"Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych", Marie Robert  Zastanawiasz się jak żyć, jak zachowywać się w codziennych sytuacjach, czujesz, że Twoje czyny nie są dla Ciebie dobre? Myślę, że każdy z nas przynajmniej raz takie pytania sobie zadawał, a  nie znalazł odpowiedzi. Być może nie szukałeś w dobrym miejscu pomocy, dlatego książka „Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych” może być dla Ciebie pomocna.


jak żyć ksiązka

  Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych to zbiór 12 opowiadań z codziennego życia, które dotyczą wielu osób. Do każdej sytuacji dopisany jest filozof oraz jego sposób myślenia dotyczący danej sprawy. Pokazuje on jak możemy postąpić, aby było dobrze. Zakończeniem każdego rozdziału jest polecenie książki antykryzysowej i podsumowanie danej filozofii przy pomocy trzech ratunkowych doktryn.książka jak żyć

  Opowieści w książce i filozofowie odnoszą się do takich spraw jak: zakupy w Ikei (Spinoza), alkohol i kac (Arystoteles), spor i trening (Nietzschem), spotkania ze znajomymi (Epikur), randka (Platon), starzenie się i śmierć (Pascal), kryzys nastolatka (Levinas), śmierć zwierzaka (Heideggera), rozstanie pary (Kant), zakładanie własnej firmy (Bergson), pierwsze spotkanie z rodzicami ukochanego (Wittgenstein), urodziny i nietrafiony prezent (Mill).

 
  Poruszane tematy w większości są mi znane, sama miałam okazję je przejść w swoim życiu. Nie zawsze była to prosta i łatwa droga, często kręta i wyboista. Czy czytając wcześniej tę książkę postąpiłabym tak jak dany filozof? Trudno na to odpowiedzieć jednoznacznie. Niektóre myśli filozofów są mi bliskie, inne kompletnie odległe od moich przekonań. Uważam, jednak że warto poznać je wszystkie, przeanalizować, porównać ze swoim życiem i zastanowić czy warto czerpać z nich inspiracje.


poradnik dla nieogarniętych

  Książka „Jak żyć” to przyjemnie napisana propozycja, którą czyta się szybko i łatwo. Niespełna 200 stronicowy poradnik czytałam przez dwa wieczory, kończąc rozmyśleniami, który odciągały moje myśli od codzienności i sytuacji wokół. Żałuję, że nie znalazłam w niej opowiadania, które pasowałoby do tego, co dzieje się na świecie- koronawirus. Nie mniej jednak serdecznie polecam poznanie przedstawionych tez filozofów. Autorka książki- Marie Robert przedstawia, wszystko w jasny i zrozumiały sposób.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych
Autor: Marie Robert
Wydawnictwo Buchmann
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 192książka marie robert


„Najważniejszym kluczem do szczęścia jest doświadczenie, które budujemy bezustannie. Żyjąc, działając i popełniając błędy, możemy odkrywać swoją naturę i zrobić właściwy użytek ze swojego umysłu.” 

   Interesujecie się filozofią? Lubicie korzystać z myśli filozoficznych i stosować je w swoim życiu?
 
12 komentarzy:

 1. Nie czytam za bardzo poradników ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zupełnie nie moje klimaty, nie lubię tego typu książek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już sporo postów o tym poradniku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie, chętnie siegnęłabym po ten poradnik.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie często sięgam po takie filozoficzne poradniki, ale tym mnie zaciekawiłaś, przyznaję i dlatego chętnie bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że taki poradnik przydałby się każdemu. Warto od czasu do czasu coś mądrego przeczytać. Czasem człowiek potrzebuje dodatkowych informacji, a poradniki w tym pomagają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam osobę, która jest tak nieogarnięta że ta ksiązka idealnie by do niej pasowała. Dzięki za super pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tej książce, a wydaje się być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawa propozycja dla lubiących poradniki

  OdpowiedzUsuń
 10. Podoba mis ie, ze do każdego z opowiadań jest odpowiednio przygotowany filozoficzny wywód i przykład filozofa ten światopogląd wyznającego. Bardzo ciekawa pozycja poradnikowa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger