Wielka mała niedźwiedzica- podróż do gwiazd  Bardzo lubię patrzeć w gwieździste niebo i odgadywać konstelacje gwiazd. Kiedy, więc zobaczyłam książeczkę dla dzieci, gdzie mały niedźwiadek wędruje po niebie i poznaje ułożenie gwiazd, wiedziałam, że to idealna propozycja do czytania na dobranoc. Książka okazała się być strzałem w 10. dla mojej córki, która bardzo ją polubiła.


bajka o gwiazdach

  „Wielka Mała Niedźwiedzica to poruszająca opowieść o Małej Niedźwiedzicy, która podróżuje po Drodze Mlecznej ze swoją mamą- Wielką Niedźwiedzicą. Ma ze sobą powierzony jej przez mamę tajemniczy pakunek, który musi bezpiecznie dostarczyć w odpowiednie miejsce na nocnym niebie. Po drodze niedźwiedzice spotykają różne gwiazdozbiory: Gończe Psy, Żyrafę, Rysia, a nawet Smoka- nie wszystkie z nich są przyjaźnie nastawione, więc misja Małej Niedźwiedzicy staje się coraz trudniejsza. Czy uda jej się bezpiecznie dotrzeć do celu?”


ksiązeczka o niebie i gwiazdach

  Wielka i mała niedźwiedzica wyruszają w bardzo ważną podróż po niebie. Duża niedźwiedzica ciągnie swoje dziecko wozem po Drodze Mlecznej i pokazuje gwiazdozbiory, które spotykają. Mała niedźwiedzica ma zadanie do wykonania, musi na wyznaczone miejsce dowieźć mały pakunek, który dała jej matka. Niedźwiadek pilnuje przesyłki, chodź nie jest to łatwe. Niedźwiedzice na swojej drodze mają różne przygody, aż docierają do wyznaczonego miejsca. Gdzie jest to miejsce? Co mała niedźwiedzica ze sobą wiozła? Tego dowiecie się już z bajki.ciekawostki o niebie

  Historia wędrówki wielkiej i małej niedźwiedzicy, jest przyjemna, a jednocześnie uczy. Dziecko w trakcie czytania poznaje różne konstelacje gwiazd, poznaje wiele ciekawostek związanych z wszechświatem. Książeczkę zdobią piękne bajeczne ilustracje, są białe, ale mają w sobie magię. Trudno oderwać od niej wzrok. Największą niespodzianką jest mapa nieba pokryta fluorescencyjnym lakierem świecącym w ciemnościach, który pokazuje ułożenie gwiazd. Rysunek pozwala poznać gwiazdozbiory i uczy jak odnaleźć je na niebie. Wystarczy naświetlić daną stronę i zgasić światło, aby zobaczyć prawdziwą magię gwiazd.bajka dla dzieci

  Wielka mała niedźwiedzica to wyjątkowa książeczka, która przypadnie dzieciom, ale i dorosłym. Sama  jestem pod wrażeniem jej wydania i zawartości, która w przyjemny sposób pozwala poznać ciekawostki, a co najważniejsze układ gwiazd. Osobiście nie znałam tych wszystkich gwiazdozbiorów i cieszę się, że miałam okazję to zmienić. Polecam!Lubicie patrzeć w gwiazdy? 11 komentarzy:

 1. Jejku, pięknie wydana książka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wygląda przepięknie! Nigdy o niej nie słyszałam, może dlatego, że nie czytam takich bajek dla dzieci. Ale chętnie bym się skusiła, bo jest wydana pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak byłam dzieckiem lubiłam takie właśnie książki: które uczą, pokazują ciekawostki i przy okazji bawią. Teraz kupuję je moim dzieciom. Tej jeszcze nie mamy, ale wygląda pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 4. gdzieś już widziałam tą książeczkę, ma piękne wydanie! świetna propozycja dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 5. sama uwielbiam patrzeć w gwiazdy ale znam tylko i potrafię odnaleźć podstawowe gwiazdozbiory, bardzo ciekawa książeczka

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak często z dziećmi obserwujemy gwiazdy zwłaszcza kiedy wiem że na niebie będzie się coś ciekawego działo w nocy

  OdpowiedzUsuń
 7. Razem z moimi dziećmi często obserwujemy gwiazdy nocą. W wakacje jeździmy nad jezioro gdzie tylko my mamy dostęp i nikt nam nie przeszkadza, wtedy kładziemy się na pomoście i podziwiamy gwiazdozbiory. Ta książka musi znaleźć się w mojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak widać, cały czas się uczymy ;) Widać, że książeczka jest pięknie wydana, aż miło by się ją czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 9. wow ale pięknie wydana książka, poszukam jej dla mojej córki

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książka musi być niezwykła. JUż widzę radość moich dzieci z czytania tej książki. Koniecznie musimy ją mieć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli jest tylko ciepło uwielbiam patrzeć w gwiazdy. Fajna ksiazka, coś dla każdego.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger