„The Guarded Heart” Blair LeBlanc  Jakiś czas temu czytałam książkę z wątkiem ochroniarza i spodobała mi się taka odsłona romansu. Kiedy przeczytała opis nowej książki i zobaczyłam podobieństwo do „Prywatny ochroniarz” postanowiłam także przeczytać tę książkę. I tak w moje ręce trafiła książka The Guarded Heart. Czy ta historia przypadła mi do gustu i nadal będę sięgać po propozycje z ochroniarzem?


recenzja książki The Guarded Heart


  „Znienawidził ją, jeszcze zanim ją poznał.
Kiedy trzydziestoletni Cassian dowiedział się, że zostanie ochroniarzem córki znienawidzonego polityka, uznał, że fortuna nie mogła być dla niego bardziej łaskawa. Uwiedzie dziewiętnastolatkę, okręci ją sobie wokół palca i to da mu spokój, którego od tak dawna pragnie. Może to wyrówna rachunki między nim a jej ojcem.
  Może.
  Rain zawsze sprawiała problemy swoim ochroniarzom. Grała z nimi w kotka i myszkę. Jednak Cassian jest inny. Jest jej cieniem, mężczyzną bez uczuć, patrzącym na nią wzrokiem, który ją pali i… rozbiera.
  Jednak Cassian skrywa pewien sekret. Ma cel, o istnieniu którego  Rain nie ma pojęcia.
Ale wkrótce się dowie.”blair leblanc The Guarded Heart

  Rain ma dziewiętnaście lat, jest trochę zwariowana, ale i samotna. Niedawno pojawiła się w życiu swojego ojca- senatora. Dziewczyna pragnie jego miłości i uwagi, ten jednak nie traktuje jej należycie. Chce ją wykorzystać do poprawy swojego wizerunku w świecie polityki. Rain jest dobra, pomocna i chce być potrzebna komuś. Martwi się o matkę, która źle lokuje uczucia. 


  Cassian ma trzydzieści lat, jest ochroniarzem. Prowadzi samotne życie, poświęca się pracy i ćwiczeniom. Jest twardy, bezpośredni i szczery, mówi to co myśli. Nosi w sercu smutek po stracie siostry i chęć zemsty na polityku, który przyczynił się do utraty jego rodziny. Kiedy ma okazję chronić córkę znienawidzonego senatora Montgomery’ego planuję wykorzystać ją do swojej zemsty i tak zaczyna nową pracę. 


  Kiedy Rain i Cassian się poznają, między nimi szybko wzrasta mur. Ochroniarz jest uparty i chce zarządzać życiem nastolatki. Ta natomiast chce się zgodzić się na jego zasady, niestety nie ma wyboru. Z czasem Rain i Cassian zaczynają łapać nić porozumienia, mężczyzna widzi, że źle ocenił młodą kobietę, a ta odkrywa, że jej ochroniarz wcale nie jest tali zły. Czy Cassian zrealizuje swój plan zemsty i wykorzysta niewinną osobę?  Czy senator zapłaci za krzywdy wyrządzone innym i swoje postępowanie?

  The Guarded Heart to książka lekka i przyjemnie się ją czytało. Historia nie jest skomplikowana, można powiedzieć, że schematyczna, najpierw nienawiść, potem miłość i przeszkody. Całość jednak czyta się z ciekawością, dobrze poznajemy bohaterów, którzy mają trudną przeszłość, ale są dobrzy. Niektórzy mogą uznać, że takie powtarzanie historii jest nudne, jednak każda z nich ma w sobie coś innego, tak jak ta. Nie mamy tutaj tylko romansu, ale przyjaźń, pokazanie różnej miłości rodzicielskiej. Jest to książka na jeden raz, nie wymaga od nas myślenia, idealna na wolną chwilę.
 

  Informacje techniczne:
Tytuł: The Guarded Heart
Autor: Blair LeBlanc
Wydawnictwo: NieZwykłe
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 302


„Ta dziewczyna wciąż łamała kolejne z moich zasad, a ja pozwalam jej na to, bo uległem jej delikatnemu spojrzeniu”Lubicie książki z motywem ochroniarza?4 komentarze:

  1. Chyba o podobnej fabule oglądałam film, ale książki są o wiele bardziej wciągające i wzruszające. Tutaj jeszcze taka seksowna okładka. Dzięki za recenzję.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger