Słodka Dusza, Tillie Cole  Słodka Dusza to czwarta część serii Słodki Dom. Miałam okazję wcześniej przeczytać tylko trzecią część Słodka Nadzieja, która bardzo mi się spodobała i postanowiłam poznać kolejną historię jednego z braci Carillo. Teraz będę musiała wrócić do początku i przeczytać wcześniejsze tomy. Na szczęście książki są tak pisane, że nie ma potrzeby czytać jedna po drugiej, możemy wybrać tylko jedną historię, ale ja chce poznać wszystkie.


czwarty tom serii słodki dom


Słodka Dusza

  „…Czwarta część niezwykłej serii Słodki dom to przejmująca historia miłości, która zmienia wszystko. Kiedy wyniszczona głodem i chorobą dziewczyna zagląda śmierci w oczy, spotyka kogoś, kto ratuje jej życie. Kiedy zagubiony chłopiec zapada się we własnym świecie, uratowana dziewczyna pokazuje mu drogę ku światłu. Poranionym duszom jednak trudno kochać, bo rany w sercu goją się powoli. Czy odważą się poszukać ratunku? Czy uda im się ocalić łączące ich uczucie?...”


tillie cole seria słodki dom

  Elsie Hall mieszka na ulicy, jest samotna i zagubiona. Nie ma nic ani nikogo kto mógłby jej pomóc. Stara się przeżyć ze wszystkich sił, jednak choroba i warunki, w jakich żyje, wyniszczają jej organizm. Elsie jest młoda, ma niespełna 19 lat, ale przeszła w swoim życiu piekło. Nie słyszy na jedno ucho, a drugie bez aparatu słuchowego jest zbyt słabe, żeby mogła samodzielnie słyszeć. Dziewczyna kradnie, żeby przeżyć i tak poznaje Leviego.

  Levi Carillo to 19 latek, który zamknięty jest w swoim świecie samotności i nieśmiałości. Ma kochająca rodzinę i wsparcie, a mimo to cierpi przez swoją przeszłość. Jest świetnym uczniem i graczem w futbol. Tęskni za matką, która nie żyje od kilku lat, a jedyną pamiątką po niej jest Różanie, który kradnie mu Elsie.
 

  Elsie i Levi stają na swojej drodze, nie wiedząc, że ta znajomość jest lekarstwem na ich zranioną duszę i serce. Gdy chłopak pomaga chorej dziewczynie, czuje się jakby pomagał swojej matce, widzi w Elsie siebie. Dziewczyna jest skryta w sobie, nie mówi i ukrywa swoją historię. Oboje jednak zaczynają spędzać ze sobą czas i odkrywać swoje tajemnice. Elsie i Levi to młode osoby, ale ich życie od zawsze było trudne, a przeszłość nie pozwala żyć w spokoju. Dzięki podobnym przejściom i stracie swoich rodzicielek rozumieją się i wspierają. Ich znajomość przeradza się w uczucie, które ich łączy. Niestety demony przeszłości nie są łaskawe, ale nastolatkowie się nie poddają i walczą o odzyskanie spokoju.


słodki dom tom 4

  Słodka dusza to piękna, ale i smutna książka o historii młodych i skrzywdzonych ludzi. Pokazuje problemy współczesnego świata: nędze, biedę, głód, nałóg, choroby, cierpienie, stratę. Pokazuje jak łatwo się poddać i zatracić w swoim cierpieniu, ale pokazuje też, że warto walczyć i stawiać czoła swoim demonom. Niestety wiele osób przechodzi obojętnie obok problemów innych, a co gorsze znęca się na nimi i popycha w otchłań. Autorka książki pokazuje jak ważna, jest pomoc innym, że trzeba walczyć i być silnym. Ratunkiem okazje się być miłość, zrozumienie i bycie obok siebie. Bohaterowie są dla siebie wybawieniem, oboje leczą wzajemnie swoje rany, oczyszczają zranioną duszę i dają sobie szczęście. Są dla siebie tęczą, blaskiem i księżycem.

  Czytając Słodką duszę czułam smutek i razem z bohaterami odczuwałam ból. Książka jest napisany w bardzo realistyczny sposób, pokazuje prawdziwe ciężkie życie, które dotyka wiele osób. Na szczęścia historia tej dwójki kończy się szczęśliwie, jednak nie każdy ma tyle szczęścia. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tę książkę.

  Informacje technicze:
Tytuł: Słodka Dusza
Seria: Słodki Dom
Autor: Tillie Cole
Wydawnictwo: Editio Red
Ilość stron: 432
“…dał mi tęczę po burzy, przyniósł mi księżyc, a  ja dałam mu blask.”Znacie serię Słodki Dom? Lubicie twórczość Tillie Cole?11 komentarzy:

 1. Nie znam twórczości tej autorki. Już czytałam recenzje tej książki i za każdym razem coraz bardziej przekonuję się do tego, że bardzo chciałabym ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie nie do konca urzekła ta historia, wydała mi się zbyt cukierkowa że tak powiem. Ale ogólnie jest ok - w sam raz na lato.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie tą recenzją :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem bardzo wrażliwa dlatego wolę sięgać po weselsze pozycje bez cierpienia bohaterów, choć to z pewnością ciekawa książka

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem, czy chciałabym przeczytać tę książkę. Zazwyczaj irytują mnie takie łzawe opowieści, wolę coś co jakoś alternatywnie opisuje rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miłość, bycie blisko w trudnych momentach to piękna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zadziwiające, jak wiele można wynieść z takich książek, jak sporo materiału do refleksji dostarczają, a także jak potrafią pomóc odciągnąć myśli od trosk codzienności. Tytuł będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nigdy o tej serii nie słyszałam, jednak lubię te serie gdzie nie trzeba znać innych części - jest to wielki plus, ponieważ można pominąć nudną część i przejść do kolejnej. Jednak ta książka mnie nie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie, nie znam tej serii, ale też i autorki :o

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałam kiedyś okazję przeczytać inną książkę tej autorki ale było to już bardzo bardzo dawno temu. Może kiedyś przeczytam i tą.

  OdpowiedzUsuń
 11. dobre takie ksiązki, ostatnio zbyt mocno wczuwam się w role bohaterów i przezywam ich emocje

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger