„Bad Boys go to hell” Małgorzata Piotrowska  Bad Boys go to hell (Źli chłopcy idą do piekła) to ostatnia książka w tym miesiącu, którą udało mi się przeczytać,  a wszystkich było 8. Na ten miesiąc mam przygotowanych kilka nowych propozycji, które na pewno Wam pokaże. Wracając jednak do książki Małgorzaty Piotrowskiej, to przyznaję, że całkiem przyjemnie mi się ją czytało.


recenzja bad boys go to hell

Bad Boys go to hell

  „Mike i Olivia od zawsze się nienawidzą. Kiedy byli dziećmi, bez przerwy sobie dokuczali. Ich kontakt się urwał, kiedy Olivia wyjechała do szkoły z internatem. Teraz jednak wróciła. Mike nie poznaje na ulicy dziewczyny, której nie lubił przez niemal całe swoje życie. Olivia nie ma już aparatu na zębach ani denerwujących warkoczyków.
  Olivia też go nie rozpoznaje i kiedy dowiaduje się, że chłopak, który zaczepił ją na ulicy, to właśnie Mike, cała niechęć wobec niego powraca ze zdwojoną siłą. On teraz ma już dziewiętnaście lat i jest seksowny jak diabli, ale to nie zmienia faktu, że ona go nienawidzi. Nic się nie zmieniło. A przynajmniej nie dla Olivii. Szkoda, że Mike postanawia testować jej cierpliwość.
  Dwoje odwiecznych wrogów, którzy znaleźli się w niezwykle zaskakującej sytuacji- muszą zamieszkać pod jednym dachem.
  To oczywiście oznacza wojnę i… może coś jeszcze.”„Bad Boys go to Hell” opis

  Olivia i Michael znają się od dzieciństwa, już wtedy sobie dokuczali i robili nieprzyjemne rzeczy. Kilka lat przerwy w ich znajomości sprawił, że wrogie nastawienie się ulotniło, ale tylko do czasu, aż nie spotkali się ponownie.  Olivia wraca do miasta i znów skazana jest na towarzystwo Mike, ponieważ chodzą do tej samej szkoły, a nawet mieszkają po jednym dachem. Nastolatkowie nie mogą się dogadać, ciągle się kłócą, wyzywają i wzajemnie sobie dokuczają. Z czasem jednak ich nienawiść przechodzi w przyjaźń, która z czasem się przemienia w inne uczucia.

  Książka to idealna propozycja dla młodych czytelników, którzy sami są w wieku głównych bohaterów. Pokazane jest ich życie w szkole, domu, stosunki ze znajomymi i miłosne podboje. Starsi czytelnicy nie będą zadowoleni z fabuły czy też zachowania bohaterów. Sama przez palce patrzyłam na wiele sytuacji, które mnie śmieszyły. Przypomniały mi się też czasu technikum, wiele sytuacji odzwierciedlało rzeczywistość szkolnych korytarzy, uczniów i  ich życia. Brakowało mi jednak w książce większej ilości uczuć, ale czy ta  młodzi ludzie są w stanie takimi władać. Trudno określić.  Autorka pisząc książkę, troszkę się chyba gubiła, różne opisy były ze sobą sprzeczne lub nie składały się w całość, ale można przymknąć na to oko. Co do samych bohaterów, nie wiem, czy chciałabym ich mieć obok siebie, są to typowi nastolatkowie, którzy sami nie wiedzą do końca czego chcą i bawią się jak dzieci, jednocześnie udając dorosłych. Całość czyta się szybko, historia pokazana jest z perspektywy Oliwi, Mike lub ich przyjaciół. W książce nie brakuje humoru, odbierałam śmiechem dziecinne zachowania bohaterów, przez co dobrze się bawiłam w trakcie czytania. Jedynie zabrakło mi większych wrażeń, efektów zaskoczenia czy nieoczekiwanych zwrotów akcji. Książkę polecam młodym czytelnikom, w wieku szkolnym.
  Informacje techniczne:
Tytuł: Bad Boys go to hell
Autor: Małgorzata Piotrowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo niezwykłe
Ilość stron: 346„Od nienawiści do miłości jeden krok”  Lubicie książki z historią hate-love? Sięgacie po książki nieprzeznaczone dla Waszej kategorii wiekowej?
15 komentarzy:

 1. Niezbyt mnie przekonuje ta książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W wieku szkolnym to ja już nie jestem, ale muszę przyznać, że zaciekawiłaś mnie tą książką. Myślę, że byłby to fajny przerywnik między kryminałami. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książka by podrzucić bardziej dorosłej nastolatce do czytania na plażowym leżaku :) Ja już jestem chyba za stara na takie historyjki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi sie podoba ta propozycja i chętnie bym po nią sięgnęła. Tak czytam książki w róznych kategoriach wiekowych, wszystko zależy od historii jaką ukazują

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka musi być sztosem. Lubię takie klimaty i często sobie czytam do snu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiałam się nad jej zamówieniem, ale ostatecznie zrezygnowałam. Mam w domu tyle książek do przeczytania, że musiałam przystopować. Wiem jednak, że prędzej czy później ją zamówię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię wszelkiego rodzaju książki o "Złych i niegrzecznych chłopcach i bardzo chętnie sięgam po takie historie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś przemawia za mną ta książka. Z checie sięgnę po nią. I to już zaraz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jestem zawsze ciekawa każdej książki i sięgam też po takie które nie mieszczą się w mojej kategorii wiekowej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam tej książki, ale sama historia brzmi interesująco. Kiedy znajdę czas na pewno będę chciała ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawi mnie twój opis. Gdzie ja bym się odnalazł w tej pozycji. Dobry czy zły...a może gorszy?

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem już nieco poza grupą docelową tej książki. Tę powieść polecę jednak siostrze, bo lubi takie klimaty, więc nawet mimo mankamentów powinna jej się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny tytuł :) dostałam od siostry na prezent, nie spodziewałam się ze tak mnie wciągnie. Fajnie ze mozna sobie przypomnieć czasy szkolne.

  OdpowiedzUsuń
 14. w takim razie czuję się młodo, bo fabułą mi się spodobała i z chęcią bym ją przeczytała :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger