Nie myśl za dużo! Anne Bogel   Twoje decyzje są przemyślane i poprzedzone analizą? Zastanawiasz się nad wszystkim, co się wokół dzieje, rozmyślasz nad każdą sytuacją, wgłębiasz się w każdy temat? Przestań, to nie prowadzi do niczego dobrego, niepotrzebnie strofujesz siebie i innych. Serio, bez tego lepiej będzie Ci się żyć. Hmmm… Zanim doszłam do takich wniosków, musiałam przeczytać książkę „Nie myśl za dużo!”, która otworzyła mi oczy i pokazała jak nie potrzebnie marnuje czas i energię nad rozmyśleniem o rzeczach, na które nie mam wpływu lub moje myślenie nic nie zmieni.


poradnik jak nie myślec negatywnie

  „Wszyscy przez to przechodzimy- zapętleni w ciągłych wątpliwościach „co, jeśli?”. Niezdolni do podjęcia decyzji, sparaliżowani przez strach, że dokonamy złego wyboru. Nikt nie chce żyć, bez przerwy się zamartwiając i nie mogąc zdecydować na konkretne działanie w obawie przed konsekwencjami. Jednak wydaje się, że trudno tego uniknąć, że taka jest nasza natura i nie można tego zmienić.
  Ale czy na pewno?”anne bogel

  Poradnik „Nie myśl za dużo!” to fantastycznie książka, która na wielu przykładach pokazuje jak nie potrzebnie wszystko analizujemy i myślimy o czymś, na co nie mamy wpływu. Pomaga nam zatrzymać się i z boku spojrzeć na to co robimy. Kobiety potrafią rozmyślać i wałkować jeden temat przez długi czas, a do niczego nie jest im to potrzebne. Wiem to na swoim przykładzie, moje rozmyślania często są pesymistyczne i wprowadzają mnie w stan niechęci, niezadowolenia czy strachu przed własną wyobraźnią, bo nic z tych rzeczy nie będzie mieć miejsca. Nic dobrego z tego nie ma, a mimo to potrafię wiele czasu poświęcić analizie czegoś przez, co czuje się źle lub napełnia mnie negatywna energia. Autorka książki pokazuje jak sobie z tym radzić, jak odpuścić i wyciszyć umysł. W książce znajduje się wiele propozycji, podpowiedzi i ćwiczeń, które pozwalają przeciwstawić się złym myślom, pomagają wydobyć pozytywne patrzenie na świat i zmieniają podejście do życia. Poznajemy sposoby radzenia sobie z paraliżem analitycznym.

  "Nie myśl za dużo" to idealna propozycja dla każdego, kto nie potrafi spokojnie przyjmować świat i to, co daje nam los. Książka uczy, że nie warto przetrzymywać w głowie wydarzeń, sytuacji czy myśli, które negatywnie wpływają na jakość naszego życia. Autorka nakłania nas do odpowiedzi na zadawane przez nią pytania, składania do zastanowienia się nad swoim sposobem przeżywania wszystkiego i analizowania. Pokazuje, że nie warto wykorzystywać energii, na rzeczy, co na to nie zasługują. Koniec z rozkładaniem każdej myśli na części i osobno jej rozpatrywaniem, czas na rozsądne podejmowanie decyzji i życie w czystej przestrzeni.
  Informacje techniczne:
Tytuł: Nie myśl za dużo!
Autor: Anne Bogel
Wydawnictwo: Wydawnictwo bez fikcji
Ilość stron: 208


  Jak wygląda Wasze życie? Zastanawiacie się nad wszystkim co robicie czy podejmujecie pochopne decyzje?


15 komentarzy:

 1. W moim przypadku każda decyzja jest intensywnie i długo sądowana

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba mam prezent dla swojej mamy, książka, którą powinna przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, czasem lepiej postawić na spontan 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja od dawna przestałam rozmyślać itp. nad rzeczami, na które w zasadzie nie mam wpływu. Szkoda na to czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja zdecydowanie zbyt dużo analizuje i wszystkim się przejmuję a później nie mogę spać, to książka dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 7. I znowu widzę książkę dla mnie :) Coś czuję, że by mi się bardzo przydała. Ciągle siedzę i myślę, potem nie potrzebnie przejmuję, żyję w ciągłym stresie. Jak widzę nie potrzebnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja na szczęście aż tak dużo nie analizuję, jednak czasem zdarzają się takie sytuacje. Chętnie zajrzę do książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie lubię poradników, ale ostatnio mam w głowie za dużo myśli, oj za dużo;/

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj ja czasem myślę za dużo i bardzo wybiegam w przód :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Różnie to bywa z decyzjami. Nie raz są pochopne, a nie raz że sto razy przemyślane.

  OdpowiedzUsuń
 12. widzę że ta książka to coś dla mnie ! powinnam przestać się zamartwiać nad decyzjami innych itp. Czasem są rzezy których nie da się zmienić

  OdpowiedzUsuń
 13. Przed podjęciem decyzji zawsze zastanawiam się kilka razy zanim się zdecyduję. O tej ksiażke jeszcze ne\ie słyszałam, jednak ciekawa jest okładka

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdarza mi się podejmować decyzje pod wpływem chwili, jednak nie dotyczą one jakichś poważnych zmian w życiu itp. Jeśli chodzi o te decyzje życiowe, to są zawsze sto razy przemyślane.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger