„Księga urody czarownicy. Magiczne sposoby na zadbanie o ciało i duszę” Arin Murphy-Hiscock   Książki urodowe „zbieram” od lat, lubię ten sposób zdobywania wiedzy jak dbać o siebie. Kiedy przeglądając zapowiedzi wydawnictwa, trafiłam na tę propozycję od razu czułam, że muszę ją poznać. Udało mi się to i mogę Wam opisać moje wrażenia po przeczytaniu. Nie jest to typowa książka z poradami urodowymi, jest to zbiór działań i magicznych praktyk, które dotyczą wszystkich dziedzin naszego istnienia.


magiczne sposoby na zadbanie o ciało i duszę

  „Oto niezwykły poradnik, dzięki któremu poznasz skuteczne techniki magicznego dbania o siebie. „Księga urody czarownicy” skupia się nie tylko na pielęgnacji ciała, ale w dużej mierze także na duszy, która jest kluczem do szczęśliwego życia w zgodzie ze sobą. Poznaj metody odzyskiwania równowagi psychicznej oraz wewnętrznej siły, odkrywania autodestrukcyjnych nawyków i ich zmiany na zdrowsze, a tak, że medytacje służące nawiązaniu lepszego kontaktu ze sobą.

  Inspirując się radami autorki, nauczysz się, jak:
– korzystać z dobroczynnej energii natury, ziół, kamieni i żywiołów,
– pielęgnować w sobie spokój, cierpliwość i miłość do świata oraz samej siebie,
– wspierać swoją więź z naturą i w pełni korzystać z jej darów,
– zadbać o ciało dzięki prostym przepisom i kojącym kąpielom.


Czerp siłę z natury i dodaj odrobinę magii do codziennego życia!”książka o magii

  Książka podzielona jest na pięć działów, a każdy skupia się na innej części naszego życia:
1. Magiczne wsparcie kondycji psychicznej, emocjonalnej i zdrowotnej- tutaj dowiadujemy się, jak wygląda rzeczone dbanie o siebie, jak wsłuchać się w swoje ciało, umysł i duszę. Poznajemy magiczne praktyki, które należy stosować, aby żyć w harmonii.
2. Umysł- ten rozdział pokazuje jak dbać o formę psychiczną i emocjonalną, uczy praktyk, które pozwalają zachować równowagę we wszystkich dziedzinach życia.
3. Ciało- dowiadujemy się tutaj jaki wpływ na nasze ciało ma nasze zachowanie, stres, zdrowe odżywianie, starzenie, odpoczynek i ćwiczenia fizyczne. Dowiadujemy się jak dbać o ciało.
4. Duch- w tym rozdziale poznajemy praktyki, które pozwalają karmić duszę, odkrywają kreatywność, dowiadujemy się jak celebrować boskość i łączyć się z żywiołami natury.
5. Dom- ostatni rozdział skupia się pokazaniu ważności domu, jak napełnić go energią i oczyścić.księga urody czarownicy recenzja

  Księga urody czarownicy wypełniona jest licznymi poradami i sugestiami, znajdziemy w niej wiele przepisów na potrawy, własnoręcznie robione kosmetyki, a także magiczne rytuały i wierzenia. Wszystko opisane jest w prosty i zrozumiały sposób, nie ma tutaj nudnych i długich wyjaśnień co i dlaczego. Książka pokazuje jak żyć w zgodzie z naturą i czerpać z niej energię, w jaki sposób zmienić podejście do świata i żyć szczęśliwie. Mam wrażenie, że ten poradnik to taki „drogowskaz”, który pokazuje jaką drogą iść, aby zaznać w życiu szczęście. Nie ukrywam, że niektóre „czary-mary” mnie rozbawiły i sama nie chciałabym ich stosować, także ze względu na swoją religię, ale jest w tej książce wiele rzeczy, które chce wypróbować na sobie.
  Wierzycie w magiczną moc, dzięki której możemy być szczęśliwi, a także wykorzystać ją w dbaniu o siebie?


  P.s. Na moim instagramie TUTAJ właśnie trwa rozdanie, gdzie do wygrania jest „Księga urody czarownicy”. Serdecznie zapraszam do udziału.

21 komentarzy:

 1. Już sam tytuł książki bardzo ciekawi i zachęca dozaglądnięcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka dla mnie jak najbardziej :) Piękna okładka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie się zapowiada ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka ciekawie się zapowiada :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że zaciekawiłaś mnie tą książką i chyba najbardziej zainteresowana byłabym przepisami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa pozycja, może przy okazji zamówię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba chodzi bardziej o te magiczne aromaty, które sprawiają że czujemy się lepiej i piękniej. Chętnie bym zrobiła kilka mikstur z tej księgi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy pomysł na urozmaicenie pielęgnacji o rytuały. Jeśli ktoś wierzy w choć minimalną ich moc jestem jak najbardziej na tak. Dla mnie taka książka byłaby raczej ciekawostką.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam tę książkę w zapowiedziach wydawnictwa Kobiecego. Ale po namyśle nie zdecydowałam się na nią. To raczej nie jest moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tym razem nie jest to propozycja dla mnie. Mam jednak osobę, której mogę taką książkę sprezentować - dzięki za wpis ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka bardzo ciekawa. Z miłą chęcią będzie w mojej kolekcji. Jadę ja kupić już jutro.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z chęcią sięgnę po tą książkę. Gdzieś w tym wszystkim umknęła mi. Ale nic straconego ☺️😉

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja nie wierzę w takie moce jednak tak z czystej ciekawości może kiedyś sięgnę po tą książkę by sprawdzić co w niej jest zawarte.

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że takie książki to świetna sprawa. Dzięki nim zwracamy uwagę na rzeczy, którego wcześniej wykonywaliśmy bez większej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaciekawiłaś mnie tą książką, chociaż podobnie jak Ty - na pewno nie skorzystałabym z wszystkich proponowanych w niej "rzeczy" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zaciekawiłaś mnie tą książką, może po nią sięgnę w wolnej chwili. Jednak podobnie, jak Ty, nie będę korzystać z czarów. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Super sprawa taka książka. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam :) Myślę, że mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka wydaje się być ciekawa, możne nie kupiłabym własnego egzemplarza, ale np wypożyczyła z biblioteki ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. OOo coś całkiem dla mnie! Muszę w końcu wyciągnąć z szafy wszystkie poradniki i zacząć się ich słuchać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger