"Kocham was równie mocno, maluszki!"  Czytaj dzieciom! To hasło jest dla mnie jak drogowskaz, od narodzin swojej córki czytam jej książeczki. Ona to uwielbia i sama prosi, aby jej codziennie czytać, jest to stały punkt naszego dnia. Cieszę się, że tak lgnie do książek i mam nadzieję, że tak już zostanie. Staram się wybierać książeczki z przesłaniem, które uczą i tak trafiła do nas historia sówek- Kocham was równie mocno, maluszki!


bajka o miłości

  „Babcia ma niespodziankę dla Momusia- odwiedziny jego malutkiej kuzynki Bibi. Maluch szybko zaczyna jednak być zazdrosny o młodszą sówkę. Czy od teraz tylko Bibi może liczyć na łaskotki i przytulaski? I dlaczego Babcia nie chce pobawić się z wnuczkiem w chowanego? Do tej pory to Momuś był ukochaną sóweczką Babci. Czy w jej sercu znajdzie się miejsce dla dwójki ulubieńców?”bajka o sowach

  Babcia sowa przedstawia Momusiowi jego malutką kuzynkę Bibi. Malec staje się zazdrosny, że jego ukochana babcia poświęca uwagę Bibi i ma dla niego mniej czasu. Momuśmyśli, że babcia mniej go kocha, przez co jest smutny. Szalę goryczy przelewa połowa ciasteczka otrzymanego od babci, wtedy malec płacze i myśli, że nie będzie już ważny dla swojej babci. Sowa tłumaczy malcowi, że kocha go bardzo mocno i nigdy się to nie zmieni. W jej sercu jest miejsce dla dwójki małych sówek. Z czasem Mumuś poznaje bliżej malutką Bibi i zaczyna się z nią przyjaźnić.bajka o zwierzętach

  Książeczka pokazuje dzieciom, że miłość dorosłych do nich nigdy się nie zmianie, nawet jeśli pojawia się ktoś nowy. Nadaje się na przygotowanie dziecka na rodzeństwo. Uczy, że każdy jest równo ważny i nie należy być zazdrosnym. Cała historia napisana jest w przyjemny i mądry sposób, bije od niej ciepło i miłość, a dodatkowo książeczkę wypełniają piękne ilustracje. Jakie książeczki najbardziej lubią Wasze dzieci?


13 komentarzy:

 1. Cudowne ilustracje ma ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tak patrzę na te rysunki to powracają mi wspomnienia z mojego dzieciństwa, gdzie właśnie czytałam książeczki z różnymi kolorowymi obrazkami. Dla dzieciaka to super zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna książeczka, która oczarowała mnie swoimi ilustracjami. Już widzę jak moja Hania by się z niej ucieszyła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka dla dzieci jest bardzo przyjemna. Myślę, że jest to idealny dla każdego dzieciaczka. Mojego męża chrześniaczka byłaby oczarowana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobra książka, by wytłumaczyć, że miłość może być różna w rodzinie, ale nie znaczy to, że kogoś z rodzeństwa kocha się mniej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam tą książeczka. Często ja czytam moim dzieciom bo cudne przesłanie i jest pięknie wydana

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo sympatycznie wyglądająca książka..szkoda, że niewiele jest tego typu książek dostosowanych do starszych grup wiekowych..brakuje mi takich ciepłych książek przeznaczonych dla starszej grupy szkolnej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie książeczki z przesłaniem, chyba zakupię ją dla mojego synka. Książka ma bardzo ładne grafiki, przyciągają oko. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój synek bardzo lubi książeczki o przygodach czeskiego Krecika. Dostał je od swojej cioci, która jest zakochana w Czechach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa propozycja. U nas książki z też są mega ważne. Ostatnio na tapecie jest pszczółka maja.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger