Rysowanie krok po kroku. Dziecko uczymy się rysować.


   Zostając mamą, wiedziałam, że czeka mnie wiele wyzwań i rzeczy do nauki. Jedną z nich jest rysowanie, co wcale nie przyszło mi łatwo. Moja córka uwielbia malowanie, ale gdy weszła na wyższy etap nie chciała już gotowych kolorowanek, tylko żebym malowała jej to, co chciała. Niestety moja wyobraźnia i umiejętności nie zawsze zdawały egzamin. Na ratunek przyszły książeczki „Rysowanie krok po kroku”.


jak nauczyć się rysować?

  Książeczki Rysowanie krok po kroku uczą jak rysować. Do wyboru mamy dwie propozycje: Smoki, roboty i inne różności oraz Koty, żaby i inne zwierzęta. W każdej książeczce mamy w kilku krokach pokazane jak narysować dany rysunek, wszystko jest pokazane dokładnie. Książeczki są kolorowe i przyciągają zainteresowanie dziecka, przy każdym schemacie rysunku jest miejsce na wykonanie własnego dzieła. Początkowo Milenka chciała, bym to ja nauczyła się rysować, jednak z czasem sama zaczęła odwzorowywać rysunki. Przyznaję, że mnie zaskoczyła, jak na niespełna czterolatka idzie jej świetnie. Chyba rośnie mi mały malarz artysta :)jak nauczyć dziecko rysować

  Koty, żaby i inne zwierzęta zawiera schematy jak narysować, prawie 40 zwierząt. Fani zwierzaków będą zachwyceni tą propozycją, która zapewnia sporo zabawy. Zwierzątka są różne, dodatkowo rysunki ozdobione kolorowymi elementami nawiązującymi do danego zwierzaka.rysowanie krok po kroku

  Smoki, roboty i inne różności to mix rysunków, które bardziej zainteresują chłopców, jednak i dziewczynki znajdą coś dla siebie. Książeczka również jest kolorowa i zachęca do nauki rysunku. Nie ma mowy na nudę, wystarczy ołówek, kredki i czas mija jak szalony.

  Książeczki to świetny pomysł nie tylko dla maluchów, sama chętnie odwzorowuje rysunki i dobrze się przy tym bawię. Malowidła są proste, a jednocześnie pozwalają rozwijać swoje umiejętności. Gdy tylko nachodzi nas nuda, siadamy z tymi książeczkami i mamy zajęcie na długi czas. Fani malowanek na pewno ucieszą się z takich książeczek, my polecamy.


  Umiecie rysować? Korzystacie z pomocy w malowankach z dziećmi?

4 komentarze:

  1. Fajna seria, ja akurat talentu do rysowania nie mam, zawsze jak muszę, wspomagam się różnymi rzeczami :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne książeczki, w dzieciństwie byłam fanką rysowania co zostało mi do dzisiaj. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. szkoda, że w czasach mojego dzieciństwa nie było takich książeczek, bo ja nadal rysuję ludzi z kresek i kółek

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger