Dlaczego warto pozycjonować stronę? Zalety pozycjonowania  Pozycjonowanie to ważny element prowadzenia strony internetowej  i nie należy pomijać tej czynności. Dobrze prowadzone działania związane z pozycjonowaniem i SEO przynoszą wiele korzyści. Nie są one widoczne od razu, ale po dłuższym czasie znacznie podnoszą widoczność strony w wyszukiwarce, a co za tym idzie, niosą ze sobą szereg korzyści.


dlaczego warto pozycjonować strone

 7 zalet pozycjonowania strony:

 

1. Wzrost widoczności strony w Google

  Dobrze prowadzona strona i działania pozycjonujące sprawiają, że strona pojawia się w wynikach wyszukiwarki częściej i na lepszej pozycji. Frazy kluczowe krótkie i długie  tz. „z ogonem” pozwalają dotrzeć do większej ilości użytkowników.

2. Wzrost liczby wejść na stronę

  Większa widoczność w wyszukiwarce automatycznie przekłada się na wzrost odwiedzin strony internetowej. Pozycjonując wybrane frazy kluczowe, docieramy do osób zainteresowanych danym tematem, które szukają informacji o nim.

3. Zdobycie zainteresowania potencjalnych klientów

  Osoby szukające informacji z danej dziedziny wyszukują swoje zapytanie na różne sposoby, dlatego warto pozycjonować na różnorodne frazy swoją stronę. W ten sposób docieramy do większej ilości osób, które są zainteresowane naszymi usługami i mogą zostać naszymi klientami.

4. Wzrost zysków

  Większa widoczność w wyszukiwarce i większa ilość klientów niesie za sobą większą sprzedaż i zarobki. Docierając do coraz większej ilości osób, mamy możliwość powiększać zyski i tym samym się rozwijać. Im większa i lepsza jest nasza oferta, tym więcej można zarobić.

5. Rozwój marki

  Zdobywanie nowych klientów i duże zyski pozwalają na rozwój marki. Mając możliwość inwestycji w nowe produkty i oferty, zdobywamy kolejnym klientów, dzięki czemu marka rośnie i staje się rozpoznawalna.

6. Rozpoznawalność marki

  Pozycjonować można się na rynku lokalnym, a także ogólno krajowym czy światowy. Ważne jest jednak, aby nasza marka była rozpoznawalna wśród klientów i godna zaufania. Strona w Internecie, w mediach społecznościowych, forach i innych źródłach dostępu do klientów daje możliwość poznania marki i jej oferty.

7. Przewaga nad konkurencją

  Dobra pozycja w wyszukiwarce, odpowiedzi do najczęściej wyszukiwanych fraz, rozpoznawalność na rynku daje większe szanse na dotarcie i pozyskanie nowych klientów. Zalety te dostarcza dobre pozycjonowanie, dlatego należy z niego korzystać i zostawić konkurencje w tyle.


  Pozycjonowanie strony nie jest łatwe i wymaga wiedzy i doświadczenia specjalistów. Warto w tym przypadku korzystać z agencji, która ofertuje rozbudowane pozycjonowanie, które przyniesie korzyści i pozwoli na rozwój. Jedną z takich firm jest Agencja INPOZYCJONOWANIE

 

W jaki sposób pozycjonujecie swoją stronę/markę?


9 komentarzy:

 1. Muszę się w temat pozycjonowania wgłębić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto się doszkolić i próbować samemu, jednak profesjonalne agencje zrobią to o wiele lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pomału wdrażam się w ten temat, nie jest mi łatwo pamiętać o niektórych sprawach. Jeszcze nie czuję, abym potrzebowała pomocy od firmy, może w przyszłości. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie sama się wdrażam w temat, ale może kiedyś skorzystam z usług profesjonalistów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny i przydatny temat :) musze wiecej o nim poczytac :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłębiałam ten temat kilka razy, zarówno dla strony, jak i pod kątem sklepu internetowego i niestety, ale dobre pozycjonowanie niesie za sobą duże koszty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Odkąd zaczęłam zagłębiać się w temat SEO i pod tym kątem pisać posty zauważyłam różnicę i zdecydowanie więcej osób trafia do mnie z przeglądarki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli zależy nam na coraz większej ilości odwiedzających, to trzeba pomyśleć o tym, aby wybić się na tle konkurencji i być wyżej w wynikach wyszukiwania. Odpowiednie działania marketingowe mogą nam bardzo pomóc.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger