle dobrany rozmiar, co powodowało, że biust wyglądał na zwisający, miseczki nie były dopasowane do wielkości piersi, bolał mnie kręgosłup. Dziś już wiem, jak ma leżeć dopasowany biustonosz i jak powinnam go wybierać. Chętnie podzielę się z Wami zasadami, które powinny być zachowane, jeśli chcemy mieć dobrze dobrany biustonosz.

 

jak dobrać biustonosz


Zasady dobrze dopasowanego biustonosza:

  Pierś wypełnia całą miseczkę biustonosza- jeśli biust wystaje poza biustonosz to znak, że jest on za mały, jeśli natomiast to biustonosz odstaje od piersi, jest za duży. Często ten problem pojawia się przy nierównych piersiach, wtedy dopieramy biustonosz do tej większej.
  Dolna część biustonosza przylega do ciała- jeśli biustonosz nie znajduje się pod biustem, nachodzi na pierś i ją uciska to znak, że obwód jest za duży.
  Ramiączka nie wrzynają się w ramiona- jeśli szelki biustonosza wrzynają się w ramiona i zmieniają jego kształt, są zbyt krótkie, jeśli są luźne należy je skrócić. Dobrze dopasowana długość ramiączek powinna być dopasowana do ciała, nie uciskać i pozostawiać odbitego śladu.
  Biustonosz znajduje się na tej samej wysokości- dobrze dobrany biustonosz powinien znajdować się na tej samej wysokości z przodu i z tyłu. Jeśli przesuwa się do góry lub na dół, nie trzyma dobrze piersi, zazwyczaj jest tak, gdy mamy zbyt szeroki obwód.
  Odwód przylega gładko do ciała- dobrze dobrany obwód zapewnia odpowiednie podtrzymanie biustu i to on odpowiada za jego utrzymanie, nie szelki. Jeśli mamy dobrze dobrany odwód biustonosza nie będzie się przemieszczał i nie będzie się odpinał. Łatwo można sprawdzić czy odwód jest dobry, odciągając go od pleców, wtedy nie powinien się naciągnąć na więcej jak 5cm.
  Mostek nie odstaje od ciała- środek biustonosza pomiędzy miseczkami musi przylegać do ciała pomiędzy piersiami.
  Fiszbiny przylegają do ciała- jeśli dół biustonosza (koronka) odstaje od ciała to znak, że miseczka jest za mała.

 

jak dobrać stanik

  Znając powyższe zasady, odpowiednio dopasujesz biustonosz i sprawdzisz, czy te, które już masz są dobre. Skończy się ból kręgosłupa, ból piersi, dyskomfort. Jeśli jednak nadal masz problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru, warto udać się do brafitterki lub skorzystać z doradców online. Osobiście podoba mi się opcja „kalkulatora”, który po podaniu odpowiednich danych sprawdza jaki rozmiar powinniśmy mieć. Dzięki takiemu rozwiązaniu dobrałam idealny rozmiar dla siebie, wcześniej miałam za mała miseczkę, a za duży obwód. Teraz nie mam problemy z wybraniem biustonosza dla siebie, nie ważne czy jest to bralette, minimiser, full-cup, semisoft, padded czy biustonosz zapinany z przodu. Pamiętajcie, że bielizna damska ma być nie tylko wygodna, powinna też ładnie wyglądać. Dzięki niej kobieta czuje się piękna i pewna siebie.10 komentarzy:

 1. Przyda się wielu kobietom :)
  Warto jeszcze pamiętać, że wielu producentów nie ma zbyt ścisłych obwodów biustonoszy. W tabelach wychodzi mi 70 a tymczasem takie obwody są dla mnie za duże i kupuję 60.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiednio dobrany biustonosz jest bardzo ważny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kobiety mają z tym wieczny problem. Niby to takie oczywiste, a jednak nie. Dlatego warto udać się na przykład do brafitterki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super rady, muszę ruszyć na łowy odnośnie bielizny

  OdpowiedzUsuń
 5. ja zazwyczaj męczę Panie w sklepie aby mi pomogły :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja przede wszystkim wybierając biustonosz stawiam na wygodę, to jest dla mnie podstawa.
  Potem zwracam uwagę na resztę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie miałam problemu z dopasowaniem biustonosza mimo tego, że mam duże piersi. Gorzej już z dostępnością odpowiednich, bo tych dużych i ładnych jest zdecydowanie mało na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja kiedyś skorzystałam z usług brafitterki i jestem bardzo zadowolona

  OdpowiedzUsuń
 9. jeśli chodzi o dobór biustonosza to zawsze oddaję się w ręce profesjonalistki, mam bardzo duży biust i ciężko mi coś samej wybrać

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger