"Po godzinach", Ludka Skrzydlewska   Lipiec przywitałam nową książką „Po godzinach” Ludki Skrzydlewskiej, to jedna z wielu książek, które mam przygotowane na ten miesiąc. Zdecydowałam się zacząć od tej, ponieważ jest najgrubsza i liczy grubo ponad 500 stron, przez co wiedziałam, że czytanie zajmie mi więcej czasu. Poświęciłam jej 5 dni, ale czy było warto?


po godzinach recenzja książki

  „Kiedy zakres obowiązków zaczyna wykraczać poza umowę...
  Indiana Fisher, absolwentka Harvardu i asystentka dyrektora generalnego w renomowanej bostońskiej firmie deweloperskiej, początkowo żywiła przekonanie, że jej posada będzie trampoliną do sukcesu. Niestety, po roku spędzonym na podawaniu kawy, kserowaniu dokumentów, a przede wszystkim na chronieniu szefa firmy Ryana przed konsekwencjami jego własnej nieodpowiedzialności entuzjazm Indiany nieco przygasł.
  Kiedy w Bostonie pojawia się starszy brat Ryana, Vincent - ponury, mrukliwy i zdaniem Indiany raczej podejrzany - życie zawodowe dziewczyny gwałtownie przyspiesza. Rozdarta pomiędzy mieszanymi uczuciami wobec Vincenta, a potrzebą chronienia swojego szefa młoda asystentka wkrótce przekonuje się, że ktoś chce przejąć firmę Ryana. Ktoś, kto nie zawaha się przed żadną podłością, by osiągnąć cel. Indiana, coraz mocniej uwikłana w niejasne układy biznesowe, nie przypuszcza, że i jej może grozić niebezpieczeństwo...
  Ludka Skrzydlewska funduje swoim bohaterom przejażdżkę emocjonalnym rollercoasterem. Przejażdżkę, której finału nie da się przewidzieć, aż do samego końca. Dołączysz? Niezapomniane przeżycia gwarantowane!”
  Bohaterowie książki „Po godzinach” są bardzo różnorodni, każdy z nich ma indywidualny charakter, styl życia i podejście. Razem tworzą świetną historię, która wciąga i wprowadza w ich świat. Dzięki nim nie można się nudzić, wiele się dzieje.
  Indiana Fisher Indy to główna bohaterka książki, asystentka dyrektora dużej firma. Pracowita, wygadana i pyskata dziewczyna, która marzy o karierze, a mimo to siedzi za biurkiem i pracuje za swojego szefa. Ryan odziedziczył firmę po ojcu, dostał wszystko na tacy i nie musi się wysilać, aby coś osiągnąć. Jest niebieskim ptakiem, do wszystkiego podchodzi na luzie, lubi się bawić. Swoje obowiązki zwala na Indy, która je przyjmuje. Vincent to starszy brat Ryana prowadzi własną firmę, jest pracowity. To mężczyzna bardzo poważny, nie okazuje żadnych uczuć, a jego twarz jest jak z kamienia.
  Historia zaczyna się od przyjazdu Vincenta do Bostonu i jego działań w firmie brata. Indy próbuje chronić swojego szefa i dowiedzieć się co knuje Vincent. Nie lubi cichego i ponurego mężczyzny, ale zbliża się do niego i tak odkrywa nieprawidłowości w firmie. Dziewczyna próbuje odkryć, kto chce przejąć firmę i dlaczego. Jej działania sprowadzają na nią niebezpieczeństwo, ktoś czyha na jej życie. Pojawiają się morderstwa, tajemnice, nieoczekiwane uczucia. Sytuacja komplikuje się nie tylko w pracy Indy, ale jej prywatnym życiu. Ona jedna i dwóch mężczyzn, którzy zaczynają walczyć o jej uczucia. Kogo wybierze młoda dziewczyna i dlaczego? Kto próbuje się jej pozbyć i zawładnąć firmą?

  Książka jest tajemnicza i pełna niespodzianek. Początkowo myślałam, że to zwykły romans, a jednak z czasem okazało się, że jest to świetne połączenie sensacji, obyczajówki, kryminału i romansu. Całość jest dobrze wywarzona, czyta się ją przyjemnie i ciężko robi się przerwy. Mimo mieszanki różnych gatunków książka jest lekka. Nie żałuję poświęconego czasu tej książce, chociaż jej grubość może zniechęcać. Jest to moja pierwsza książka tej autorki i jestem zadowolona na tyle, że mam ochotę na Semtymentalną bzdurę.
  Informacje techniczne:
Tytuł: Po godzinach
Autor: Ludka Skrzydlewska
Wydawnictwo: Editio Red
Ilość stron: 568


„…nie zawsze to, co prostsze, jest lepsze. Proste rzeczy nie stawiają przed nami żadnych wyzwań. Czasami warto zaryzykować, żeby zyskać coś więcej…” 

  Znacie twórczość Ludki Skrzydlewskiej? Jaką książkę aktualnie czytacie?


9 komentarzy:

 1. nigdy wcześniej nei słyszałam o tej książce :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że skusiłby mnie opis tej fabuły z tyłu książki i chętnie bym ją przeczytała :) Aktualnie czytam autobiografię Kuby Wojewódzkiego i jakoś mi się dłuży ta pozycja :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Już czytałam parę opinii o tej książce, sama nie wiem, czy bym ją przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam autorki, ale już mam ochotę przeczytać tę książkę, świetna zachęcająca recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi też się spodobał w niej fakt, że kilka gatunków się przez nią przeciera - dzięki temu nie wiało nudą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. super, że ta książka jest połączeniem tak wielu gatunków. dzięki temu wciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miła sytuacja gdy dwóch mężczyzn zabiega o kobietę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. I kolejna książka? POdziel się czasem na czytanie D

  OdpowiedzUsuń
 9. fajne połączenie w literaturze, które zaciekawia

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger