Jak poznać siebie? Wykonaj test osobowości z PERSO.IN


  
  Znasz siebie? Ale, tak naprawdę, wiesz o sobie wszystko? Potrafisz powiedzieć, czym się charakteryzujesz, jakie cechy mają wpływ na Twoje postępowanie i zachowanie. Wiesz, gdzie najlepiej się one sprawdzą w pracy czy grupie znajomych? Myślę, że nikt nie zna sam siebie tak na 100%, całe życie dowiadujemy się o sobie czegoś nowego, uczymy się samych siebie. Można jednak ułatwić sobie poznanie swojej natury, wykonując test osobowości.


person test osobowości


  Test osobowości PERSO to specjalistyczne narzędzie diagnostyczne stworzone przez psychologów . Jego zadaniem jest określenie naszej osobowości na podstawie pięciu obszarów życia. Każdy z nich pozwala poznać się na danej płaszczyźnie.   Obszary, które bada Perso:
  Ludzie- obszar ten skupia się na postawie przyjmowanej względem innych ludzi. Dotyczy zaufania, prostolinijności, altruizmu, ustępliwości, a także skromności czy wrażliwości na potrzeby innych.
   Doświadczenia-  obszar ten pozwala sprawdzić, jak bardzo otwarty jesteś na różnego rodzaju doświadczenia. Zarówno te wewnętrzne (jak wyobrażenia, emocje i uczucia, wyznawane zasady i wartości), jak i te zewnętrzne (piękno i estetyka, podejmowane aktywności oraz nowe idee).

  Obowiązki- obszar ten dotyczy nastawienia do pojawiających się zobowiązań. Określa Twoją wiarę we własne umiejętności, dążenie do osiągnięć, skłonność do porządku oraz przestrzegania zasad, a także samodyscyplinę oraz rozwagę przed podjęciem działań.
  Stymulatory- obszar, na bazie którego można określić jak dużo doznań potrzebujesz. Dotyczy nie tylko poszukiwania wrażeń, ale także podejmowania aktywności oraz ilości kontaktów z innymi.
  Trudności- obszar ten pozwala zobaczyć, jak często doświadczasz problemowych sytuacji w codziennym życiu. Dotyczy skłonności do odczuwania lęku, stresu, zdenerwowania, smutku, wstydu oraz zdolności kontrolowania pragnień.


Jak wykonać badanie osobowości?


  Badanie jest łatwe i szybkie, wystarczy dostęp do Internetu i laptopa (ewentualnie telefonu lub tableta). Należy spokojnie usiąść i wypełnić ankietę, zaznaczając jedną z pięciu odpowiedzi, na podstawie których zostaje stworzony raport osobisty. Wypełnienie ankiety to zaledwie 20 minut. Należy odpowiadać zgodnie z prawdą i teraźniejszością, aby wyniki były najbardziej wiarygodne.  Otrzymując raport dodatkowo mamy godzinną sesję z trenerem, który omawia wyniki testu. 


Co daje wykonanie badania osobowości?


  Wykonując badanie dowiadujesz się, jaki jesteś, jakie masz cechy i w jaki sposób możesz je najlepiej wykorzystać. Poznajesz swoje mocne strony. Dowiadujesz się czego unikać, aby nie zagrażać sobie. Usprawniasz swoje działania i postępowania w życiu prywatnym i zawodowym. Poznajesz samego siebie, utwierdzasz się w słuszności swoich czynów. Dostajesz wskazówki dopasowane do Twojej osobowości.


Czy warto wykonać test osobowości?


  Osobiście mam mieszane odczucia względem tego sposobu poznania siebie. Z jednej strony jest to łatwy i szybki sposób, aby dowiedzieć się o sobie sporo ciekawych rzeczy. Poznajemy swoje mocne i słabe strony, dowiadujemy się, w jakich strefach się sprawdzimy. Z drugiej jednak system działa schematycznie, opiera się na założonych z góry wzorcach. Nie dostosowuje się w pełni indywidualnie do każdej osoby, a przecież nie jesteśmy tacy sami. Określiłabym go jak taki drogowskaz, który wskazuje, na co warto zwrócić uwagę, czemu się przyjrzeć. Nie warto ślepo postępować i działać według wytycznych, jakie otrzymujemy, możemy się tym posiłkować i sprawdzić, czy to dobra droga. 


  Mój wynik na każdej płaszczyźnie był na poziomie 2, czyli tak naprawdę wszystko jest w „normie”. Nie dowiedziałam się na swój temat nic zaskakującego, a nawet są rzeczy, z którymi się nie mogę zgodzić. Raport stworzony jest w oparciu moich odpowiedzi do różnych stwierdzeń, a przyznaję, że nie każda potrafiłam zrozumieć. 


Ile kosztuje wykonanie testu osobowości?


  Test Perso nie jest tanią „zabawą” i jego cena jest zależna od  trenera, w tym momencie jest to 149zł. Za tę kwotę dostajemy dostęp do ankiety, następnie otrzymujemy raport i rozmowę z trenerem, który pomaga przeprowadzić analizę wyników. Możemy także sami robić analizę, bez konsultacji z trenerem. Obecnie jest opcja wykonania darmowego testu i poznania wyniku w skali Stimulators (ekstrawersja). Wystarczy wejść z ten link i wykonać test https://perso.in/darmowy-test-osobowosci/  Podsumowując moje spotkanie z testem osobowości, jestem zadowolona, że zdecydowałam się na jego wykonanie. Pokazało mi to wiele moich cech, na które w codziennym życiu nie zwracam uwagi. Potwierdziło niektóre przekonania, ale i wprowadziło niepewność do paru rzeczy. Myślę, że muszę dokładnie i na spokojnie przeanalizować swoją osobowość i powrócić do raportu za jakiś czas.


  Znacie swoją osobowość? Wierzycie w wiarygodność takich testów osobowości? 
16 komentarzy:

 1. szczerze to nigdy na czymś takim nie myślałam. Nie do końca też wiem, czy bym się na to zdecydowała, ale może kiedyś :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki test może być naprawdę ciekawy. W większości przypadków potwierdzi to co już o sobie wiemy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie zastanawiałam się nad zrobieniem takiego testu, chyba mi to do niczego nie jest potrzebne

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie robiłam takiego testu, a czy w niego wierzę, to raczej jestem sceptycznie nastawiona do takich testów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej możliwości i jestem zaciekawiona tą opcją. Na razie jednak nie mam na to czasu, doba jest dla mnie za krótka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykonanie testu zajmuje ok 20 minut, może uda Ci się znaleźć czas póki jest opcja wykonania testu za darmo

   Usuń
 6. Uwielbiam testy osobowości. Swego czasu wykonywałam ich chyba z tysiąc.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie sobie wykonam taki test :)

  OdpowiedzUsuń
 8. o ciekawie to brzmi :D Nie miałam okazji jeszcze wykonać sobie takiego testu, dzięki

  OdpowiedzUsuń
 9. nawet nie wiedziałam że są takie testy, ciekawa sprawa, ale to chyba bardziej dla osób które mają jakieś problemy ze sobą :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie go wykonam, jestem bardzo ciekawa wyniku :D

  Buziaki kochana,
  Moncia :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że znam swoją osobowość, ale taki test chętnie bym sobie zrobiła. Może dowiedziałabym się czegoś nowego o sobie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie myslalam nad takim testem. Może kiedyś się pokuszę..

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakoś nie wierzę takim testom, a cena wykonania takiego też jest wysoka. Póki co wystarczy mi to, co wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że takie testy warto wykonywać chociażby dla samych siebie. Możemy poznać siebie od nowa i zobaczyć swoje pozytywne strony. W ten sposób łatwiej też znaleźć odpowiednią pracę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię takie testy, niestety różne mam z nich odpowiedzi, czasem nawet wystarczy w inny dzień je zrobić i już zmieniają się odpowiedzi. I wtedy ciężko mi z ich rad korzystać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger