Recenzja książki "Gra. Z klasyką w łóżku" Augusta Docher   Lubię czytać romanse, są dla mnie odskocznią i oderwaniem od rzeczywistości. Lubię zatapiać się w historiach ludzi połączonych uczuciem. Przeglądając nowe premiery książek zawsze chętnie zaglądam w zakładkę „romans” i wybieram większość propozycji oferowanych przez wydawnictwa. Ostatnią książką  jaką przeczytałam to seria Z klasyką w łóżku. Gra Augusta Docher.


augusta docher

   „Pożądanie, którego nie da się powstrzymać i pokrętne intrygi w brawurowej powieści opartej na klasyce romansu!

   Sebastian, Izabela, Marianna i Cecylia. Jedyny mężczyzna w tym gronie- cyniczny, wyrachowany, bezwzględny. Kocha tylko jedną osobę na świecie- siebie samego. Trzy kobiety- różne pod niemal każdym względem: wieku, pozycji społecznej, doświadczenia. Ich losy splotą się w skomplikowany węzeł. Tę czwórkę połączy gra. Miłosna i równocześnie brutalna, pozbawiona reguł, za to pełna ostrych fauli. Zdawać by się mogło, że pierwsi odpadną z niej początkujący gracze, lecz los bywa przewrotny. Pewne jest jedno: wszyscy wezmą udział w rozgrywce na śmierć i życie.
  Kto zostanie na planszy?
  Gra to fanfic oparty na motywach znanej, wielokrotnie przenoszonej na ekran powieści Pierre’a Choderlosa de Laclos Niebezpieczne związki. Profanacja? Szaleństwo? Herezja? Ależ tak! Te słowa pasują idealnie także do bohaterów opisanych przez Augustę Docher. Czy odważysz się zagłębić w ten świat razem z nimi? Tylko uważaj- Gra, jak to gra, potrafi wciągnąć i uzależnić!”


gra z klasyką w łóżku

  Czterech głównych bohaterów połączonych grą: Sebastian rodzynek wśród trzech kobiet, bogaty uwodziciel, który ma zaciągnąć do łóżka młodą i niedoświadczoną Cecylię oraz dojrzałą mężatkę Mariannę. Nagrodą jest sex z piękną Izabellę. Nie ma żadnych zasad i reguł, nie liczą się uczucia i konsekwencje. Sebastian chce po prostu wygrać i się zabawić. Wszystko jednak się komplikuje i mężczyzna traci kontrolę nad swoimi kochankami.

  Gra to książka pokazująca jak bogaci ludzie bawią się innymi, nie mają zasad, skrupów, są w stanie zrobić wszystko, aby osiągnąć zaplanowany cel. Niszczą uczucia innych, wpędzają ich w poczucie winy, sprawiają, że tracą sens życia. Bohaterowie są niedojrzali emocjonalnie, robią rzeczy, które prowadzą ich życie do katastrofy. Najpierw uwodzenie, sex, zabawa, potem złamane serce, ciąża, samobójstwo, wyrzuty sumienia, kolejne samobójstwo, przedawkowanie. Nieodpowiedzialna Gra kończy się tragedią za tragedią. Nikt nie jest dumny ze swoich czynów.książka Gra

  Czytając tę książkę, początkowo się męczyłam, zbyt dużo osób nazwisk i opis życia bohaterów. Wszyscy mi się mieszali i wracałam wstecz, aby dokładnie każdego poznać. Z czasem ogarnęłam każdego i wiedziałam kim są. Niestety nie polubiłam tych osób, jedynie Mariannę byłam w stanie zrozumieć i w pewien sposób usprawiedliwić z jej czynów. Pozostała trójka nie zyskała mojej sympatii. Na pewno jest to książka oryginalna i kontrowersyjna, nie czytałam wcześniej czegoś podobnego. Trudno mi określić odczucia, jakie mam po przeczytaniu tej książki, z jednej strony mi się to podobało, a z drugiej pokazało jak ludzie potrafią być bezduszni. Przykro mi, bo wiem, że w prawdziwym świecie są osoby, które też podobnie postępują, nie liczą się z konsekwencjami swoich czynów. Nie żałuję jednak czasu poświęconego na tę książkę, taka inność czasem jest potrzebna.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Gra
Seria: Z klasyką w łóżku
Autor:  Augusta Docher
Wydawnictwo: Editio Red
Ilość stron: 320  Znacie książkę Gra? Mieliście okazję zapoznać się z twórczością Augusty Docher? Co obecnie czytacie?9 komentarzy:

 1. Chętnie i ja bym tej książce chwilę poświęciła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wykluczam, zapamiętam tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio takie książki są chyba na czasie, bo, coraz więcej osób widzę jak po nie sięga i je recenzuje. Nie ukrywam, że sama bym przeczytała taką historię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już od dawna nie sięgam po taki klimat bo zwyczajnie dość kiepsko się w nim czuję. Thrillery, komedie romantyczne lub kryminalne to mój konik.

  OdpowiedzUsuń
 5. czasami lubię sięgnąć po takie kontrowersyjne fabuły, chociaż wcale nie mam ochoty na te najbardziej popularne, zawsze szukam czegoś mniej znanego :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety pierwszy raz słyszę o tej autorce, ale może to dobry czas żeby się przełamać?

  OdpowiedzUsuń
 7. Trochę intrygująca, wiec możliwe skuszę się na ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozycja zapowiada się bardzo ciekawie :) lubię taki rodzaj literatury, bardzo odprężający :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger